حمله‌یی سایبری برخی سرویس‌های اینترنتی را مختل کرد

53070255-business-corporate-protection-safety-security-concept

حمله‌ای سایبری در روز جمعه ۳۰مهر به یک کمپانی آمریکایی باعث اختلال در برخی از پرطرفدارترین سرویس‌های اینترنتی نظیر آمازون، توییتر، پی‌پل، نت‌فلکیس، اسپاتیفای و ساوند کلاود شده است. داین، شرکت فناوریهای زیرساخت اینترنت می‌گوید صبح و عصر روز جمعه مورد حمله سایبری قرار گرفته است.
بر اثر این حمله سایبری، دسترسی میلیونها نفر در شرق آمریکا به برخی سایتها محدود شده است. گفته می‌شود که سایت‌های رسانه‌هایی چون سی.ان.ان و گاردین هم برای برخی کاربران از دسترسی خارج شده است.
در برخی نقاط دیگر جهان نیز اختلالاتی گزارش شده است.
یکی از مدیران داین حمله امروز را ‘حمله دی‌.داس جهانی’ خوانده است.
هنوز مشخص نیست که چه فرد یا گروهی عامل این حمله است. مقامهای آمریکایی تحقیق روی حمله امروز را آغاز کرده‌اند.
حمله روز جمعه چند هفته به انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و در حالی انجام شده که نگرانی‌ها درباره تهدیدهای سایبری در این کشور بالا گرفته است. در هفته‌های اخیر ایمیل‌هایی مربوط به کارزار انتخاباتی هیلاری کلینتون هک شده و در اختیار وبسایت افشاگر ویکی‌لیکس قرار گرفته است.
حدود یک ماه پیش یک کارشناس پرسابقه امنیت اینترنت هشدار داد که هکرهایی که هویتشان مشخص نیست در تلاش برای مختل کردن اینترنت هستند. بروش اشنایر، متخصص مسایل امنیتی، گفته بود در یک سال گذشته حملاتی ‘کاملا دقیق’ علیه شرکتهای اصلی که زیرساخت‌های اینترنت را فراهم می‌‎کنند صورت گرفته است.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *