بن‌بست قتل‌های زنجیره‌یی در زندان

سخن روز

ماجرای قتل کاووس سیدامامی فعال محیط‌زیست ایرانی در زندان و طرح ناشیانهٴ خودکشی در زندان، این روزها به یک معضل جدی سیاسی و اجتماعی و بحرانی در داخل و خارج نظام تبدیل شده است.

تا جایی که کار به مداخله نهادهای بین‌المللی کشید و معاون دبیرکل ملل‌متحد اریک سولهایم هم وارد شد و ضمن حمایت و احترام به مدافعان محیط‌ زیست ایران ادعای رژیم را زیرعلامت سؤال برد. ستاد به‌اصطلاح حقوق‌بشر رژیم تحت ریاست محمدجواد لاریجانی، طی بیانیه‌یی در واکنش به اعتراض و  انتقاد معاون دبیرکل گفت: «در خصوص مرگ کاووس سیدامامی، فضاسازیهای وسیع، غیرمستند و خصمانه صورت گرفته است»

نکته قابل‌توجه این‌که در تمام پاسخ و جوابیه ۷۰۰کلمه‌یی ستاد حقوق‌بشر قضاییه رژیم، حتی یک  کلمه حرف روشن، سند و حتی پاسخی در مورد موضوع و چگونگی واقعه گفته نشد. در این جوابیه، سردرگمی و ناتوانی رژیم در برابر مردم و مقاومت ایران کاملاً نمایان است به‌طوری که به جای توضیح یا حتی توجیه، درخواست محدود شدن فعالیت مجاهدین و مقاومت سازمان‌یافته را داشتند و این‌که چرا علیه مجاهدین موضع نمی‌گیرید و به سایر کشورهایی که با اسم محیط‌زیست فعالیت خصمانه علیه ما می‌کنند، اخطار نمی‌دهید؟!

بیشتر بخوانید……

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *