بستن جاده اصلی شادگان و کوت عبدالله توسط جوانان معترض در خوزستان / سخنگوی مجاهدین

https://bit.ly/2K7na5yبرای دیدن فیلم به لینک مراجعه کنید 
بستن خیابان اصلی شهر شادگان توسط جوانان معترض – سخنگوی مجاهدین

جوانان قیام در شادگان شامگاه یکشنبه ۱۹آبان۹۸، تجمع اعتراضی برگزار کردند و خیابان اصلی شهر را بستند. جوانان در اعتراض به‌شهادت حسن حیدری هموطن عرب توسط رژیم ضدبشری با درخت و پاره‌های سنگ و هم‌چنین با روشن کردن آتش در وسط خیابان خشم خود را نشان دادند.

در کوت عبدالله نیز جوانان خشمگین دست به تظاهرات زدند و خیابان را بستند.

سخنگوی مجاهدین با درود به دلاوران شادگان، جوانان غیرتمند در اهواز و سراسر خوزستان را به خیزش و حمایت از قیام شادگان فراخواند.

صبح روز یکشنبه ۱۹آبان ۹۸ یک شاعر اهوازی به‌نام حسن حیدری، فرزند ناصر ۲۹ساله، به طرز مشکوکی در بیمارستان جان خود را از دست داد.

یکی از بستگان حیدری می‌گوید: در ابتداء حسن حس کرد که مسموم شده، نصف شب او را به بیمارستان منتقل کردیم و در همان لحظات اولیه پرستاران سعی کردند به او کمک کنند اما بامداد امروز دچار تشنج شد. او اضافه کرد: امروز صبح وضعیت او خیلی وخیم شد و به ما گفتند در اثر سم سکته کرد و جان خود را از دست داد.

بستگان این شاعر منتقد رژیم می‌گویند: حسن از سلامت خوبی برخوردار بود و جوان تنومند و سالمی بود و از هیچگونه بیماری یا مشکلات قلبی که سبب سکته می‌شوند، رنج نمی‌برد. بستگان حسن حیدری، نهادهای امنیتی رژیم را در فوت این جوان متهم می‌کنند.

حسن حیدری یکی از شاعران اهوازی که چندین بار به‌دلیل شعرهای حماسی و ملی و انتقاد از خرافات در مذهب سلطه حاکم و نقد سیاست‌های روحانیان در ایران، توسط اداره اطلاعات اهواز بازداشت شد و آخرین بار در مردادماه ۱۳۹۷ بازداشت شد و سپس با قرار وثیقه آزاد شد.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *