«گسل» درونی و «زلزله » در تقدیر

20165102374568734881 - Copy

روز یکشنبه ۱۶خردادماه، خامنه‌ای با اعضای مجلس ارتجاع دیدار کرد. در این دیدار خامنه‌ای ابتدا در زمینه وضعیت وخیم اقتصادی به دولت آخوند روحانی هشدار داد. وی اعلام خطر کرد کردکه «شرایط کشور، شرایط ویژه‌یی است» و «باید مشکلات اقتصادی به‌ویژه رکود و اشتغال حل شوند و صِرف صحبت، فایده ندارد» سپس با نگرانی آمیخته با دجالگری و وقاحت گفت: «خجلت و شرمندگی نظام از بیکاری یک جوان، از خجلت و شرمندگی جوان بیکار در خانواده خود، بیشتر است» . وی به نقش «تحریم»ها اشاره کرد و آن را به گردن باند رفسنجانی انداخت که با «مواضع و صحبتهای منفعلانه» «دشمن را در استفاده از حربه تحریم، تشجیع کرد» .
اما جالبتر از این، نالیدن از «قاچاق» بود که آن را به «خنجری در پشت نظام» تعبیر کرد که «مقابله با آن هم آسان نیست» . البته خامنه‌ای اشاره نکرد که عامل اصلی قاچاق به قول احمدی‌نژاد همان «برادران قاچاقچی» یعنی عزیز دردانه‌های نظام هستند که منافع نجومی قاچاق و چپاول، در جیب و بانک و بنیادهای وابسته به خودشان میریزند.
ولی‌فقیه ارتجاع در بخش دیگری از سخنانش به وضعیت انفجاری جامعه اشاره کرد و به‌عنوان «ولنگاری و بی‌اهتمامی در دستگاههای فرهنگی» و تاثیرات «کالاهای فرهنگی مضر» از این وضعیت ابراز نگرانی کرد. وی با ایما و اشاره رساند که چرا ما در محدود کردن اطلاعات، این‌قدر دست‌بسته باشیم و خلاصه به‌طور غیرمستقیم بر ضرورت ایجاد محدودیتهای جدی در فضای مجازی و جلوگیری از رسیدن اطلاعات به مردم و جوانان، تأکید کرد.
محور سوم سخنان ولی‌فقیه ارتجاع، هشدار و توصیه به اعضای مجلس ارتجاع بود که آنها را برای همین فراخونده بود. خامنه‌ای از جمله از « انقلابی بودن، انقلابی ماندن و انقلابی عمل کردن» اعضای مجلس دم زد. حرفی که در مورد خبرگان و حوزه‌های آخوندی هم قبلاً تکرار کرده بود. بعد به‌طور مشخص‌تر تاکید کرد: «مجلس باید در مواجهه و مقابله با جریانهای معارضِ سیاسی علیه انقلاب اسلامی، موضع قاطع و شفاف داشته باشد» . یعنی نگران این است که شکاف در مجلس ارتجاع حتی به راه‌بازکنی برای دشمنان نظام هم کشیده شود.
سپس خامنه‌ای با هشدار به نمایندگان مجلس ارتجاع گفت: «به هیچ‌وجه نباید هم‌چون برخی مقاطع در دوره‌های قبلی مجلس کار به اختلاف، کشمکش زبانی، یقه‌گیری و تشنج کشیده شود» . وی تصریح کرد: «ایجاد تشنج در مجلس موجب سرریز شدن آن به جامعه و بروز تنش و آثار روانی منفی در جامعه» می‌شود. منظورش جاری شدن سیل خشم انفجاری از شکافهایی است که از جمله در مجلس ارتجاع می‌تواند به وجود بیاد.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *