موتور سوختگان با نعل وارونه زدن، رژیم را شارژ می‌کنند! – رحمان کریمی

رحمان کریمی

رحمان کریمی

شرمشان باد ز هنگامه رسوایی خویش 
این متاع شرف از وسوسه بفروختگان
فریدون توللی

«کوری عصاکش کور دگر شود» 
ضرب‌المثل فارسی

اخیراً به‌نقل از سایت اخبار روز «ده‌ها تن از فعالان سیاسی، روشنفکران و نویسندگان چپ و سوسیالیست… »! پای اعلامیه‌یی با عنوان «بیانیه فراخوان عمومی – سرنگونی آری، به دست مردم» امضا گذاشته‌اند و گفته اند: «ما امضا کنندگان زیر اقدامات دولت ترامپ را بیش از هر چیز دیگر ضربه‌ای آشکار و مختل کننده بر مبارزات در حال گسترش و ژرفش مردم ایران علیه رژیم جهنمی جمهوری اسلامی می‌دانیم».
عبارت پرداز که به‌نظر می‌آید سواد سطح بالای فارسی دارد! توجه نکرده که وقتی فراخوان می‌گوید خود حاوی یک متن است و دیگر نیازی به کلمه «بیانیه» ندارد. این نابغه فارسی نویس نمی‌داند که هر گردی، گردو نیست. با هر کلمه‌یی نمی‌توان مصدر یا اسم مصدر ساخت، از جمله صفت «ژرف» که نمی‌توان و نباید صفت را مصدر کرد. این عمل بی‌قاعده که مدت هاست در خارج متداول شده نمی‌دانم از ابتکارات! ادبای داخل یا خارج کشور است.
و اما «ده‌ها تن از فعالان سیاسی، روشنفکران و نویسندگان چپ و سوسیالیست» یعنی مجموعه موجودی توده‌یی‌ها، اکثریتی‌ها، راه کارگریهای شاخه محمدرضا شالگونی و تعدادی از اصلاح‌طلبان شناخته شده که اکنون به تزویر نظامی را که می‌خواستند به سالها نجات دهند، امضا می‌گذارند که رژیم جهنمی ست. به راستی چرا؟ چون دیگر کار از این حرفها گذشته است و مهم آن که با صد فحش و بد و بیراه هم که شده با زدن نعل وارونه به کمک و یاری برخاست. هر چند این برخاستن تف سربالا باشد و به روسیاهی خودشان برگردد، تازگی که ندارد، دیگر به الحمدلله دنده همه‌شان به حد کافی پهن شده است.
فراخوان عالمگیر! با این عبارات ادای عبادت و ارادت و تجدید عهد و میثاق به درگاه ولایت متزلزل فقیه می‌کند و شما خوانندگان عزیز خوب و تیز مواظب عبارات به‌شدت ریاکارانه باشید: (دولت ترامپ با زیر پا گذاشتن «برجام» و«تهدید ایران با راه‌اندازی شدیدترین تحریمهای تاریخ» به همان منطق زورگویانه‌ای روی آورده است که دولت بوش…) این همان انشا و منطق قلمزنان مطبوعات رِژیم و ایادی و مزدوران آنان در خارج کشور است و لاغیر. یعنی زیانکار خروج از قرارداد ناقص و ابتر برجام و برقراری تحریم نه رژیم است که مردم ایران!. تمام مواد متن با شامورتی بازی توده کیانوری برای اثبات این ادعاست.
اینان در پنهان کردن حقایق ناگزیر و معذورند وگرنه یک شاگرد اکابر سیاسی هم از یاد نمی‌برد که در قیام ۸۸این مردم ایران بودند که فریاد می‌زدند «اوباما با ما یا اونا». می‌پرسم: پیش از هر تحریم وضع زندگی، کار و معیشت مردم تحت ستم ایران چگونه بود؟ می‌پرسم: وقتی اوباما میلیاردها دلار به اقتصاد رژیم ارسال و تزریق کرد چه گشایشی برای مردم ایجاد شد؟ جز آن که روزبه‌روز گرانی، محرومیت و سرکوب بیشتر و بیشتر گردید. من که نمی‌توانم نه جای شالگونی منحط و ساقط شده خجالت بکشم از این ترهات و نه جای دیگری از امضا کنندگان. اما مطمئنم که تاریخ ایران و فرزندان سلحشور ایران و جمع عظیم زحمتکشان و درماندگان و آبرومندان آبروباخته و مادران و پدران پرشمار داغدار جز شما می‌اندیشند و از هر امکانی که رژیم را به تضعیف بکشاند استقبال می‌کنند. شمایان بقا و منافع رژیم سفاک، جنایت‌پیشه و سراپا فاسد متزلزل را نمایندگی می‌کنید و نه مردم ایران را. شمایان نه روشنفکرید نه چپ و نه سوسیالیست که تعاریف و نشانه‌های خاص خود را دارد. در بهترین پزکسیون در خط محافظه‌کاران و چپ های نئولیبرال شده اروپا که تجارت و محاسبه سود و سرمایه تنها هدف شان هست، حرکت می‌کنید. جالب این‌که در همان بند اول فراخوان، تحریم را نه علیه رژیم که علیه ایران قلمداد کرده‌اید. لااقل برای حفظ ظاهر هم که شده باشد ننوشته‌اید که تحریم علیه رژیم به زیان ملت ایران تمام می‌شود. تقصیر ندارید زیرا خائن که دهان باز کند و یا قلم بردارد خواه ناخواه خود را لو می‌دهد. هر چند شما لو رفته سالیان هستید.
این فراخوان کاملاًً مشکوک و رسوا با این عبارات تمام می‌شود: «از همه نیروها و جریانهای مدافع آزادی و برابری و به‌ویژه هواداران سوسیالیسم تقاضا داریم با تمام قوا (کو قوا؟) هدفهای شوم دولت ترامپ را افشا کنند و با جریانهایی مانند فرقه رجوی و چلبیهای وطنی رنگارنگ به مقابله برخیزند».
به روغن سوزی بدی افتادید تا اصل نیت‌تان را برملا کردید. شما نه با رژیم کاری دارید و نه چلبیهای وطنی (من نمی‌دانم چلبی عراقی چقدر و تا کی در عراق نقش و حضور داشت که مزه دهان همه خائنان ایران شده است) کار و درد شما با مجاهدین خلق ایران و کلاً مقاومت ایران است. ترس و هول برتان داشته که نکند آنان به قدرت برسند. غافلید که هم از حیث آرمان آزادیخواهی و هم آمادگی و تربیت تشکیلاتی و انسانی، در صورت سرنگونی تمام‌عیار رژیم ولایت فقیه؛ مجاهدین خلق به یک ساختمان سازمانی داشتن در تهران قانع اند تا سفره دل را برای مردم ایران بگسترانند و بگویند طی سالها بر آنان چه گذشت و حقایق امور چگونه بود تا مردم ایران بیش از امروز به‌حال مبارزان و انواع خائنان آگاه و واقف شوند.
ضمنا مطمئنم که هر کدامتان درباره توطئه بمب‌گذاری رژیم در ویلپنت بخواهید سخن بگویید یا سرقلم بروید جز آن که همگنتان حشمت رئیسی گفت که کار خود مجاهدین خلق است! چیز دیگر نخواهید گفت و نخواهید نوشت. میل کرده‌ام که آخر عمری، خائنان رسوا را رهنمودی دهم و آن این‌که حواستان باشد که همه‌اش روی زوج تروریست سوار نشوید بلکه برای نقش دیپلمات تروریست دستگیر شده رژیم فکری بکنید که او هم مجاهد است یا نه؟!

برگرفته از سایت همبستگی   

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *