بلومبرگ: ذخیره‌سازی نفت ایران بر روی دریا بی‌نتیجه است

بلومبرگ -ذخیره سازی نفت ایران بر روی دریا بی نتیجه است

بلومبرگ -ذخیره سازی نفت ایران بر روی دریا بی نتیجه است

خبرگزاری اقتصادی بلومبرگ نوشت رژیم ایران ذخیره‌سازی نفت در نفتکش هایش در خلیج‌فارس را با نزدیک شدن مرحله دوم تحریمهای آمریکا که بخش انرژی را در بر می‌گیرد از سر گرفته است.

این خبرگزاری عقیده دارد با نزدیک شدن دومین مرحله از تحریمهای نفتی که در ماه نوامبر آینده شروع خواهد شد ذخیره‌سازیهای جدید نفتی ایران نشان می‌دهد که تحریمهای جدید آمریکا که دولت ترامپ آن‌را اعمال کرده تاثیرات خود را گذاشته است.

بلومبرگ۲۲شهریور۹۷

پنج کشتی نفتکش را دست‌کم در نزدیکی سواحل ایران طی دو هفته اخیر رصد کرده است.

رژیم ایران ذخیره‌سازی نفت در دریا را پیش از برداشته شدن مجازاتهای اقتصادی ناشی از توافق اتمی در سال ۲۰۱۵ تجربه کرده بود.

تعداد اندک نفتکشهای رژیم ایران

بلومبرگ گفت نفتکشهای ایران تنها می‌توانند مقدار کمی نفت که تنها نیاز چند هفته را برطرف می‌کنند ذخیره کنند در حالی که این رژیم در سالهای ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ روزانه میلیونها بشکه نفت را به منطقه می‌فرستاد تا در دریا ذخیره شود.

بر خلاف این‌که نفتکشهای رژیم ایران کماند ولی با نزدیک شدن مرحله دوم تحریمهای آمریکا انتظار می‌رود که این رژیم در نظر داشته باشد که نفت خامش را در دریا ذخیره کند چیزی که چالشهای زیادی را برای خریداران آن ایجاد می‌کند.

بلومبرگ گفت خریدارانی مانند فرانسه و کره جنوبی و غیره در عمل شروع به کاهش خرید نفت ایران کرده‌اند.

کاهش فروش نفت ایران

اغلب مشتریهای بزرگ ایران در ماه اوت مقدار کمتری نفت را در مقایسه با ماه اوریل از این رژیم خریدند

رئیس استراتژی بازار کالا در بانک بی‌ان بی‌پاری با هاری شیلینگوریان گفت می‌توانیم انتظار داشته باشیم که ماه آینده در شرابط تاثیرات افزاینده تحریمهای آمریکا بر روی رژیم ایران ذخیره‌سازی نفت در دریا توسط این رژیم افزایش پیدا کند.

دولت ترامپ اعلام کرد که قصد دارد صادرات نفت ایران را به صفر برساند تا این رژیم از درآمدهایی که برای موشک سازی و حمایت از تروریسم جهت بی‌ثباتی منطقه استفاده می‌کند محروم شود.

امریتا سین تحلیل گر شرکت متخصص انرژی گفت صادرات ایران به‌سرعت کاهش پیدا خواهد کرد و اشاره کرد که میانگین محموله‌های نفتی ایران در ماه سپتامبر به یک و نیم میلیون بشکه در روز خواهد رسید در حالیکه پیش از ماه مه صادرات نفت این رژیم نزدیک به ۲و هشت دهم میلیون بشکه در روز بود.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *