درگذشت مجاهد صدیق شاهپور علیزاده در آلبانی

درگذشت مجاهد صدیق شاهپور علیزاده در آلبانی

مجاهد خلق شاهپور علیزاده پس از قریب به دو دهه مبارزه با ارتجاع و دیکتاتوری آخوندها و درپی نبردی چند ماهه با بیماری، روز ۱۴آبان ۹۸ در بیمارستان در آلبانی درگذشت.

شاهپور در سال ۱۳۴۲ در تهران به دنیا آمد و از کودکی با درد و رنج و محرومیت رو به بود.

در نوجوانی برای تأمین هزینه زندگی خود و خانواده‌اش مجبور به ترک‌تحصیل و اشتغال به کارهای سخت و پرزحمت شد.

پانزده ساله بود که در همراهی با قیام و انقلاب علیه رژیم ستمشاهی بر اثر اصابت گلوله مزدوران به‌شدت مجروح شد و تحت عمل جراحی قرار گرفت. پس از سرنگونی دیکتاتوری شاه در سال ۵۸ با آرمانهای سازمان آشنا شد و به انجمن میثاق(هواداران سازمان مجاهدین خلق ایران) پیوست و در توزیع و فروش نشریهٔ مجاهد و سایر فعالیت‌ها شرکت می‌کرد.

شاهپور که زندگی دشواری را در دهه‌های ۶۰ و۷۰ پشت سرگذاشت، در سال۱۳۸۰ خود را به ارتش آزادیبخش ملی رساند و تا پایان زندگیش به عهد و پیمان پایداری برای آزادی خلق محروم و میهن اشغال شده‌اش، ایستادگی کرد. در سالهای محاصرهٔ اشرف و لیبرتی و نبرد با مزدوران ولایت‌ فقیه و مقابله با حملات وحشیانه موشکی، روحیه‌ای رزمنده داشت و خود را فدیه راه آزادی خلق و ایستادگی‌ اشرفیها را عین کارزار سرنگونی می‌دانست. در این‌باره در مرداد ماه سال ۱۳۹۲ نوشته است: «به‌خاطر آزادی خلقمان همه سختیهای شرایط زندان در زندان لیبرتی را آگاهانه به جان خریدیم و آگاهانه سخت‌ترین مسیر و تابلو را انتخاب کردیم. در حالی‌که می‌دانستیم که پشت‌پرده چه نامردیهای سیاسی را خواهیم دید و دیدیم، موشک‌باران در سه نوبت تا این تاریخ و دادن شهید و مجروح…

آری لیبرتی را می‌خواستند محلی برای از هم پاشاندن نیروی رزمنده و آزادیخواه و ضد بنیادگرا بکنند. زهی خیال باطل. چه آمال و آرزوهایی در ذهنهای کثیف و عقب ماندهٔ خود پرورانده بودند. هنوز گوهر نهفته در مجاهد مریمی و انقلاب کرده و ضدفردیت و جنسیت را نشناخته‌اند. من مجاهد خلقم که خود را فدیهٔ خلق کرده، نه تنها از این ابتلائات هراسی به دل راه نمی‌دهم بلکه به آن بیا بیا می‌گویم…

با ایمان راسخ و بی‌شکاف هر آنچه در اشرف و لیبرتی می‌گذرد را عین کارزار سرنگونی می‌بینم».

خانم مریم رجوی درگذشت مجاهد صدیق شاهپور علیزاده را تسلیت گفت و تأکید کرد: بدون شک همرزمان اشرفی او جای خالی‌اش را با رزم مضاعف پرمی کنند و ستمدیدگان و محرومان به ستوه آمده، از پایداری و پاکبازی او برای شورش و قیام و تحقق عدالت آزادی الهام می‌گیرند.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *