نیویورک تایمز: بزرگترین عملیات امحای هسته‌یی جهان در ایران

nuclear450ایران: در رابطه با آغاز مرحله اجرایی برجام توسط رژیم آخوندی، نیویورک تایمز نوشت: انتظار می‌رود مهندسان ایرانی یکی از بزرگترین عملیات امحای هسته‌یی در تاریخ جهان را اجرا کنند. آنها باید ۱۲۰۰۰ سانتریفیوژ را از دور خارج کنند و هسته رآکتور پلوتونیم اراک را نابود کنند.

آسوشیتدپرس نیز در این باره گزارش داد: رژیم ایران با دادن اجازه برای مانیتورینگ بیشتر براساس تعهدات تهران در توافق اتمی امضا شده باشش قدرت جهانی موافقت کرده است. دراین باره، آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت رژیم ایران بطور موقت توافق را اجرا کرده واجازه بازرسی های سرزده بیشتری را زمانی که توافق اتمی شروع به اجرا گردد را خواهد داد. پروتکل الحاقی فراتر از نظارتهای پایه یی مشخص شده برای اعضای آژانس اتمی می باشد برای مثال این پروتکل اجازه بازرسی با اطلاع رسانی و آگهی درکمترین زمان ازسایتها را به آژانس اتمی میدهد تا از سایتها برای عدم وجود فعالیتهای اعلام نشده بازرسی کند.».
دولت باراک اوباما میگوید ایالات متحده انتظار دارد انجام تعهدات ایران در توافق اتمی[ در دادن تغییرات در سایتهای فردو و سایت آب سنگین اراک و..] ماهها طول بکشد  تا نهایتا بعد از آن کاهش تحریمهای بین المللی انجام گیرد…
 این تغییرات بطور سریع انجام نخواهد شد و ایران قبل از کاهش تحریم ها باید برنامه اتمی خود را بیشتر از این محدود کند».

You may also like...