معرفی “جنبش نجباء“ یکی از نیروهای تروریستی قاسم سلیمانی در سوریه

۱

نیروی قدس سپاه به فرماندهی سرلشگر پاسدار قاسم سلیمانی برای عملیات تروریستی در عراق، سوریه، لبنان، یمن و … نیروهای تروریستی اش از اتباع کشورهای عربی شکل داده است. که این نیروها جزو نیروهای سپاه قدس پاسداران محسوب میشود و تحت فرماندهی و پشتیبانی لجستیک سپاه قدس هستند و تروریست های این نیروها در لیست حقوق بگیران سپاه قدس میباشد
یکی از این نیروهای تروریستی که در حال حاضر در کنار حزب الشیطان لبنان و ارتش بشار در سوریه در حال جنایت علیه بشریت برای حفظ بشار اسد است، جنیش نجباء نامیده میشود.
نام رسمی جنبش نجباء «مقاومت اسلامی جنبش حزب الله نجباء» است.
دبیرکل، آن آخوند اکرم الکعبی است. تروریست های این نیرو عراقی است و این نیرو تحت فرماندهی سپاه قدس فعالیت میکند.
قاسم سلیمانی در سال ۱۹۱۳ که برای حمایت از بشار اسد نیاز به اعزام نیروهای جدیدی از تروریست ها به سوریه بود، جنبش نجباء را از نیروهای “عصائب الحق“ (از نیروهای تروریستی قاسم سلیمانی در عراق) به دبیرکلی آخوند اکرم الکعبی تشکیل داد و روانه سوریه کرد.
سوابق آخوند الکعبی و نیروهای باصطلاح جنبش نجباء


http://iranazadfarda.com/wp-content/uploads/2015/08/alkabi-solaimani.jpgقاسم سلیمانی و آخوند اکرم الکعبی

بعداز سقوط دولت سابق عراق، یکی از نیروهای فعال در صحنه نیروهای مقتدا صدر بنام جنبش المهدی بودند که برخلاف سپاه بدر، مجلس اعلاء انقلاب اسلامی و حزب الدعوه که در زمان دولت سابق در ایران بوده و رسما حقوق بگیر نیروی قدس و باصطلاح معتقد به ولایت فقیه خامنه ای بودند، نیروهای مقتدا صدر مقلد خامنه ای نبودند و خود را مقلد پدر و عموی مقتدا صدر میدانستند.
قاسم سلیمانی که تلاش داشت کلیه نیروهای تروریستی و بویژه شیعه در صحنه عراق را تحت فرماندهی سپاه قدس قرار دهد ابتدا تلاش کرد که جنبش المهدی جذب کند ولی بعلت اینکه آنها خود را مقلد خامنه ای نمیدانستند، هرچند بطور وابسته به سپاه قدس فعالیت میکردند ولی کاملا تحت فرمان مستقیم نبودند. لذا قاسم سلیمانی تصمیم گرفت که در جریان صدر انشعاب ایجاد کند
به فرمان قاسم سلیمانی آخوند اکرم کعبی در سال ۲۰۰۴ در جریان درگیریهای ارتش مهدی با نیروهای انگلیسی در عماره، رهبری جنبش المهدی را بعهده داشت. از جنبش المهدی جدا شد. و گروه خودش را تحت حمایت نیروهای قدس فعال کرد.
قاسم سلیمانی در اوت سال ۲۰۰۷، با دو آخوند قیس خزعلی و اکرم کعبی ، گروه عصائب اهل حق را تشکیل دادند. (عصائب الحق که در حال حاضر تحت نام نیروهای الحشد الشعبی در عراق تحت فرماندهی نیروی قدس سپاه جنایت میکنند)
در سال ۲۰۱۳ که وضعیت رژیم بشار اسد بسیار بحرانی شد، قاسم سلیمانی و سپاه قدس تمام عیار برای جلوگیری از سقوط بشار اسد به تکاپو افتادند، سلیمانی دستور داد که عصائب الحق به دوقسمت تقسیم شود و آخوند قیس خزعل نیروهای تروریستی فعال در عراق را با هم نام عصائب الحق را فرماندهی کند و آخوند اکرم الکعبی با نیروهائی بنام جنبش نجباء به سوریه رفته و در کنار حزب الشیطان لبنان و ارتش بشار اسد فعالیت های تروریستی را دنبال کند این گروه در حال حاضر در جبهه الزبدانی در کنار ارتش بشار اسد و حزب الشیطان لبنان، می جنگد.
جنبش نجباء دارای ۳ تروریستی در سوریه است: تیپ عمار یاسر / تیپ امام حسن مجتبی / تیپ الحمد

You may also like...