تقدیر از برجسته ترین دانشمندان و پژوهشگران علوم طبیعی، فیزیک، و ریاضیات

تقدیر .

تقدیر از برجسته ترین دانشمندان و پژوهشگران علوم طبیعی، فیزیک، و ریاضیات

آژانس ایران خبر: ۹۵/۹/۱۸
چهره های مطرح دنیای تکنولوژی «سیلیکان ولی»، و چهره های معروف هالیوود، در مراسم اهدای جوایز Breakthrough یا پیشرفت و کشف بزرگ در شهر سانفرانسیسکوی کالیفرنیا، دست در دست هم نهادند تا از بهترین و برجسته ترین دانشمندان و پژوهشگران جهان تقدیر کنند.
مراسم اهدای جوایز فوق با زرق و برق و حال و هوای هالیوودی همراه بود.
این جشن بزرگ که از برترین دانشمندان جهان تقدیر میکند، توسط مورگن فریمن بازیگر برنده اسکار اجرا و میزبانی شد و شاهد برخی از چهره های معروف دنیای فیلم و موسیقی بود.
در این رویداد که بنیانگذاران آن سرگِی برین و ان ووچیکی، مارک زاکربرگ و پریسیلیا چَن، و یوری و جولیا میلنِر هستند، به دوازده پژوهشگر علمی در زمینه های علوم طبیعی، و فیزیک و ریاضیات بنیادی جایزه اهداء شد.
هر جایزه نقد «بریک ثرو» ۳ میلیون دلار ارزش دارد که بالاترین مبلغ جایزه انفرادی ای است که تا کنون در زمینه های علمی اهداء شده.
این رویداد همینطور نشان داد که تنها ستارگان و قهرمانان هالیوود نیستند که از دست آوردهایشان تقدیر می شود.
بازیگر وین دیزل یکی از ستارگانی بود که در این جمع حضور داشت.
او گفت «ایده تقدیر کردن از دانشمندان، تقدیر از قهرمانانی که از آنها ستایش نمی شود … خیلی مهم است که به آنها نشان بدهیم، همینطور به دانشمندان آینده نشان بدهیم که به نظر ما آنها خیلی با حال هستند.»
علاوه بر این جوایز، هر سال تا سه جایزه «نیو هورایزنز» یا افق نو در رشته فیزیک و تا سه جایزه افق نو در زمینه ریاضیات به پژوهشگران جوان و تازه کار اهداء می شود.
جایزه دستاورد و پیشرفت، از زمان آغازش در سال ۲۰۱۲ تا به امروز نزدیک به ۲۰۰ میلیون دلار به پژوهش ها و یافته های علمی نمونه، در زمینه های فیزیک پایه، علوم طبیعی، و ریاضیات اهداء کرده است.
در این رویداد، الیشا کیز، خواننده آمریکایی برنامه اجرا کرد.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *