ادامه اعتصاب‌غذای زندانیان سیاسی در اوین و گوهردشت

ادامه اعتصاب‌غذای زندانیان سیاسی در اوین و گوهردشت - 222

زندانیان سیاسی در اعتصاب غذا، رسول حردانی- ارژنگ داودی -مریم نقاش زرگران

اعتصاب غذای زندانیان سیاسی ارژنگ داوودی، رسول حردانی و هموطن مسیحی مریم نقاش زرگران در اعتراض به شرایط زندان در زندانهای اوین و گوهردشت امروز شنبه دوم مرداد هم‌چنان ادامه داشت.

زندانی سیاسی ارژنگ داوودی روز شنبه دوم مرداد؛ ششمین روز اعتصاب‌غذای خود را پشت سر گذاشت.. وی از روز یکشنبه ۲۷تیر با دادن فراخوانی به مجامع بین‌المللی حقوق‌بشری٫اعتصاب غذای خود را شروع کرد. خواسته این زندانی سیاسی بازدید از زندانهای قرون‌وسطایی رژیم جنایتکار آخوندی توسط احمد شهید گزارشگر ویژه حقوق‌بشر ملل‌متحد و جلب توجه جهانی به وضعیت زندانیان سیاسی و عادی و شرایط وخیم زندانها در ایران تحت حاکمیت آخوندها است. در بیانیه زندانی سیاسی ارژنگ داوودی آمده است: «بارها و بارها حتی زندانیان عادی از من می‌خواهند که کاری برای این زندانیان انجام دهم، من هم جز قطرات وجود جانم چیز دیگری در کف ندارم، به همین دلیل از روز یکشنبه ۲۷ تیرماه ۹۵ اعلام اعتصاب‌غذا و دارو می‌کنم شاید که توجه جهانی به این وضعیت جلب شود» ..

همچنین زندانی سیاسی رسول حردانی٫ بیست و دومین روز اعتصاب‌غذای خود را در شرایطی می‌گذراند که روز گذشته پزشک زندان از زدن مسکن به وی خودداری کرد. دژخیمان زندان گوهردشت کرج به عمد از تحویلگیری برگه اعتصاب‌غذای این زندانی سیاسی تا کنون خودداری کرده‌اند و قصد دارند با این اقدام از به‌رسمیت شناختن اعتصاب‌غذای وی خودداری کرده و این زندانی را از رسیدگیهای حداقل پزشکی محروم کنند. رسول حردانی ۳۴ساله که از ۱۷سالگی دستگیر و ۱۷سال است در زندان به‌سر می‌برد٫از روز شنبه ۱۲ تیر در اعتراض به روند نگهداری غیرقانونی خود در زندانها دست به اعتصاب‌غذا زده است.

و در زندان اوین، هموطن مسیحی مریم نقاش زرگران، از روز ۱۵ تیر در اعتراض به جلوگیری دستگاه قضاییه رژیم از آزادی مشروط خود، دست به اعتصاب‌غذا زده است. وی پیش از این عمل قلب داشته و مبتلا به دیسک کمر و آرتروز و پوکی استخوان است. خواسته این زندانی آزادی بی‌قید و شرط است.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *