هراس آخوند روحانی از سفر به اتریش

vienna020416 - 22 222

درحالیکه از ماه ها قبل دیکتاتوری‌ آخوندی در بوق و کرنا از سفر عنقریب روحانی برای عقد قراردادهای تجاری و اقتصادی به اتریش خبرداده بود، دفتر رئیس جمهور ارتجاع در یک اطلاع رسانی بغایت دستکاری شده و مخدوش از لغو این سفر بدلیل “مسائل امنیتی» خبر داد.

در رابطه با دروغ پردازی های دستگاه سانسور حکومت. بلافاصله رئیس جمهور اتریش در مصاحبه ای اعلام کرد: «نمی‌دانم مشکلات امنیتی چه بود، چون ما همه اقدامات امنیتی لازم را انجام دادیم».
ترجمان این جملات به یقین در راز دیگری نهفته است که متولیان و دستگاه های تبلیغاتی رژیم توان سخن گفتن آن را ندارند. از جمله باید اشاره کرد. لغو سفر آخوند روحانی به اتریش در حالی است که ایرانیان آزاده و یاران مقاومت ایران طی فراخوان هایی از تمامی ایرانیان آزاده در این کشور خواستار شرکت هرچه گسترده در تظاهرات علیه حضور این آخوند مکار در وین شده بودند.
همچنین به موازات افشاگریهای مقاومت ایران علیه حضور آخوند جنایتکار روحانی، شخصیت های حقوق بشری. سازمان ها و نمایندگان احزاب مختلف در اتریش و نیز نمایندگان اقلیت های مذهبی ایرانی در این کشور در بیانیه هایی خواسته های مشابهی را علیه دیدار روحانی در وین اعلام کرده بودند.
در این رابطه رئیس جمهور اتریش در مصاحبه ای با بخش ببین المللی بی بی سی به دلائل اصلی لغو سفر آخوند روحانی اشاره کرد و افزود: “حق تجمع در قانون اساسی اتریش ریشه دارد و نمی‌توانیم بگوییم مثلا روز سه‌شنبه یا چهارشنبه تجمع نگذارید. در دموکراسی ما تجمع ممنوع نمی‌شود ».
گذشته از این واقعیت ها رئیس جمهور اتریش یک روز قبل از سفر آخوند روحانی، طی مصاحبه ای با تلویزیون رژیم گفت: “باید به این مسئله توجه داشت که هنوز همه تحریمها علیه (رژیم) ایران برداشته نشده‌اند، چون گامها و اقدامات مهمی وجود دارند که باید در مسیر لغو تحریمها برداشته شوند، اتریش به‌تنهایی نمی‌تواند این تحریم را بردارد. اروپا هم به‌تنهایی نمی‌تواند چنین کند بلکه این جامعه بین المللی است که باید این موضوع را مورد رسیدگی قرار دهد. در این زمینه آمریکا نقش‌آفرین است».
همچنین روزنامه فیگارو نیز در مطلبی به (۱۲ فروردین ۱۳۹۵) ضمن اشاره به واقعیتی بنام «مشکلات عدیده» رژیم آخوندی در معاملات بین المللی نوشت: “هیچ شرکت غربی پس از لغو تحریمها علیه رژیم ایران هنوز قراردادی با این کشور در حوزۀ راهبردی نفت و گاز امضا نکرده است. … به‌رغم از سرگیری و افزایش صادرات نفت ایران، هیچ شرکت خارجی اجازه ندارد به دلار با این کشور معامله کند».
از مجموعه داده ها می توان بخوبی به دلائل اصلی لغو سفر آخوند روحانی به اتریش رسید. دلائلی که به یقین در سایه “شقه و شکاف » در راس نظام آخوندی نه تنها خود به بحرانی دیگر در درون رژیم صد پاره ولی فقیه. بلکه در مجموعه مناسبات دیکتاتوری مذهبی حاکم بر میهنمان با دنیای خارجتبدیل گردیده است

برگرفته از سایت همبسگی  لینک به منبعhttp://www.hambastegimeli.com

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *