پیام تسلیت مریم رجوی به مناسبت درگذشت مجاهد خلق عبدالعلی قنبری در آلبانی

 lion2بیست و هفتمین شهید محاصره پزشکی
فراخوان مریم رجوی به خاتمه زندان سازی و محاصره ضد انسانی پزشکی مجاهدان لیبرتی
هشدارهای متعدد پزشکان و نمایندگان لیبرتی در مورد کارشکنی نیروهای عراقی در معالجه عبدالعلی و ضرورت انتقال سریعتر وی به اروپا به جایی نرسید
صبح روز چهارشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۴ مجاهد خلق عبدالعلی قنبری با ۴ دهه سابقه مبارزه علیه رژیمهای شیخ و شاه در اثر ابتلا به سرطان و تأخیر در معالجه به‌خاطر محاصره ضد انسانی پزشکی لیبرتی در بیمارستان در آلبانی جان باخت. او بیست و هفتمین شهید محاصره پزشکی در اشرف و لیبرتی است.
مجاهد خلق عبدالعلی قنبری متولد ۱۳۲۷ از دهه ۵۰ به هواداری از مجاهدین خلق برخاست و به‌همین خاطر دستگیر و شکنجه شد و بیش از شش ماه در زندان بسر برد. وی پس از انقلاب ضدسلطنتی به‌طور حرفه‌یی به صفوف مجاهدین پیوست و تا آخرین روزهای حیات خود به‌رغم شدت بیماری، دمی از مبارزه و مجاهدت باز نایستاد.
چهار تن از پزشکان مجاهدین در لیبرتی در ۲۱ دسامبر ۲۰۱۲ (اول دی ۱۳۹۱) در یک نامه مشترک به معاون یونامی با اشاره به اعمال فشارها و کارشکنی های نیروهای عراقی در معالجه بیماران لیبرتی، از خطراتی که به‌خاطر این محاصره متوجه برخی از بیماران صعب العلاج از جمله عبدالعلی قنبری است، ابراز نگرانی کردند.
مشاور حقوقی لیبرتی طی دو نامه در ۲۱ و ۲۴ ژوئن ۲۰۱۴ به کمیساریای عالی پناهندگان در بغداد اسامی شماری از بیماران حاد که بیش از دو هفته از مراجعه آنها به بیمارستان جلوگیری شده بود را ذکر کرده و خواستار مداخله جهت انتقال این بیماران به بیمارستان شده بود. سومین اسم در هر دو نامه عبدالعلی قنبری است و قید شده است که او باید توسط پزشک متخصص ویزیت شده و شیمی درمانی شود.
نمایندگان ساکنان نام عبدالعلی قنبری و ضرورت اقدام هرچه سریعتر برای معالجه او را در لیستهای مختلف از طریق یونامی و کمیساریای عالی پناهندگان و خانم جین لوت نماینده ویژه دبیرکل و همچنین بطور مستقیم برای انتقال به کشورهای اروپایی داده و بر فوریت انتقال او تاکید کرده بودند. اما او با تاخیر زیاد در آبان ماه ۱۳۹۳ به آلبانی منتقل شد و بلافاصله تحت درمان قرار گرفت اما بدلیل تأخیرها و پیشرفت بیماری، تلاشهای پزشکان موثر واقع نشد .
مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران با تسلیت به مجاهدان اشرفی و با درود به روان پاک مجاهد خلق عبدالعلی قنبری، دلاوری و اخلاص و وفای به عهد او را در سخت‌ترین شرایط نمونه یی از اراده مردم ایران برای برچیدن بساط دیکتاتوری در ایران زمین توصیف کرد. مریم رجوی دولت آمریکا، یونامی، کمیساریای عالی پناهندگان و دولت عراق را به اقدام فوری برای پایان دادن به زندان سازی و محاصره ضد انسانی لیبرتی که از مصادق جنایت علیه بشریت است فراخواند تا از تکرار فجایع مشابه و زجرکش کردن بیماران بیشتر جلوگیری شود.
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۱شهریور ۱۳۹۴(۲ سپتامبر۲۰۱۵)

You may also like...