دخالت رژیم ایران در عراق موج کشتار و سرکوب خونین در بغداد و سایر شهرهای عراق توسط وحوش خامنه ای

https://bit.ly/33EQjfVلینک به سایت ایران افشاگر 

دخالت رژیم ایران در عراق موج کشتار و سرکوب خونین در بغداد و سایر شهرهای عراق توسط وحوش خامنه ای

دخالت رژیم ایران در عراق

تظاهرات دانشجویان دانشکده پزشکی بصره باخواست برچیدن حکومت فاسدان و دست نشاندگان ولی فقیه

تظاهرات جوانان دلیر کربلا با شعار علیه رژیم آخوندی

دخالت رژیم ایران در عراقدخالت رژیم ایران در عراق – تلویزیون العربیه :‌ به خیابان آمدن مادران و تظاهرات علیه فساد و فرقه گرایی و دخالتهای خارجی تظاهرات
باوجود موج کشتار و سرکوب خونین در بغداد و سایر شهرهای عراق توسط وحوش خامنه ای، از صبح روز یکشنبه ۱۹آبان تظاهرات گسترده در بصره، نجف، کربلا، میسان، ناصریه، بابل، کوت و المثنی برگزار شد. در برخی از این شهرها تظاهرات به درگیری کشیده شد.
میدانها و نقاط مختلف بغداد شاهد صحنه های درگیری و جنگ و گریز بود و دانشجویان و جوانان شورشی نقش مهمی در شعله ور نگه داشتن این قیام ایفا می کنند
دخالت رژیم ایران در عراق
بیشترین جنایتها در بغداد صورت گرفت با این وجود جمعیت عظیمی در میدان تحریر این کانون انقلاب را حفظ کردند. صحنه های جنگ و گریز و درگیریهای خونین تا بامداد روز یکشنبه جریان داشت. بغداد در آتش و دود بود و جوانان با دست های خالی در مقابل نیروهای تا دندان مسلح می ایستادند و سینه سپر می کردند.
دخالت رژیم ایران در عراقاز صبح یکشنبه در دانشگاه بغداد دانشجویان تظاهرات کردند و شعار سرنگونی نظام حاکم را سر دادند. آنها علیه نظام فرقه یی و دست نشاندگان ولی فقیه در عراق بپاخاستند
دانشجویان در دانشگاه بغداد -۱۹ آبان ۹۸ فریاد می زدند: «خونم و جانم فدایت ای عراق»
در بصره نیز دانشجویان دانشکده پزشکی به تظاهرات پرداختند و خواستار برچیدن حکومت فاسدان و دست نشاندگان ولی فقیه شدند. بصره طی چند روز گذشته شاهدبیشترین درگیریها بوده است. شمار کشته های آن از ۲۰تن گذشته و صدها تن مجروح شدند با این وجود ایستادگی آنها ادامه دارددر کربلا باوجود حمله وحشیانه نیروهای حکومتی و مزدوران رژیم آخوندی و به آتش کشیدن چادرهای قیام کنندگان که یادآور به آتش کشیدن خیمه های کاروان حسینی توسط شمر و یزید است، جوانان دلیر این شهر امروز هم تظاهرات کردند. آنها علیه رژیم آخوندی شعار داده و خواستار اخراج آن شدند.
دخالت رژیم ایران در عراق
تلویزیون العربیه الحدث گزارش داد: عصر روز شنبه بغداد شاهد خونین ترین درگیریها میان تظاهرکنندگان با عوامل مسلح در حوالی پل سنک و ورودیهای میدان تحریر بود
نیروهای مسلح از محورهای خیابان سعدون، پل سنک و خیابان رشید مردم معترض را با استفاده از مهمات جنگی مورد حمله قرار دادند که تعدادی کشته و دهها تن مجروح شدند. با این وجود مقاومت جوانان برای حفظ سنگرهای میدان تحریر و پل جمهوری ادامه یافت
خبرگزاری رویترز در مورد درگیریهای خونین روز شنبه گفت:‌ در جریان این درگیریها تظاهر کنندگان بسوی نیروهای امنیتی کوکتل مولوتف پرتاب کردند. جوانان بمبهای بنزینی غیرآماده را به بالای برجی در نزدیکی میدان تحریر آوردند تا برای درگیریهای بیشتر آماده شوند.
رویترز به نقل از پلیس و منابع پزشکی گفت:‌ نیروهای مسلح عراقی حین عقب راندن تظاهر کنندگان به سمت مرکز بغداد، از مهمات جنگی، گاز اشک آور و نارنجکهای صوتی استفاده کردند. آنها ۵تن را به قتل رساندند و ۱۴۰تن را مجروح کردند.

دخالت رژیم ایران در عراقزنان و مادران عراقی روز شنبه در بغداد تظاهرات کردند و ضمن شعار علیه رژیم آخوندی به فرزندان شهید خود افتخار کردند. تلویزیون العربیه گزارش داد:‌ مادران به خیابانها آمدند. آنها علیه فساد و فرقه گرایی و دخالتهای خارجی تظاهرات کردند. بنا به این گزارش تظاهرات قدرتمند مادران نیز از گاز اشک‌آور در امان نبود.
قشری که در عراق بیشترین فداکاری را کرده مادران هستند.آنها با شنیدن خبر از دست دادن فرزندانشان غافلگیر شدند. مادری که فرزندش را در تظاهرات از دست داده در حالیکه پرچم عراق را تکان می داد گفت: پسرم مرا سربلند کرد.

به گزارش اسکای نیوز معترضان بصره، هم‌چون سایر شهرها بر ادامه تظاهرات تا پایان دادن به کار این حکومت و سران فاسد آن، پافشاری می‌کنند. خیابانهای بصره شاهد جنگ و گریز با نیروهای امنیتی است که به منظور جلوگیری از رسیدن معترضان به ساختمان استانداری بصره به شکلی مفرط از زور استفاده می‌کنند.

دخالت رژیم ایران در عراقعفو بین الملل کشتار در عراق را محکوم کرد و خواستار جلوگیری از حمام خون شد.

عفو بین الملل بعد از مصاحبه تلفنی با چند تن از شاهدان در عراق اعلام کرد: بعد از آنکه ۶ معترض در مرکز بغداد، کشته شدند، باید به فوریت نیروهای امنیتی را مهار کرد. ده ها معترض دیگر در پایتخت مجروح شدند . بغداد و بصره شاهد روزهای خونین تری از خشونتٍ بیش از حد علیه معترضین بودند . باید به فوریت دستور پایان دادن به استفاده بیرحمانه و غیرقانونی از نیروی مرگبار داده شود.
منبع: سازمان عفو بین الملل ۱۸/۸/۹۸

دخالت رژیم ایران در عراق خبرگزاری فرانسه: مرجع دینی عراق در هیچ توافقی مبنی بر ابقای حکومت فعلی و خاموش کردن اعتراضات طرف یا شریک نبوده است

در یک تحول دیگر دفتر آیت الله سیستانی، دعاوی مربوط به حمایت مرجعیت از دولت دست نشانده خامنه ای در عراق و طرح قاسم سلیمانی برای حفظ دولت عبدالمهدی را تکذیب کرد. خبرگزاری فرانسه گزاش داد که منبع رسمی دفتر آقای سیستانی گفت: مرجع دینی عراق در هیچ توافقی مبنی بر ابقای حکومت فعلی و خاموش کردن اعتراضات طرف یا شریک نبوده است.
دخالت رژیم ایران در عراقدفتر آیت الله سیستانی در مورد حمل تصاویر ایشان توسط نیروهای امنیتی در جریان سرکوب معترضان ، اعلام کرد: آقای سیستانی همانطور که بارها توضیح داده راضی به اینکار نیست و از دوستداران ایشان خواهشمندست که از اینکار دست بردارند.

دخالت رژیم ایران در عراق

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *