کودکی اهوازى بر اثر گرد و خاک شدید جان باخت

کودک اهوازی جان سپرد

به گزارش فعالان اجتماعی اهواز یک کودک از اهالی کوى ملاشیه این شهر به نام فؤاد حلفى بر اثر گرد و خاک شدید روز سه شنبه ۲۳ فوریه ، جان خود را از دست داد.

سازمان حقوق بشر اهواز نیز در گزارشی در این باره نوشت که این کودک ۱۱ ساله در پی طوفان ریزگردها و نیز به علت سابقه بیماری آسم شب گذشته به دنبال تنگی نفس جان باخت و مراسم تشییع وی امروز در ملاشیه برگزار گردید.

این سازمان نظام جمهوری اسلامی ایران را به دنبال کردن “سیاست های نابخردانه و تبعیض آمیز” در انتقال سرچشمه های آب رودخانه های استان به مناطق مرکزی و همچنین سد سازی های بدون مطالعه، از جمله سد گتوند” متهم کرد و از آن به عنوان بزرگترین فاجعه زیست محیطی تاریخ ایران یاد کرد که باعث خشک شدن رودخانه ها، تالاب ها و همه آبهای سطحی و زیر سطحی منطقه شده است.

بر اساس این گزارش آمارها و بررسی های رسمی نشان می دهد همه کانون های گرد و غبار در داخل کشور و در نتیجه پروژه های انتقال آب، قرار دارند.

گفتنى است که مدیر روابط عمومی حفاظت محیط استان از افزایش میزان ذرات معلق در هوا و گردو غبار در هوای اهواز تا ۲۴ برابر حد مجاز خبر داد.

شهریار عسکری سه شنبه اظهار کرد: میزان غلظت گرد و غبار در هوای اهواز در ساعت ۱۲ امروز به سه هزار و ۵۷۰ میکروگرم بر مترمکعب رسید.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری نیز از تعطیل شدن مدارس همه مقاطع در شش شهرستان در نوبت عصر روز سه شنبه به دلیل وقوع پدیده گرد و غبار خبر داد.

سازمان حقوق بشر اهواز از نهادهای بین المللی حقوق بشر و نهادهای ذیربط در موضوع محیط زیست خواست تا با تذکرات جدی و با هدف حمایت از انسان و محیط زیست پیرامون آن در اهواز، به رژیم ایران فشار بیاورند.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *