انتصاب رییس جنایتکار دادگستری فارس و دادستان سابق شیراز به عنوان دادستان تهران

روز دوشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۸، سردژخیم ابراهیم رئیسی رییس قضاییه آخوندی، جفعری دولت آبادی دادستان تهران را که در لیست تحریمهای وزارت خزانه‌داری آمریکا و اتحادیه اروپا قرار دارد، برکنار و دژخیم دیگری بنام علی القاصی مهر را بجای او منصوب کرد که از شهریور ۹۳ تا کنون رئیس کل دادگستری رژیم در استان فارس و قبل از آن سه سال دادستان شیراز بوده است.

القاصی مهر پس از لیست‌گذاری سپاه پاسداران با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد «او هم یک پاسدار است». او در جریان قیام سراسری دیماه ۱۳۹۶، نقش سرکوبگرانه‌ای ایفا کرده و قیام‌کنندگان را معاند و اراذل و اوباش توصیف کرد و گفت: با افرادی که به بهانه اعتراضات صنفی دست به اغتشاش زده و اقدام به برهم زدن نظم عمومی می کنند مطابق قانون برخورد می شود…. افراد معلوم الحال با همین عنوان اقدام به تحرکات ساختار شکن و تهییج مردم کردند که این افراد تحت اشراف کامل امنیتی مورد رصد قرار دارند…مردم باید نسبت به اقدامات اراذل و اوباش و ضد انقلاب داخل و خارج هوشیار و آگاه باشند … پرونده این افراد بدون هیچ اغماض رسیدگی خواهد شد…» (خبرگزاری مهر ۱۲/۱۰/۱۳۹۶)
القاصی مهر چند هفته بعد گفت: «متخلفین چهارشنبه‌سوری تا پایان تعطیلات نوروز در بازداشت خواهند ماند و اجازه برگزاری هیچ‌گونه مراسمی در تخت‌جمشید و پاسارگاد داده نمی‌شود» (خبرگزاری مهر ۱۹/۱۲/۱۳۹۶)
دادستان جدید رژیم در تهران در جریان اعتصاب سراسری کامیونداران دستور دستگیری اعتصاب‌کنندگان را صادر کرده و با اعلام دستگیری ۳۵ تن از کامیونداران زحمتکش گفته بود: «قانونگذار اجازه تعقیب کیفری برهم‌زنندگان امنیت جاده‌های فارس به عنوان اتهامی قاطع‌الطریق و افساد فی‌الارض را داده است» (خبرگزاری مهر ۶/۷/۱۳۹۷).
یکی از آخرین جنایات القاصی مهر در قضاییه آخوندی در شیراز اعدام مخفیانه دو نوجوان ۱۷ ساله و شلاق زدن آنها قبل از اعدام بود. خانم مریم رجوی اعدام این دو نوجوان که عفو بین الملل خبر آنرا اعلام کرد یک جنایت تکاندهنده توصیف کرد که برخلاف همه معیارها و موازین انسانی و اسلامی و حقوق بشر است. وی گفت «جهان متمدن، ملل متحد، شورای امنیت و شورای حقوق بشر باید این کودک‌کشی فجیع را محکوم کنند. این از نخستین محصولات قضاییه خامنه ای به ریاست آخوند جلاد رئیسی عضو کمیته مرگ در قتل عام زندانیان سیاسی در ۱۳۶۷ است. اعدامها و دستگیریهای اعلام نشده روال شناخته شده حکومت ملایان است».

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۱ اردیبهشت(۱ می ۲۰۱۹)

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *