هشدار سناتور مک کین: پولهای آزاد شده رژیم ایران خرج تروریسم خواهد شد

۵۱۱_سناتور-جان-مک-کین-به-همراه-سناتور-لیندزی-گراهامدر جلسه سنای آمریکا ۲۴شهریور ۹۴ سناتور جان مک‌کین رئیس کمیته نیروهای مسلح سنا ضمن مخالفت با توافق اتمی با رژیم ایران گفت:
سپاه پاسداران از شبه‌نظامیان در عراق حمایت می‌کند. رژیم ایران به حزب‌الله لبنان که اسد را روی پای نگه داشته پول می‌دهد. این رژیم از حوثیها حمایت می‌کند و آنها را آموزش می‌دهد که کل یمن را اشغال کنند، رژیم ایران به طالبان در افغانستان سلاح می‌دهد. اگر این رژیم دارد همه این کارها را می‌کند و هیچ عمل و رفتارش عوض نشده است، فکر می‌کنید با یکصد میلیارد دلار چه خواهد کرد!؟
آیا خشخاش می‌کارد یا می‌خواهد استخر و ورزشگاه بسازند البته که نه! رژیم ایران می‌خواهد حمایت از گروه‌های تروریستی در خاورمیانه را ادامه بدهد، در حالی که در جیبش یک صد میلیارد دلار دیگر دارد.
این برای من بسیار نگران‌کننده است، آیا کسی در این سنا هست که تغییری در رفتار رژیم ایران دیده باشد، اگر چنین باشد من خیلی مایل هستم که آن را ببینم.
سناتور مک‌کین افزود: بله ما از جنگ خسته شدیم، بله ما دیگر نمی‌خواهیم دخالت بکنیم. اما واقعیت این است که دیر یا زود در نتیجه این توافق، آمریکا متأسفانه باید دخالت نظامی بکند و هیچ دوست ندارم این پیش‌بینی را بکنم، اما سالهاست که من آنچه را که در خاورمیانه می‌گذرد تحت نظر دارم و دیدم که رژیم ایران چه کار می‌کرده و می‌کند. نه حرف بلکه عمل آن را دیده‌ام.
آنها دارند پشت کسی را محکم نگه می‌دارند که ۲۳۰۰۰۰نفر را کشته و میلیون ها نفر را از کشور فراری داده است و آنها را به اروپا فرستاده است. این بسیار شرم‌آور است که ما اجازه دادیم این فرد، صدها هزار نفر را قتل‌عام کند.

You may also like...