اخبار روزانه آلبانی- ۱۸اوت۲۰۱۵

روز سه شنبه ۱۸ اوت متا سخنگوی پارلمان و رهبر جنبش سوسیالیست در مراسم افتتاح کمپ جوانان این سازمان در یکی از سواحل شهر ولورا سخنرانی نمود و بر افزایش آرای جنبش سوسیالیست در انتخابات ۲۱جون تاکید نمود، و گفت از ۱۳نفری که سهمیه جنبش سوسیالیست برای عضویت در شورای شهر تیرانا میباشند،۹ نفر از آنها از جوانان جنبش سوسیالیست میباشند. در این مراسم حدود ۵۰۰ نفر از جوانان این حزب شرکت کرده بودند.

۱۸ اوت وزیر کشاورزی Panariti,در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که علیرغم تحریم محصولات آلبانی توسط روسیه، صادرات کشاورزی به نسبت سال گذشته تقریبا دو برابر شده و محصولات آلبانی به کشورهای منطقه بالکان،کشورهای عضو اتحادیه اروپا و آمریکا صادر میشود.

 نخست وزیر عراق حیدر عبادی در تاریخ۱۶اوت به بازرسان محلی و دادگاه چراغ سبز نشان داد تا تحقیقات خود را از کسانی که باعث سقوط شهر رمادی شدند، آغاز نمایند. قابل ذکر است که در ماه می گذشته شهر رمادی پایتخت استان انبار به دست داعش افتاد، این حادثه که از بزرگترین شکستهای ارتش عراق در سالهای اخیر است، باعث به وجود آمدن یک تنش در روابط بین آمریکا و عراق شد، در حال حاضر ارتش عراق با پشتیبانی هوایی آمریکا در صدد است که این شهر را از داعش پس بگیرد، تا کنون ارتش عراق با پشتیبانی نیروی هوایی آمریکا موفقیتهایی در بازپس گیری سرزمینهای از دست داشته کسب کرده است.

روز شنبه بر اثر چند انفجار در مناطق شیعه نشین شهر بغداد حداقل ۲۲ نفر کشته شدند. داعش مسئولیت این حملات را بر عهده گرفت، همچنین در تاریخ ۱۳ اوت نیز انفجارهای مشابهی در همین مناطق رخ داد که باعث کشته شدن ۱۳ نفر دیگر شد.

یک گردان که تماما از زنان کرد یزیدی تشکیل شده آمادگی خودرا برای جنگ با داعش اعلام کرد. یکی از این زنان که ۱۷ سال بیش ندارد گفت ما آماده هستیم تا برای رسیدن به اهداف خودجان بدهیم، او گفت طی یک سال گذشته نیروهای داعش اقدام به تجاوز و کشتار هزاران زن کرد یزیدی کرده سپس آنها را به ازدواج خود در میآوردند. ما چاره ای جز جنگ و مقاومت در برابر آنها نداریم تا بتوانیم از شرافت خوددفاع نماییم.

You may also like...