گزارشی از اولین نشست مجمع عمومی اتحاد زندانیان سیاسی متعهد به سرنگونی

گزارشی از اولین نشست مجمع عمومی اتحاد زندانیان سیاسی متعهد به سرنگونی

از آنجایی که اصل را بر این گداشته بودیم که همه انرژی ها صرف تبلیغ وبهره برداری از گردهمایی بزرگ ویلپنت قرار بگیرد،آگاهانه گزارش این نشست را به عقب انداختیم واز همه حاضرین در جلسه نیز چنین خواستیم.
اولین نشست مجمع عمومی اتحاد زندانیان سیاسی متعهد به سرنگونی در تاریخ: ۱۴/۶/۲۰۱۵ یعنی یک روز بعد از گردهمایی بزرگ ویلپنت در حومه ی پاریس با ۳ هدف
۱:توضیح ضرورت تشکیل این نهاد
۲:گزارش بیلان کارسالیانه نهاد
۳:انتخابات برای اعضای جدید شور
برگزار شد.نشست با حضور آقای پرویز خزایی _خانم مهین مشکین فام و پهلوان مسلم اسکندر فیلابی از اعضای شورای ملی مقاومت ایران وعده ای از اعضای اتحاد شروع به کارکرد.تعدادی از اعضای این نهاد هم که بنا بر دلایلی نتوانسته بودند در نشست حضور پیدا کنند از طریق اسکایپ به این جلسه وصل بودند واز همان طریق آرای خود را اعلام کردند.
نشست با سرود ای ایران که به صورت دسته جمعی خوانده شد آغاز به کار کرد،آنگاه آقای حسین توتونچیان ضمن خیر مقدم به حاضرین برنامه ی نشست را اعلام کرد سپس اعضای قدیمی شور به معرفی خود پرداختند.
آقای توتونچیان در مورد ضرورت تشکیل این نهاد گفت:نقشه ی رذیلانه ای که رژیم توسط عنصر خود فروخته ای بنام ایرج مصداقی علیه مقاومت خونبار مردم ایران طراحی کرده بود با همه ی آنچه در گذشته انجام داده بود متفاوت بود.رژیم با ۳ هدف به میدان آمده بود
۱:زدن سر این مقاومت
۲:بی انگیزه کردن هواداران
۳: مخدوش کردن مناسبات درونی مجاهدین باسنجاق کردن مصداقی به بتول سلطانی
آقای توتونچیان گفت:آنچه که بیشتر از همه این جماعت مزدور را منزوی وبه حاشیه راند بیانیه زندانیان سیاسی با امضای ۳۱۰ تن اززندانیان سیاسی سابق بود که توانست آنها را رسوا و دررأسشان تواب تشنه به خون را افشا کند. وی اضافه کرد تحت چنین فضایی بود که ما به این نتیجه رسیدیم که در مقابل ایلغار رژیم علیه مقاومت و استفاده بیشرمانه وزارت اطلاعات از عنصر زندانی سیاسی باید زندانیان سیاسی را در نهادی منسجم کرد تا در مقابل این یاوه گو ییها جوابگو باشند واین جبهه از جنگ را سنگربندی و به عهده بگیرند. آقای توتونچیان گفتند تضاد اصلی‌ ما در همه حال رژیم حاکم بر ایران است اما ابزار مبارزه ما جنگ سیاسی است که غفلت از آن را خیانت به خون شهدأیی می‌دانیم که روزگاری امین آنها برای انتقال پیمام‌شان بوده ایم.
آنگاه آقای رضا فلاحی به گزارش سالانه ی نهاد پرداخت.وی عملکرد سالانه ی نهاد را به ۲ قسمت مجازی و حقیقی تقسیم کرد و ضمن بیان موضع گیریها ی سیاسی در فضای مجازی ,کارکردهای نهاد را در دنیای حقیقی چنین توضیح داد:
۱:برگزاری بزرگداشت بیست وششمین سالگرد قتل عام ۶۷ در واشنگتن که با همکاری این نهاد و جامعه ایرانیان مقیم ویرجینیا در واشنگتن برگزار شد در این نشست چهارتن از اعضای شورای اتحاد سخنرانی کردند ودو تن‌ از هنرمندان مقاومت،آقای امیر آرام و خانم گیسو شاکری در این نشست هنر نمایی کرد ند. این نشست با استقبال عمومی مواجه شد.
۲:اهدای گل در مراسم تدفین مجاهد خلق حبیب آزاده در برلین
۳:اهدای گل در مراسم بزرگداشت مجاهد خلق مهین افضلی در اسلو
۴:اهدای گل در مراسم خاک سپاری یکی از اعضای اتخاد بنام مرحوم بیژن خداقلی در ترکیه
۵:ملاقات با احمد شهید ،گزارشگر ویژه سازمان ملل،در اسلو وپیگیری مسئله ی پناهندگان بلاتکلیف در ترکیه
۶:در نوروز سال ۱۳۹۴ به ابتکار این نهاد مراسم چشن نوروز در اسلوبا همکاری انجمن جوانان نروژ و جامعه پناهندگان ایرانی نروژ برگزار شد.خانم مرجان در این مراسم هنر نمایی کردند واین مراسم مورد استقبال زیاد حاضرین قرار گرفت.
در قسمت بعدی برنامه مادر همدم عضو اتحاد با خواندن شعری که فرزند شهیدش ساسان سعید پور سروده بود فضای خاصی به نشست بخشید.سپس آنتراکت اعلام شد و از حاضرین پذیرایی بعمل آمد.
.در قسمت دوم نشست آقایان فریدون ژوزک وحسین نیاکان مسئولین انتخابات ابتدا اسامی کاندیداها را روی تابلو نوشتند سپس برگه هاِی رأی گیری بین حضار تقسیم شد.رأی گیری به صورت مخفی انجام گرفت وآرا در حضور جمع توسط آقای فریدون ژورک قرائت وآقای حسین نیاکان اسامی را روی تابلو ثبت می کردند.آرای کسانی که از طریق ایمیل و اسکایپ فرستاده شد نیزقرائت گردید.انتخابات در فضایی بسیار صمیمانه و به صورت کاملا دمکراتیک برگزارشد.سه تن از اعضای شورای ملی مقاومت که ناظران این انتخابات بودند بردرستی آن صحه گذاشتند و پروتکل تنظیم شده را یک بیک امضا کردند که در آرشیو اتحاد محفوظ می باشد.
قسمت پایانی نشست با سخنرانی آقای پرویز خزایی شروع شد.آقای پرویز خزایی طی سخنان کوتاهی ضمن استقبال از به وجود آمدن چنین تشکلی گفتند:ملتی که تاریخ خود را خوب حفظ و نگهداری نکند تاریخش به یغما می رود ایشان اضافه کردند به همین خاطر در شمال اروپا افراد مسئول کلاسهایی تشکیل دادندو آقای گونار از قهرمانان ملی نروژ برسراین کلاسها می رفت وبرای مردم شرح حال خود ومقاومت خودشان را توضیح می داد.مقاومت ما که در ابعاد بسیار بزرگ مطلقا با آنها قابل مقایسه نیست،بهایی که این مقاومت پرداخته ،سالهایی که گذرانده همه وهمه مسئولیت ما وشما را افزایش میدهد وباید همه در این میان بار اصلی خود را برداریم.من خوشحالم که شما به چنین مسئولیتی قیام کرده‌اید.
سپس خانم مشکین فام طی سخنانی ضمن تبریک به خاطر تشکیل چنین نهادی گفتند که امیدوارم شما بتوانید زندانیان زیادی را در این نهاد سازماندهی کنید.خانم مشکین فام گفتند:من عده ای از زندانیان سیاسی را می شناسم که علی رغم اینکه هوادار مجاهدین هستند اما از ورود به جنگ سیاسی خودداری می کنند واین امر برای من غیر قابل فهم است و نمی دانم واقعا چنین مشکلی از کجا ناشی می شود.خانم مشکین فام اظهارامیدواری کرد که روزی این افراد مشکلشان به طور ریشه ای حل شود وهمه بتوانند در مقابل این رژیم وایادی اش موضع واحدی داشته باشند.
آ خرین سخنران آقای مسلم اسکندر فیلابی بود که سخنان خود را چنین آغاز کرد:ما ازیک تاریخ سه هزار ساله ی دیکتاتوری به این نقطه ای که الان هستیم رسیده ایم. رشد دمکراتیک مردم ایران از اول مشروطیت شروع شد .هر چند که باز به دیکتاتوری شاه وشیخ گرفتار شدیم .آقای فیلابی گفتند:شما از اون گدشته ی دیکتاتوری بریده ایدوطنابهای وابسته به گذشته را قطع کرده اید و عناصر انقلابی فعلی را تشکیل داده اید.آقای فیلابی اضافه کردند اگر می بینید کسلنی هستند که به شما نمی پیوندند مطنئن باشید که هنوز طنابهای وابستگی خود را قطع نکرده اند وخودشان هم متوجه این امر نیستند.ایشان در پایان اضافه کردند خیلی از شما ممنون هستم که مرا به اینجا دعوت کردید و وجود خود را به ما نشان دادید وهر کمکی از من ساخته باشد با کمال میل انجام می دهم،هروقت وهر کجا.
این نشست با گرفتن چند عکس دسته جمعی پایان یافت.
ما بسیار امیدوار هستیم که با جمع بندی این نشست وکار یک سال گذشته ی این نهاد بتوانیم گام های مفید تری در جهت ارتقا نهادبرداشته ونشست سال آینده را بی عیب و نقص تر و پربارتر وبا شرکت بیشتر افراد نهاد برگزار کنیم.
از کل این جلسه فیلم برداری شده که قسمتهایی از آن به زودی در معرض دید همگان قرار خواهد گرفت.
اتحاد زندانیان سیاسی متعهد به سرنگونی

You may also like...