کلاه‌ سفیدها نوک پیکان کمک به مردم جنگ‌ زده سوریه

222

رائد الصالح مدیر گروه دفاع مدنی سوریه در یک مصاحبه اختصاصی با سیمای آزادی تأکید کرد مردم و انقلابیون سوری به‌رغم جنایات اسد و رژیم آخوندی هم‌چنان بر خواسته‌های خود استوار و پایدارند. وی در این مصاحبه به تشریح فعالیتهای بی‌وقفه کلاه‌سفیدها برای نجات جان قربانیان بمبارانهای وحشیانه رژیم بشار اسد، پرداخت.
وی گفت: بیش از ۵سال است که جنایات مشترک رژیم اسد و پاسداران اعزامی و عوامل رژیم آخوندی در سراسر سوریه، قربانیان بی‌شماری بر جای می‌گذارد؛ علاوه بر شهدای انقلاب مردم سوریه، یکی دیگر از پیامدهای بمبارانهای روزمره مناطق مسکونی، تخریب بیمارستانها و زیرساختهای شهری است. اما مردم قهرمان سوریه با روحیه‌یی رزمنده به مقابله با این وضعیت می‌پردازند؛ گروه دفاع مدنی یا همان کلاه‌سفیدها، نوک پیکان کمک به مردم جنگ‌زده است. این گروه با ۱۲۰ ایستگاه و ۲۸۰۰ داوطلب در سراسر کشور، بی‌وقفه برای بیرون آوردن قربانیان بمبارانها از زیر آوار و بازسازی شهرها و مناطق مختلف تلاش می‌کند.
 

رائد الصالح که از سال ۲۰۱۱ به دفاع مدنی سوریه پیوسته، امروزه مدیریت این گروه را برعهده دارد. داوطلبان دفاع مدنی خود نیز در هفته‌های اخیر قربانی بمبارانهای بی‌وقفه بوده‌اند؛ رائد الصالح در یک مصاحبه اختصاصی با سیمای آزادی در این رابطه، می‌گوید:
«سلام خدا بر شما، از سیمای آزادی تشکر می‌کنیم به‌خاطر دادن فرصت به دفاع مدنی برای این گفتگو؛ تعداد شهدای دفاع مدنی از زمان دخالت روسیه تا کنون از مرز ۳۰ شهید گذشته است. آخرین آنها در بمباران مرکز اتارب بود که تعدادشان ۵نفر بود، دفاع مدنی اقدام به فعالیتهای متعددی برای خدمات‌رسانی به شهروندان در سوریه می‌کند، که مهمترین کار آن کاوش و جستجوی کسانی است که در زیر آوار مانده‌اند و تلاش برای نجات آنها و بیرون‌کشیدنشان از زیر آوار، از سال ۲۰۱۳ تا کنون بیش از ۵۰هزار نفر را از زیر آوار نجات داده است، علاوه بر آن، خاموش‌کردن آتش‌سوزیهای صورت‌گرفته و کمک‌رسانی به شهروندان و تعمیر شبکه‌های برق و آب به‌صورت روزانه و دادن کمکهای امداد اولیه به شهروندان غیرنظامی در مناطق محل وقوع حادثه.» به‌رغم تمامی سختی‌هایی که اعضای دفاع مدنی روزمره بر اثر جنایات اسد و رژیم آخوندی با آن مواجهند، پیام مدیر دفاع مدنی سوریه، پیامی از استمرار مقاومت علیه دیکتاتوری است:
«پیامم به تمام کسانی که علیه ظلم قیام کردند این است که بر مواضع خود استوار بمانند، به‌رغم فدیه‌های بسیار؛ ما در سال ۲۰۱۱ هرگز فکر نمی‌کردیم، بایستی این‌همه قربانی و فدیه داشته باشیم تا آزادی و کرامت را به‌دست بیاوریم. اما باد جهانی علیه ما، بشار اسد را در کشتار مردم سوریه کمک کرد و ایستادن رژیم ایران و روسیه در کنار او، تلفات در میان شهروندان غیرنظامی در سوریه را افزایش داد، ولی به‌رغم تمام قربانی‌ها ما استوار و پایداریم و تمام مردم جهان را فرا می‌خوانم، در کنار مسائل انسانی که به برداشتن ظلم و ستم از گرده مردمی که تحت حاکمیتهای دیکتاتورها قرار دارند بایستند.»رائد الصالح در مصاحبه با سیمای آزادی، درباره شراکت رژیم آخوندی در کشتار مردم کشورش، چنین می‌گوید:«به‌صراحت نقش رژیم ایران در سوریه نقش بسیار منفی بوده است، چرا که شریک رژیم سوریه در ارتکاب جنایتهای جنگی در مناطق متعددی در سوریه است، در ابتدا با گسیل حزب‌الله برای دخالت در سوریه و سپس اعزام شبه‌نظامیان عراقی و افغانی به داخل سوریه برای مشارکت در جنگ داخلی سوریه.».

 

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *