معرفی کتاب بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

جلد-کتاب-بیانیه-سی-و-ششمین-سال-تأسیس-شورای-ملی-مقاومت-ایران-

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران به صورت کتابی در ۱۳۴ صفحه منتشر شد.

در بخشی از مقدمه این بیانیه می‌خوانیم: شکست مفتضحانه خامنه‌ای در شعبده بازی انتخابات، شقه در رأس هرم حاکمیت را عمیق‌تر و به تمامی تار و پود ولایت او سرایت داده است. در این مسیر، باند روحانی، به ویژه پس از مرگ رفسنجانی، برای پیشبرد سیاست داخلی و تعامل منطقه‌یی و بین‌المللی خود، به‌خاطر محدود بودن در چارچوب استبداد دینی و ناتوانی و بی اعتقادی به رفرم جدی، با بن بست روبه‌رو شده است.

در فضای بحران و شکاف در هرم قدرت، جنبشهای اجتماعی توده‌های مردم به ویژه کارگران و زحمتکشان اعتلا پیدا کرد. مردم محروم و به فلاکت کشیده شده ایران که بار فاجعه اقتصادی را به دوش می‌کشند، و بیکاری، فقر، بی‌خانمانی و ناهنجاریهای اجتماعی را روزمره تجربه می‌کنند، به اشکال مختلف، اقدام به مبارزه و اعتراض کردند. سراسر ایران زمین عرصه اعتراضات زنان و مردان به پاخاسته‌یی بود که از تخریب محیط زیست، از فاجعه بی آبی، از ریزگردهای کُشنده، از تخریب جنگلها و از فجایعی چون فروریزی ساختمان پلاسکو در تهران، انفجار در معدن ذغال سنگ زمستان آزادشهر گرگان و… به ستوه آمده و در جای جای میهن فریاد اعتراض سردادند. در اغلب این اعتراضات، زنان نقش برجسته‌یی داشتند.

شورای ملی مقاومت، هم چون گذشته، با تمام توان از مبارزات و خیزشهای مردمی، جنبشهای خاموشی‌ناپذیر و مستمر کارگران، معلمان، پرستاران، جوانان، دانشجویان، مردم غارت شده توسط مؤسسات مالی سپاه پاسداران و دیگر نهادهای حکومتی، فعالان محیط زیست و حرکتهای حق‌طلبانه ملیتها و مردم به پاخاسته در مناطق مختلف میهنمان، که طی یکسال گذشته ابعاد وسیعی یافتند، حمایت کرد و برای رساندن صدای این جنبشها به گوش عموم مردم ایران و جهان کوشید.

در انتهای این مقدمه آمده است:

بیانیه حاضر، جمعبندی و فشرده‌یی از ارزیابی ما پیرامون مهمترین تحولاتی است که با سرنوشت مردم و مقاومت سازمانیافته ایران پیوند دارد.

این بیانه آنگاه در ۱۰۰بند که در ده فصل آمده به بررسی موضوعات مختلف جامعه ایران طی یکسال (از ۳۰تیر ۱۳۹۵ تا ۳۰تیر ۱۳۹۶) پرداخته است. این ده فصل عبارتند از: 

فصل اول: خروجی نمایش انتخابات، شکست خامنه‌ای، تعمیق شکاف در هرم قدرت

فصل دوم: کارزار دادخواهی و شعار «نه جلاد نه شیاد»، پرچمی علیه ولایت خامنه‌ای

فصل سوم: مخمصه ریل‌گذاری پس از نمایش انتخابات و کلان بحرانهای حاکمیت

فصل چهارم: اقتصاد کشور، عبور شتاب‌آلود از مرز فاجعه

فصل پنجم: قتل‌عام طبیعت، فجایع اجتماعی، توحش ضد ایرانی رژیم آخوندی

فصل ششم: گسترش مقاومت مردم ایران در برابر تبهکاری و ایلغار ولایت فقیه

فصل هفتم: اعدام، شکنجه و سرکوب قرون وسطایی، پاسخ استبداد دینی به غلیان اجتماعی

فصل هشتم: چرخش تعادل منطقه‌یی و بین‌المللی علیه فاشیسم مذهبی ولایت فقیه

فصل نهم: دو شکست بزرگ برای رژیم و دو پیروزی بزرگ برای مقاومت

فصل دهم: دوران جدید، ضربه ویران کننده بر ولایت خامنه‌ای تکالیف انقلابی و مهمترین مواضع ما

 

سند پی دی .اف معرفی کتاب بیانیه شورا ملی مقاومت

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *