دیدبان حقوق بشر سوریه روز دوشنبه ۲۷ ژوئیه ۲۰۱۵ اعلام کرد، نیروهای کرد وابسته به «واحدهای حمایت از ملت کرد» موفق شدند، شهر “صرین” را از شبه نظامیان داعش آزاد کنند.

شهر “صرین” در نزدیکی رودخانه فرات در شمال سوریه و در مرزهای ترکیه واقع شده است.

در بیانیه دیدبان حقوق بشر سوریه آمده :«واحدهای حمایت از ملت کرد این شهر را پس از یک ماه درگیری شدید با شبه نظامیان داعش در این منطقه و با هدف قطع خطوط تدارکاتی این گروه تروریستی آزاد کرده اند».

به گزارش خبرگزاری رویترز، شبه نظامیان داعش طی ماه های گذشته از شهر «صرین» به عنوان نقطه آغاز حملات خود به عین العرب (کوبانی) که تحت کنترل کردهاست، استفاده می کردند.

رامی عبدالرحمن، رئیس دیدبان حقوق بشر سوریه گفته است که عملیات آزاد سازی شهر «صرین» توسط شبه نظامیان کرد با حمایت و پوشش هوایی جنگنده های ائتلاف بین المللی به رهبر آمریکا صورت گرفت.

پیش از این در تاریخ ۱۵ ژوئن «واحدهای حمایت از ملت کرد» با حمایت برخی گروه های مخالف سوری موفق شد پیروزی های چشم گیری را در میدان های جنگ علیه داعش در استان رقه در شمال سوریه محقق سازد.

نیروهای ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا از ماه ژوئیه سال گذشته حملات گسترده هوایی خود را علیه شبه نظامیان داعش در شمال سوریه و عراق آغاز کردند.

مقامات آمریکایی می گویند حملات جنگنده های ائتلاف با هدف مهار توانایی نظامی داعش و به منظور نابودکردن ماشین جنگی ایم گروه تروریستی صورت می گیرد.

العربیه