امضای دفتر یادبود شهیدان راه آزادی ایران توسط شخصیت‌های برجسته سیاسی و بین‌المللی

امضای دفتر یادبود شهیدان222

«ایران آزاد، تعهد ما: سرنگونی رژیم»
پس از برگزاری گردهمایی بزرگ مقاومت در پاریس، با حضور شخصیتها و قانونگذاران از کشورهای سراسر جهان، شماری از شخصیت‌های برجسته سیاسی و بین‌المللی با حضور در اقامتگاه رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت، در برابر نماد «ایران آزاد، تعهد ما: سرنگونی رژیم» با اسامی شهیدان راه آزادی ایران، ادای احترام کردند و دفتر یادبود آن‌را امضا کردند.
خانم رجوی در خوش‌آمدگویی به میهمانان و شخصیتهای بین‌المللی گفت:
باید به‌خاطر حضورتان و اظهاراتتان در گردهمایی بزرگی که نشانگر تمایل مردم ایران برای تغییر رژیم بود تشکر کنم.
شما در تاریکترین دوران تاریخ مردم ایران در کنارش ایستادید.
بنابراین، می‌خواهم از این فرصت استفاده کنم و از تک‌تک شما بخاطر حمایتتان از نبردمان برای آزادی به‌خصوص تلاشهایتان برای کمک به رزمندگان آزادی در کمپ لیبرتی تشکر کنم.
تروریسم و بنیادگرایی اسلامی در سراسر جهان حتی در کشورهای غربی در حال گسترش است و صلح و امنیت منطقه‌یی و جهانی را مورد تهدید قرار می‌دهد.
ما مصمم هستیم که به دیکتاتوری مذهبی در کشورمان پایان داده و آزادی را مستقر سازیم.
و از همه شما تشکر می‌کنم که در این مسیر باشکوه برای آزادی با ما هستید.
شخصیتهای شرکت کننده در این جلسه، طی سخنانی درباره گردهمایی بزرگ مقاومت و حضور گسترده ایرانیان و هیأتهای نمایندگی از سراسر جهان، بر پایگاه مردمی و ریشه‌داری اجتماعی مقاومت ایران و همچنین بر اعتبار بین‌المللی و منطقه‌یی آن، به‌عنوان یگانه راه‌حل کارساز و راهگشا در برابر فاشیسم مذهبی حاکم بر ایران که کانون صدور بنیادگرایی و بانکدار مرکزی تروریسم در جهان امروز است، تأکید کردند.
شخصیتهای بین‌الملی در سخنان خود همچنین تعهدات جامعه بین‌المللی و به‌ویژه دولت آمریکا و ملل‌متحد نسبت به تأمین امنیت و حفاظت اشرفی‌ها در لیبرتی را خاطرنشان کردند.
سفیر لینکلن بلومفیلد دستیار پیشین وزیر خارجه آمریکا گفت: خانم رجوی، به شما و شورای ملی مقاومت ایران برای سازمان‌دادن چنین برنامه باشکوهی تبریک بگویم. تأثیرگذاری شما بر تحولات به گونه‌یی است که ما را نسبت به جهانی بهتر امیدوار می‌کند. امروز، همکاران برجسته من پیرامون احتمال محاکمه آخوندها به‌خاطر جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت صحبت می‌کنند و شما این رژیم را به‌عنوان رژیمی غرق در بحران توصیف‌ کردید که نگران از دست‌دادن کنترلش بر اوضاع است. من نسبت به این مسأله تحقیقاتی در مورد تاریخچه این رژیم کرده‌ام که دقیقاً توضیح می‌دهد چرا حرف شما درست است.

مایکل موکیزی وزیر پیشین دادگستری آمریکا بر استمرار حمایتهای خود از حقوق مجاهدان اشرفی در لیبرتی و تعهدات آمریکا و جامعه بین‌المللی برای تأمین امنیت آنها تأکید کرد.
ژنرال دیوید فیلیپس با ابراز خوشوقتی از حضور خودش و خانواده‌اش در گردهمایی بزرگ مقاومت، مأموریتی را که به‌عنوان فرمانده ارشد حفاظت اشرف و همکاری با مجاهدان اشرفی داشته یک مأموریت پر برکت و پر نعمت توصیف کرد که برایش فرصت آشنایی با رزمندگان آزادی ایران را فراهم کرد. وی خطاب به خانم رجوی افزود: افراد مختلف در مورد شما و مقاومت ایران بسیار برایم گفته بودند. اما بزرگ‌ترین بخش گفته‌های آنها که اکنون شاهد آن هستیم، این است که شما به کاری که انجام می‌دهید از درون عشق می‌ورزید. امروز هم مایه افتخار من است که در این‌جا حضور داشته باشم.
پرفسور دانا هیوز گفت: هربار که به این جلسات باز می‌گردم و با دیگر زنان و مردان این مقاومت آشنا می‌شوم، از رشد این مقاومت و تنوع افرادی که جذب می‌کنید، بسیار تحت تأثیر قرار می‌گیرم و آشنایی با زنان و مردان این مقاومت، بسیار به دانش من افزوده و پژوهش‌ها و نوشته‌های من ‌را غنی‌تر کرده است.
خانم کری کندی رئیس مرکز رابرت کندی برای حقوق‌بشر در آمریکا نیز از پیشرفت نبرد برای ارزشهای حقوق‌بشری و سقوط دیکتاتوریها در برابر مبارزه مردم آزادیخواه سخن گفت و درباره شرکتش در گردهمایی بزرگ مقاومت اضافه کرد: از حضور در این اجتماع بسیار تحت تأثیر قرار گرفتم، چرا که شاهد نیروی عظیم انسانی بودم. در کشور شما برای آزادی مبارزه می‌کنند و جنبش تحت رهبری شما بسیار خارق‌العاده است.
افرادی که در مورد آنها امشب صحبت کردیم، مردمی که در ایران در برابر رژیم می‌ایستند، کسانی که با زندان، شکنجه و مرگ به‌خاطر حقوق‌بشر بنیادین مواجه می‌شوند، آنها افرادی هستند که شجاعت اخلاقی دارند. پدرم روزی گفت، آنهایی که شجاعت اخلاقی کسب می‌کنند، خواهند دید که در چهار گوشه جهان همراهان و یارانی پیدا خواهند کرد.
رابرت گراهام رئیس حزب جمهوریخواه در ایالت آریزونای آمریکا از طرف هیأت آریزونا اظهار داشت: بسیار خوشوقتیم که از فرصت حضور در این گردهمایی برخوردار شدیم. ما در کنار جنبش شما ایستاده‌ایم و به‌طور فعال در اقدامات شما شرکت خواهیم داشت تا این‌که شاهد سرنگونی این رژیم مستبد باشیم و شاهد آن باشیم که ملت ایران از آزادی و رهایی بهره‌ور شود.
سرهنگ وسلی مارتین از فرماندهان حفاظت اشرف گفت: خانم رجوی، من بارها با خود می‌گویم که بیشترین کازار شیطان‌سازی و دروغ‌ علیه جنبش شما صورت می‌گیرد و ما باید واقعیتها را به بیرون ارائه کنیم و قطعاً بیان حقایق و واقعیتها ما را پیروز خواهد کرد.
کرستی بریملو رئیس‌کمیته حقوق‌بشر انجمن وکلای انگلستان و ولز بر اهمیت کارزار برای تضمین حقوق مجاهدان اشرفی در لیبرتی تأکید کرد و گفت: بسیار مشخص است که ملل‌متحد باید تمامی حقوق پناهندگی ساکنان را تضمین کند تا آنها از حفاظتی که شایسته آن هستند بهره‌مند شوند.
پروفسور سارا چندلر معاون رئیس فدراسیون وکلای اروپایی نیز تأکید کرد که این فدراسیون بارها به جامعه بین‌المللی فراخوان داده تا به تعهداتش برای تأمین امنیت و حفاظت پناهندگان در لیبرتی و انتقال امن آنها عمل کند و این وظیفه مبرم ما در جامعه بین‌المللی است تا مطمئن شویم، به این تعهدات عمل شود.
متیو آفورد نماینده پارلمان انگلستان نیز از جانب هیأت انگلستان از میهمان‌نوازی مقاومت ایران در جریان برپایی این گردهمایی تشکر کرد و گفت برای هیأت ما حضور در این اجتماع بزرگ و حمایت از مقاومت عادلانه مردم ایران، مایه افتخار است.
استرون استیونسون در سخنانش خطاب به خانم رجوی گفت: شما در کارزاری که پیش می‌برید و در شجاعتی که از خود نشان می‌دهید، عدالت، دموکراسی، حقوق‌بشر و حقوق زنان را برای میهن ستمدیده خود به ارمغان می‌آورید و این تلاش‌ها قطعاً به‌ثمر خواهند نشست. این رژیم دوره پایانی خود را سپری می‌کند و به‌نظر من دور نیست روزی که چنین جلساتی را در تهران برگزار کنیم.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *