اطلاعیه: پاسدار سرتیپ حسین تاش از بالاترین مسئولان بمب سازی، مامور جلوگیری از رو شدن اسرار پارچین

TASHفراخوان به انتشار تمامی توافقات اتمی و بازرسی های سرزده از مراکز نظامی و غیر نظامی

  • مواد ”ترتیبات جداگانهII” افشا شده توسط آسوشیتدپرس، در عمل به معنی توافق برای عدم بازرسی از پارچین و فرصت دادن به آخوندها برای مخفی نگهداشتن اقدامات قبلی برای دستیابی به بمب و ادامه آن اقدامات می باشد
  • امضای سند توسط حسین تاش که مقاومت از ۱۱سال پیش نقش وی در بمب سازی را افشا کرده، حاکی از حساسیت پارچین است که یک بازرسی دقیق از آن بسیاری از اسرار اتمی رژیم را برملا می کند

انتشار ترتیبات جداگانه II مورد توافق جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی” توسط آسوشیتدپرس به خوبی نشان می دهد که رژیم آخوندی از فاش شدن فعالیت های مخفیانه اش در پارچین برای دستیابی به بمب اتمی به شدت وحشت دارد و بهیچ وجه با مذاکره و گفتگو به بازرسی از این سایت تن نمی دهد.

مواد ششگانه این ترتیبات که نتیجه چند سال مذاکره و دهها ملاقات و مباحث بسیار طولانی است در عمل به معنی توافق برای عدم بازرسی از پارچین است و تنها به رژیم فرصت میدهد اقدامات پیشین خود برای دستیابی به بمب اتمی را برای همیشه مخفی نگه دارد، امری که راه را برای مخفی کاری و فریبکاری در راستای بمب سازی باز میگذارد.

امضای این توافق توسط سرتیپ پاسدار علی حسینی تاش که طی دو دهه گذشته از اصلی ترین مسئولان دستیابی به سلاح اتمی در رژیم آخوندی بوده و به فریبکاری ها و مخفی کاریها اشراف کامل دارد، از حساسیت فوق العاده بالای پارچین برای رژیم آخوندی خبر می دهد و تردیدی باقی نمی گذارد که یک بازرسی دقیق از پارچین بسیاری از اسرار پروژه تسلیحات اتمی رژیم را برملا می کند. زمانی که محفظه های انفجاری و آزمایشهای ضربه و انفجار در پارچین انجام شده حسینی تاش از بالاترین مسئولین مستقیم پروژه بمب سازی رژیم بوده است.

این توافق و امضای آن توسط حسینی تاش نشان میدهد که آخوندها تنها زبان قاطعیت را می فهمند و مذاکره و گفتگو را مانند دو دهه گذشته در خدمت گمراه کردن جامعه جهانی و ادامه پروژه بمب سازی به کار میگیرند.

مخفی نگه داشتن توافقات اتمی با این رژیم به هر دلیل و یا توجیهی تنها امکان فریبکاری بیشتر را برای آخوندها فراهم میکند. از این رو مقاومت ایران خواستار انتشار تمامی توافقات اتمی طرفهای بین المللی با رژیم آخوندی و بازرسیهای سرزده از مراکز نظامی و غیرنظامی آن می باشد. این حق مردم ایران و ضرورت صلح جهانی و کمترین تضمین برای جلوگیری از دستیابی رژیمی به بمب اتمی است که سه دهه جهان را فریب داده است. اگر ملایان خواستار راستی آزمایی واقعی حول برنامه اتمی خود بودند هیچ مخالفتی با علنی شدن این توافقات نداشتند.

سرتیپ پاسدار حسینی تاش که سالها رئیس مرکز تحقیقات وزارت دفاع و درگیر پروژه تسلیحات هسته ای بود از اسفند۱۳۸۲ (فوریه۲۰۰۴) تا مهر۱۳۸۴ (سپتامبر۲۰۰۵) جانشین وزیر دفاع شد که «مرکز آمادگی و فن آوری نوین دفاعی» که در آن زمان نام ارگان بمب سازی به ریاست محسن فخری زاده بود تحت نظارت مستقیم او قرار داشت.

در کتاب حسن روحانی بنام «امنیت ملی و دیپلماسی هسته ای» که در۲۰۱۱ منتشر شد آمده است اعضای «کمیته عالی هسته ای مستقر در دبیرخانه» شورایعالی امنیت ملی که «از سوی سران نظام انتخاب شده بودند» عبارت بودند از «ولایتی (نماینده خامنه ای)، خرازی (وزیر خارجه)، یونسی (وزیر اطلاعات)، شمخانی (وزیر دفاع)، حسینی تاش (جانشین وزیر دفاع)، آقازاده (رئیس سازمان انرژی اتمی) و اینجانب (حسن روحانی دبیر شورایعالی امنیت ملی)» (ص ۱۴۱).

در دوران احمدی نژاد، علی حسینی تاش معاون راهبردی دبیر شورای عالی امنیت و عضو تیم مذاکره کننده هسته ای بود. در این دوره وی همچنین ریاست تیم مذاکره کننده هسته ای با روسیه را بعهده داشت. متعاقبا وی ریاست دانشگاه امام حسین که تحقیقات پایه ای هسته ای در آن انجام میشود را بعهده گرفت. حسینی تاش در سال۲۰۱۳ مجددا به عنوان معاون راهبردی شورای عالی امنیت منصوب گردید.

مقاومت ایران اولین بار در آوریل۲۰۰۴ نقش حسینی تاش را بعنوان مسئول انستیتو آموزش و تحقیقات وابسته به وزارت دفاع و موسسه تابعه «آمادگی و فن آوری نوین دفاعی» که اسم ارگان بمب سازی رژیم در آن زمان بود فاش کرد. متعاقبا در نوامبر۲۰۰۴ اعلام کرد: «حسینی تاش، جانشین وزیر دفاع فعالیتهای هسته ای را با محسن فخری زاده و فعالیت های بیولوژیک را با نادر مقصودی دنبال میکند».

مقاومت ایران در فوریه۲۰۰۵ فاش کرد تولید اکسید برلیوم (که برای ترکیب با پلونیوم۲۱۰ در چاشنی بمب هسته ای لازم است) بطور کاملا سری توسط دکتر ناصر احسانی در دانشگاه صنعتی مالک اشتر متعلق به وزارت دفاع زیر نظر حسینی تاش دنبال میشود.

سایت پارچین، یکی از مراکز اصلی برای تولید اجزاء بمب اتمی و محل موسسه ای است که پیش از این مرکز آمادگی و فن آوری نوین دفاعی نام داشت. یکی از مدیران این ارگان بنام سعید برجی رابط مستقیم با دانیلکو دانشمند اوکراینی بود که محفظه انفجاریش را در پارچین ساخته است. برجی مدتها رئیس مرکز تحقیقات انفجار و ضربه بوده و تجربیات دانیلکو را بطور مستقیم از او کسب کرده است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۳۰ مرداد ماه ۱۳۹۴ (۲۱ اوت ۲۰۱۵)

You may also like...