یادنامه شهیدان کهکشان اشرف۱۰شهریور۹۲ شهیدان قهرمان مجاهد خلق محمد جعفرزاده- محمودرضا صفوی-اردشیر شریفیان

مجاهدین شهید محمد جعفرزاده- محمودرضا صفوی-اردشیر شریفیانشهیدان قهرمان مجاهد خلق محمد جعفرزاده- محمودرضا صفوی-اردشیر شریفیان

goldenstarsشهید قهرمان مجاهد خلق محمودرضا صفوی(جاوید)

محل و تاریخ تولد: ارومیه- ۱۳۳۶

سن: ۵۶

سابقه مبارزاتی: ۳۴سال
تحصیلات: دانشجوی مهندسی مکانیک از پلی‌تکنیک انگلستان

مجاهد شهید محمودرضا صفوی (مجاهد شهید محمودرضا صفوی(جاوید)- گذشته از همه چیز، به‌دنبال آرمان آزادی

«یاعلی، دشمن با انواع توطئه و دسیسه‌ها، و با پشتیبانی محور شر درصدد نابودی تشکیلات و ارتش آزادی تو بود، اما ما مجاهدین به یمن راهبری هوشیارانه و صدیق برادر مسعود توانستیم بر همه توطئه‌ها غلبه کنیم و کید و مکر یزیدیان و معاویه‌های دوران را به خودشان برگردانیم و با شعار هیهات مناالذله، مسیر برحق تو را در اوج افتخار و شرف پیش ببریم» محمود رضا صفوی ۸مرداد ۱۳۹۲٫
”من در خانواده‌ای مذهبی و نسبتاً مرفه متولد شدم. … دیپلم رشته طبیعی گرفتم و به‌دنبال آن در انستیتو تکنولوژی شهرستان ارومیه در رشته مهندسی مکانیک ادامه تحصیل داده و فوق دیپلم گرفتم و بعد جهت ادامه تحصیل به خارج کشور (انگلستان) رفتم و در رشته مهندسی مکانیکی در پلی‌تکنیک تا سال دوم ادامه دادم و بعد به‌دنبال فعالیت سیاسی و بعد از ۳۰خرداد ۱۳۶۰ تحصیلات را نیمه تمام گذاشته و تمام وقت در انجمن هواداران سازمان فعالیت خود را ادامه دادم. … با خواندن کتابهای سازمان با ایدئولوژی سازمان آشنا شده و راه خودم را انتخاب کردم…».
انتخاب کرد که رفیق ماه باشه
یه ستاره تو شب سیاه باشه
یه هماواز با سرود کهکشون
یه هماورد واسه صد سپاه باشه
این‌چنین محمودرضا از شغل و زندگی و آینده مرفه خود در کشورهای اروپایی گذشت و پا در میدانهای نبرد و رزم آوری گذاشت. در سالهای بعد محمود را در میدانهای نبردهای ارتش آزادی می‌بینیم.

مجاهد شهید محمودرضا صفوی (۲)او در عملیات چلچراغ و فروغ جاویدان شرکت کرده و در هر دو عملیات مجروح شد.

پس از آن محمود سالها در بخشهای اجتماعی و سپس در امور مخابرات و لجستیک یگانهای مختلف ارتش آزادی، ایفای مسئولیت کرد. و دوران پایداری اشرف را نیز با همان شور و انگیزه گذراند.
محمودرضا در قسمتی از وصیت نامه‌اش، بعد از حماسه ۱۹فروردین ۱۳۹۰ نوشت:
تجدید عهد می‌کنم و پیمان خون و نفس می‌بندم. … . … . به خانواده‌ام می‌گویم بعد از شهادتم به خودتان غم و اندوه راه ندهید و افتخار کنید به این‌که من یک مجاهد خلق برای آزادی ایران و آینده ایران هستم. به دشمن ضدبشری مردم ایران و تمامی اخوندهای جانی و جنایتکار می‌گویم ”بیا بیا بیا“

مجاهد شهید محمودرضا صفوی (۱)محمودرضا در نامه‌یی برای برادر مسعود در دیماه ۱۳۹۰ می‌نویسد:

”این روزها که ما اشرفیان در کانون توجهات و حمایتهای بین‌المللی هستیم و سیلی از دستاوردها و پیروزیها نصیب ما می‌شود در خودم و دیگران یک تهدید جدی احساس می‌کنم که… جایگاه و قدر و منزلت این همه پیروزیها را خوب نفهمیم و از محور و شاخص اصلیمان (یعنی شعار) کس نخارد و «درس ماندگار» غافل شویم“. … . … قطعاً روزی خواهد رسید که چشمان غمزده یک خلق با حضور شما در میان توده‌ها روشن و خندان خواهد شد و آن روز دور نیست. الیس الصبح بقریب“
محمود رضا به نزدیک بودن صبح آزادی مردم ایران یقین داشت. اینک خون او نیز در شفقهای ایران، تاریکی‌های شب را می‌شکافد و به هر زاده شریف ایران پیغام می‌دهد که برای تحقق آن صبح آزادی، بپا خیزد. سلام بر مجاهد قهرمان محمود رضا صفوی، روزی که‌زاده شد، روزی که به تمامی شغل و حرفه و آینده مرفه پشت کرد و به میدانهای رزم شتافت، و روزی که مظلومانه به‌شهادت رسید.

goldenstarsشهید قهرمان مجاهد خلق اردشیر شریفیان

محل و تاریخ تولد: تهران- ۱۳۳۵

سن: ۵۷

تحصیلات: دانشجوی سال چهارم داروسازی دانشگاه رم

مجاهد شهید اردشیر شریفیان مجاهد شهید اردشیر شریفیان – سبکبال و راحت

با سرخی صد لاله گلگون بنوشته‌ست
این دفتر پر قصه ز بس سرو و سپیدار
بوی شرفی گر که ازین خاک می‌آید
باشد ز گل زخم بسی شیر فداکار
تا تو نفسی با شرف از سینه برآری
مجاهد شهید اردشیر شریفیان تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در تهران گذراند بعد از دیپلم وارد نیروی دریایی شد و برای طی یک دوره تخصصی به ایتالیا و دانشکده نیروی دریایی ایتالیا اعزام گرد‌ید. اما مشاهده ستم و نابرابریهای اجتماعی، موجب شد تا از ارتش دیکتاتوری سلطنتی جدا شود و به ایران برگردد. به فاصله کوتاهی دوباره به ایتالیا بازگشت اما این بار برای تحصیل در رشته داروسازی. در ایتالیا با سازمان مجاهدین خلق ایران آشنا شد و به‌تدریج به آرمان مجاهدین که آزادی و رهایی مردم ایران است دل باخت و در مسیر مجاهدت سر از پا نشناخت.
مجاهد شهید اردشیر شریفیان صفا و خلوص اردشیر، در نقد صادقانه خود، راهش را در بن‌بست شکنی و غلبه بر مشکلات می‌گشود. و او به قول خودش «سبکبال و راحت» به مرتبت یک مجاهد خلق رسید.
 «از آن زمان که توانستم سازمان مجاهدین خلق ایران و آرمانهای توحیدی و ضداستثماری آن را بشناسم و در راه آن قدم بردارم همواره به این پدیده ‌اندیشیده‌ام که قبل از رسیدن به این چشمه حیات چه عمر تلف شده و بیهوده‌ای داشته‌ام. ولی اکنون به‌ویژه بعد از انقلاب ایدئولوژیک که توانستم درک عمیقی از ایدئولوژی ناب توحید پیدا کنم… ، اکنون ارزش لحظه به لحظه‌ این زندگی و مبارزه در راه خلق و آزادی و اسلام را کاملاً می‌فهمم و همین‌طور چقدر راحت و سبکبال آماده‌ام که‌ دار و ندار یعنی زندگی و حیات خودم را در این راه بدهم».
هر چه شرایط مبارزه بغرنج تر می‌شد، اردشیر استوارتر از پیش به سوی مدارهای بالاتری از مسئولیت‌پذیری خیز بر می‌داشت.
او در نقشه مسیر خود در مرداد ۹۱ نوشت:
«خونهایی در امتداد همان خونهای عاشورا در پایداری ۶و۷مرداد و ۱۹فروردین بر زمین ریخته شد و پرچم هیهات را هم‌چنان سرخ بر قله شرف و افتخار مجاهدین و اشرف الگوی مقاومت، برافراشته نگاه داشته است که به اذعان همه، الگوی انقلابهای نوین آزادیبخش و پایداری خلقها شده است و دور نیست که در منطقه و ایران خمینی زده به ثمر بنشیند…».
دشمنان هنوز مجاهد خلق انتخاب کرده و پا در زمین کوبیده در مقابل دشمن خدا و خلق را نشناخته‌اند، چون هنوز رهبری مجاهدین و انقلاب ایدئولوژیک و توحید و آزادی را فهم نکرده‌اند…».
اردشیر قهرمان، حرف آخر را در شب قدر رمضان ۱۳۹۲ می‌زند. او در راز و نیازی عاشقانه و با درکی عمیق از مرحله مبارزه، با خدا و مولایش علی این‌گونه نجوا می‌کند:
مجاهد شهید اردشیر شریفیان «… در این قدر شهادت حضرت علی خصم آشتی‌ناپذیر مرتجعان و خمینی صفتان این احساس نیاز را دارم که با مروری به اعتقادات و ایمان و آرمان و راهی که با شور بالا و پایبندی تا کنون طی کرده‌ام در این شبها قدر خود را رقم بزنم و تعهد بدهم و پاها را در زمین بکوبم… تا بتوانم لایق و شایسته و شکر گزار شرکت در این جنگ تاریخی با ضدبشری‌ترین دیکتاتوری (باشم) که با قتل و چپاول خلق قهرمان ایران و دست‌اندازی به سایر نقاط سعی دارد جرثومه پلید خودش را با به‌کار گرفتن تمام داراییهای مردم و با وطن‌فروشی و بند و بست با مماشات‌گران بزرگ و کوچک… چند صباحی سرپا نگهدارد».
کمتر از یک ماه بعد از این نوشته، مجاهد شهید قهرمان اردشیر شریفیان در صبحگاه ۱۰شهریور ۱۳۹۲ در اشرف، با ۵۱تن دیگر از مسئولان و کادرهای برجسته سازمان مجاهدین خلق ایران، تابلو حماسی و ماندگاری از درس درخشان را با خون خود آفریدند، حماسه‌یی که مشعلی فرا راه هر انقلابی صدیق خواهد بود که تنها با اتکا به خود و خلقش راه ناهموار مبارزه در راه آزادی خلق را هموار می‌کند.

goldenstarsادامه دارد…

سایت ایران آزادفردا

لوگو مقالات سایت ایران آزادفردا هواداران مجاهدین در آلبانی

You may also like...