خون باید گریست:سفرهای مرگ و قایق های رنج

عکس-کودک-غرق-شده-سوری-که-جهان-را-تکان-داد کودک سوری غرق شده دنیا را تکان داد

جنایاتی که بشار اسد ، دیکتاتور سوریه با همدستی رژیم ایران ، حزب شیطان و روسیه در سوریه مرتکب شده اند ؛ قلب مردم جهان را جریحه دار نموده است و جهان بر این فاجعه دردناک گریست . یکی از دردناکترین این جنایات ، بمباران بشکه ای و شیمیایی شهر های مختلف سوریه بوده که منجر به قتل عام ، فرار و آوارگی مردم بی پناه سوریه شده است . این انسان های بی پناه برای نجات جان خود و خانواده شان بهر وسیله ممکنی متوسل شده تا که خود را به منطقه امنی برسانند. . موج فرار از کشور و سودجویی قاچاقچیان، جان این انسان ها را طعمه دریاها نمود. سران دیگر حکومت ها در خواب بودند و صدای فریاد آزادیخواهان و مردم بیگناه سوریه را نشنیدند. ضجه های کودکان و پدران و مادرانی که طعمه دریا شدند را را نشنیدندو شب ها را آرام بر بستر آرمیدند. اکنون این فاجعه چنان عمیق ودردناک شده است که خواب از چشم همه را ربوده است. شاید خونبهای این کودکان بیداری آنها باشد.
تا زمانی پناهجویان در دریای مدیترانه غرق می شدند دولتمردان اروپایی و رسانه ها از کنار این فاجعه براحتی گذر کردند . یک کنشگر مخالف سیاست های راست افراطی در اتریش می گوید: «تاکنون این افراد بسیار دور از ما در مدیترانه غرق می شدند. حالا، ما نتیجه سیاست های فاجعه بارمان را درست در مقابل دروازه های شهر و کشورمان مشاهده می کنیم.»
پناه دادن به این بی پناهان مسکنی است که بر درد و رنجهای بیشمار این آوارگان از وطن تزریق می شود. وقتی ۱۲۰۰۰۰ انسان فرهیخته را در ایران تیرابان کردند سیایتمداران دولتی چشمانشان را بستند ، وقتی در سال ۶۷ ظرف دو ماه ۳۰۰۰۰ نفر طندانی سیاسی را بفرمان خمینی جلاد در ایران قتل عام کردند ، سیاستمداران دولتی چشمانشان را بستند.وقتی در جنگ های داخلی سریلانکا ۴۰۰۰۰ شهروند بی پناه را قتل عام کردند ، سیاستمداران دولتی چشمانشان را بستند . و وقتی هم ظرف چهار سال بیش از ۲۵۰۰۰۰ زن و مرد و کودک را در سوریه به قتل رسانیده اند ، باز هم آنها چشمانشان را بستند. حتی خط قرمزهایی را که خود برای رژیم بشار اسد گذاشته بودند در سایه بی تفاوتی و مماشات ، یکی پس از دیگری رنگ باختند .اینبار سیاستمداران دنیا خود را بخواب زدندو رژیم خونریز اسد در پناه امکانات مادی و نیرویی رژیم ایران ، نیروهای حزب شیطان و حمایت بیدریغ روسیه از فرو ریختن بشکه های انفجاری تا گاز کلر و بمب های شیمیایی وحشتناک بر سر مردم بیدفاع سوریه دریغ نورزیدند و موجب بی پناهی و دربدری هزاران پیر و جوان و زن و کودک شدند آنها مجبور به فرار و ترک کاشانه ویرانه خود شدند و در جستجوی ماوای امن تری مجبور به کوچ اجباری شدند که سرنوشت هزاران تن از آنها، دربدری و فرو رفتن به کام موجهای سهمگین دریا و یا خود را به قاچاقچیان بی مسئولیتی سپردن بود که جزسودای پول اندیشه ای دیگردر سرندارند.
مقامات اروپایی حتی از پذیرش جدی این بی پناهان سرباز می زنند و به حل معضل ” برخورد با عامل کشتار و دربدری مردم سوریه ” فکر نمی کنند. باشد که وجدانهای بیدار با اعتراضات ملیونی به مسئولا ن کشورشان ، آنها را ازبی تفاوتی و سیاست مماشاتگرانه در آورند.تا شاهد این فحایع نباشیم .

You may also like...