حسین فرشید: بی بی سی و جنایت قتل عام ۶۷

حسین-پویا-1222-429x300

مردم ایران هم بی بی سی را خوب می شناسند و هم میدانند که فساد حاکم بر دستگاه مدیریت کشور، ناشی از حکومت دیکتاتوری مذهبی و قانون اساسی ولایت فقیه است و نه ناشی از افراد غیر مسئول و ناسالم و بنابراین همه جناحهای مختلف نظام در این فساد و در جنایات رژیم سهیم هستند.

نوار صحبتهای آقای منتظری با قضات مامور کشتار زندانیان سیاسی یا همان “هیئت مرگ” و اطلاق کلمه جنایتکار به آنها و تذکر ضمنی به آنها که که تاریخ از خمینی به عنوان یک سفاک خونریز نام خواهد برد، این روزها نقل همه محافل است. زلزله در ارکان نظام ولایت فقیه انداخته است. این نوار تقریبا در همه سایتهای خبری و اجتماعی بطور گسترده منتشر شده است. این صحبتها برای کسی شک باقی نمی گذارد که در سال ۶۷ بجز آقای منتظری، بقیه سران و مقامات رژیم در کشتن و قتل عام زندانیان سیاسی و بخصوص مجاهدین با خمینی موافق بوده اند. و البته بعدها این مقامات به مناسبتهای مختلف موافقت خود را با این جنایت اعلام کرده اند. همینها صحبت از دوران طلائی خمینی کرده و می کنند و یکی از مشخصات “دروان طلایی خمینی”، همین قتل عام زندانیان سیاسی سال ۶۷ است. آقای منتظری صحبت از مراجعه خانواده های سیاسی به خودش می کند که از او خواسته اند به داد این زندانیان بی گناه برسد و او وظیفه خودش دانسته که به خمینی نامه بنویسد و مخالفت خودش را با این جنایت و قتل عام به وضوح بیان کند. بنابراین شکی نمی ماند که خانواده ها به بقیه مقامات نظام از رئیس جمهور گرفته تا نخست وزیر و بقیه مقامات مراجعه و دادخواهی کرده باشند. و این مقامات هیچکدام مخالفتی با این قتل عام نکرده اند که سهل است، بعضا در تحریک حزب اللهی ها در نماز جمعه برای سر دادن شعار “منافق زندانی اعدام باید گردد” پیشقدم بوده اند. کسانی مثل آخوند موسوی اردبیلی که رئیس قوه قضائیه بود و منتظری هم از او در همین زمینه نام می برد.
تقریبا همه کسانی که حالا دم از اصلاح طلبی می زنند از روحانی و خاتمی گرفته تا رفسنجانی و بقیه مقامات دولت روحانی، از این جنایت تاریخی حمایت کرده اند. بنابراین واضح است که این افشاگری و توزیع و تکثیر نوار صحبتهای آقای منتظری برای مردم ایران بیشتر روشن می کند که اصلاح طلبان فعلی هم در این جنایت سهیم بوده اند و چیزی به نام “اصلاح طلبی” در این رژیم، فریبی بیش نیست. آخوند پور محمدی که حالا وزیر دادگستری روحانی است و آخوند رئیسی که حالا تولیت آستان قدس است، هردو جزو هیئت مرگ بوده اند و حالا با افشای این سند، دست و پای خود را گم کرده اند و لابد نگران روزی هستند که در دادگاه مردم ایران به خاطر همین جنایت محاکمه شوند.
اما این وسط بی بی سی فارسی تمام تلاشش را می کند که با برگزاری میزگرد و مصاحبه های گوناگون با کسانی که خود زمانی همدست دولتهای مختلف نظام آخوندی و یا از اعضا و هواداران حزب خائن توده و یا فدائیان اکثریت خائن بوده اند، دولت روحانی و به اصطلاح اصلاح طلبان را در این جنایت بیگناه جلوه بدهد. تا آنجا که ممکن است نامی از مجاهدین خلق نبرند و نگویند که اکثریت کسانی که مظلومانه اعدام شدند، از هواداران مجاهدین بودند و نگویند که این زندانیان چون حاضر به ابراز تنفر از مجاهدین نشدند، اعدام شدند. بی بی سی و برنامه سازانش هنوز با تمام توان می خواهند از به اصطلاح اصلاح طلبان و دولت روحانی حمایت کنند و آنها را راه حل مشکلات مردم ایران معرفی کنند. اما مردم ایران هم بی بی سی را خوب می شناسند و هم میدانند که فساد حاکم بر دستگاه مدیریت کشور، ناشی از حکومت دیکتاتوری مذهبی و قانون اساسی ولایت فقیه است و نه ناشی از افراد غیر مسئول و ناسالم و بنابراین همه جناحهای مختلف نظام در این فساد و در جنایات رژیم سهیم هستند.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *