خامنه‌ای، دود و دم، اعتراف و حمله به رفسنجانی

201691817224029867181

خامنه‌ای ولی‌فقیه ارتجاع امروز- ۲۸شهریور- در دیدار با سرکردگان و مزدوران سپاه حرفهایی زد که گرچه نسبت به قبل حجم بیشتری از دود و دم را در بر داشت، اما مثل هربار حاوی دوگانه گویی هم بود.

دود و دم و قدرت‌نمایی پوشالی خامنه‌ای با یادآوری رؤیای ایجاد خلافت ارتجاعی تحت عنوان «تشکیل تمدن نوین اسلامی» بود. اما بلافاصله تحت عنوان یکی از وظایف مهم سپاه، از ضرورت «دفاع از نظام اسلامی در برابر توطئه‌ها» دم می‌زند و آن را یک «حرکت انقلابی و جهادی» می‌نامد. خامنه‌ای در عین‌حال بر نقش سپاه پاسداران به‌عنوان یک ابزار کلان چپاول تأکید می‌کند و می‌گوید «سپاه علاوه بر حفظ امنیت و مسائل دفاعی، در عرصه‌های دیگری هم‌چون سازندگی، عمران، خدمت رسانی به محرومان… نقش آفرین و تأثیرگذار است که این اقدامات باید ادامه یابند» . به این ترتیب اولاً سهم بیت ولایت در چپاول در تثبیت می‌کند و ثانیاً به پاسدارانی که نگران کاسته شدن از سهمشان به‌دلیل گرفتاری نظام در باتلاق برجام هستند، پشتگرمی می‌دهد که سهم شما به جای خودش هست.

بخش دیگری از حرفهای خامنه‌ای اعتراف نسبت به وضعیت در حال فروپاشی پاسداران و بسیجیان و ریزشهای گسترده در بدنه نظام است. او در این مورد گفت: «حفظ هویت سپاه، اقدامی مهم و نیازمند هوشیاری و آسیب شناسی دائمی است» . این به زبان خاص آخوندی یعنی ریزش و وادادگی گسترش یابنده در درون سپاه پاسداران رژیم که به همین دلیل نیازمند «آسیب شناسی دائمی است» .

خامنه‌ای در بخش دیگری از همین دود و دمها از «لزوم گسترش بی‌اعتمادی مطلق به آمریکا» دم زد و با نثار لگدی به باند رفسنجانی گفت: «متأسفانه برخیها حاضر نیستند این بی‌اعتمادی را قبول کنند و اگر ‌چه به زبان می‌گویند آمریکا دشمن است اما احساس واقعی بی‌اعتمادی به آمریکا، در آنها وجود ندارد» . ولی‌فقیه ارتجاع با این حال بلافاصله ضربه‌یی هم به نعل زد و برای باز ماندن راه مذاکرات افزود: «هنگامی که در انسان احساس دشمنی و بی‌اعتمادی واقعی به طرف مقابل وجود داشته باشد، در مذاکرات و دیدارها، الزامات آن را رعایت می‌کند» .

خامنه‌ای همچنین بدون این‌که مذاکره در مورد مسائل منطقه را رد کند، در یک فقره نعل و میخ دیگر گفت: «آمریکاییها اصرار دارند که ما با آنها درباره مسائل منطقه غرب آسیا به‌ویژه سوریه، عراق، لبنان و یمن مذاکره کنیم؛ آنها هدفی جز جلوگیری از حضور جمهوری اسلامی ایران در منطقه» ندارند.

خامنه‌ای در قسمت دیگری از این اظهارات بدون نام بردن مستقیم از رفسنجانی، در حالی که آدرس او را به‌روشنی می‌داد با اشاره به آن چه «برخی اظهارنظرهای اخیر مبنی بر این‌که علت پیشرفت برخی کشورها، جمع‌آوری سازمانهای نظامی آنها بوده است»، می‌نامید، گفت: «باور این سخنان از کسانی که به آنها نسبت داده شده، بسیار سخت است، اما اگر چنین سخنانی واقعاً بیان شده باشد، حرف غلطی است» .

خامنه‌ای همچنین به انزوای فزاینده نظام ولایت نیز اعتراف کرد و گفت: «نفی مفهوم «استقلال» و مساوی دانستن آن با انزوا یکی از تحریف‌هاست» که «که متأسفانه عده‌یی دانسته یا ندانسته، در حال تکرار این موضوع هستند» .

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *