تجدید عهدی دیگر با فرمانده شهید مجاهد خلق منوچهر براتی- از شهیدان حمله موشکی ۷آبان در رزمگاه لیبرتی

منوچهر براتی شهید قهرمان مجاهد خلق در حمله موشکی ۷آبان در رزمگاه لیبرتیمتن زیر را یکی از یاران قدیمی شهید والامقام منوچهر براتی در توصیف خصوصیات ویژه وی پس از شنیدن خبر شهادتش در حمله موشکی ددمنشانه علیه کمپ لیبرتی نوشته و برای ما ارسال کرده است. ما نیز با تجدید عهدی دیگر با این شهید و همه شهیدان به خون خفته خلق، متن نوشته او را در زیر میاورم.

برادر مجاهدم منوچهر براتی

قبل از اینکه او را ببنیم، اسمش را از خیلی دهانها شنیدم همه از قدرت فرماندهی، خونسردی و صلابت او در صحنه نبردهای مختلف، از اینکه توانسته بود تا عمق زیادی در خاک دشمن نفوذ کند و همه نفرات تحت فرماندهی اش را صحیح و سالم به پایگاه برگرداند، از اینکه به بهترین شکل از کمکهای مردمی برای پیشبرد ماموریتش استفاده میکرد و در همان برخوردهای کوتاه هم که با مردم داشت آنها را به خود جذب میکرد و امثال اینها…. شنیده بودم. شنیده بودم او خیلی به برادر مسعود علاقه دارد و متقابلا برادر مسعود چقدر او را دوست دارد. آنقدر از او می شنیدم که همیشه میخواستم بدانم این شخصیت والا کیست؟ کیست که نظر برادر را به خودش جلب کرده است؟ در تصوراتم او را با نفرات دیگری که میدانستم خیلی مورد علاقه برادر هستند، قیاس میکردم. شاید شبیه محمود قائمشهر باشد، شاید مثل حسین مدنی است، شاید… و اولین بار که او را دیدم او را مجاهدی فروتن، بدون کمترین خودنمایی، کم حرف اما نکته سنج و دقیق، بدون بارقه ای از کرسی طلبی و موضع خواهی، صبور و پرظرفیت برای هر مسئولیتی یافتم. حس کردم همه آنچه که باعث این همه جاذبه است سرجمع این صفات است که شاخص مجاهد انقلاب کرده است.

برادر عزیزم منوچهر براتی، فرمانده والاقدری از تبار گوهران بی بدیل، سرمایه گرانقدر ارتش آزادیبخش ملی ایران بود که فقدانش برای همه ما سنگین است، این درد را با خشمی هر چه بیشتر نسبت به دژخیمان حاکم بر میهنم که باعث و بانی، آمر و مجری این جنایت هستند، تسکین میدهم و برای ادامه راهش با خواهران و برادران مجاهدم هم قسم میشوم.

من المؤمنین رجال صدقوا ما عاهدوا الله علیه فمنهم من قضی نحبه ومنهم من ینتظر ومابدلوا تبدیلا.

ط. هدایت

You may also like...