زلزله ایران

اولین آمارهای تلفات و خسارات زلزله.
یکشنبه شب حدود ساعت ۲۱۳۵ زلزله شدیدی با قدرت هفت و سه دهم ریشتر نواحی غربی ایران را لرزاند. آمار تلفات و خسارت‌های این زلزله به کندی اما مستمراً از طرف نهادهای حکومتی، رسانه‌ها و شبکه‌های خبری اجتماعی اعلام می‌شود.
بلافاصله مردم مناطق غرب کشور و لرستان به خیابانها ریخته و شب را تا صبح در سرمای جانکاه در خیابانها و پارک‌ها به صبح رساندند.
پزشکی قانونی استان کرمانشاه تا ساعت ۱۱:۴۰دقیقه دوشنبه بوقت ایران، ۳۲۸جواز دفن صادر کرده:
کرمانشاه ۱۰نفر
اسلام‌آباد ۲۲نفر
کرند ۱۴نفر
سرپل‌ذهاب ۲۳۶نفر
قصر شیرین ۲۸نفر
ثلاث ۱۵نفر
جوانرود ۳نفر

دولت آمار واقعی زلزله را منتشر نمی‌کند.
فرهاد تجری عضو مجلس ارتجاع از قصرشیرین گفت: شمار کشته‌های زلزله بیش از آمار رسانه‌هاست. فیلمها و تصاویر دریافتی از مناطق زلزله‌ زده نیز مؤید همین نکته است. شهرهای سرپل‌ذهاب و اسلام‌آباد غرب با ویرانی نزدیک به ۸۰درصد ساختمانهایشان به کلی تغییر شکل داده‌اند.
در کرمانشاه ۸۰روستا تخریب و غیرقابل سکونت شده‌اند
پالایشگاه ایلام به‌علت همین زمین‌لرزه تعطیل شده.
بنا‌ به گزارشهای منتشر شده، این زمین‌لرزه در همدان، اراک، زنجان، اهواز، ایلام، سنندج، کرمانشاه، تبریز، ارومیه، اردبیل و چند شهر دیگر نیز احساس شده است.

گستره جغرافیایی زلزله
برخی خبرها حاکی است زلزله در استانهای مرکزی، آذربایجان‌شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، بوشهر و خوزستان نیز به‌وقوع پیوسته است. اما از تلفات و خسارات وارده هیچ گزارش رسمی مشروحی تاکنون منتشر نشده.
گرچه دولت می‌گوید این زلزله پیش‌بینی نشده بود (که این نیز از نشانه‌های ناکارآمدی دستگاههای حکومتی آخوندهاست) اما اگر پیش‌بینی هم می‌شد باز مردم پناهگاهی نداشتند که پیشاپیش به آنجا بروند. تنها پناهگاه امن در این مملکت همان کریدورهای زمینی‌ای است که آخوندها برای خود و موشکهایشان ساخته‌اند و ملت حتی آدرس آنها را هم ندارند! 

امدادرسانی به زلزله‌زدگان در یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان.
هنوز هیچ نهاد امدادی کارآمدی پیدا نشده که توان جوابگویی به نیازهای مالیات دهندگان را داشته باشد و در این زمینه پاسخگوی مردم مصیبت‌زده باشد.
و از همه بدتر اشراف مردم به آماری است که مستمراً درباره وضعیت فاجعه‌بار بافت‌های فرسوده شهری و بدمسکن‌ها و… می شنوند اما مقام مسئولی که پا پیش گذاشته و الزام نوسازی شهرها و مناطق روستایی کشور را اجرایی کند، وجود ندارد چرا که مردم یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان، به مدد سیاستهای ضدمردمی حکومت آخوندها اینک یکی از فقیرترین ملل دنیا به حساب می‌آیند.
خبرگزاری تروریستی تسنیم روز ۱۶خرداد ۹۶ اعتراف کرد ایران در شمار ۵کشور فقیر ملل خاورمیانه و آسیای مرکزی است و با افغانستان، یمن، پاکستان و تاجیکستان در قعر جدول فقیرترین‌ها قرار دارد.

 
 
اما درد ملی ناشی از بی‌اعتنایی حکومت نسبت به جان مردم وقتی شدت بیشتری می‌یابد که همگان به چشم می‌بینند و می‌شنوند که بودجه فرضا عمرانی یک کشور ۸۰میلیونی چقدر است و بودجه حوزه آخوندی قم که جمعیتش کسری از اعشار جمعیت ایران است چقدر است! 

مردم، بی‌دفاع در برابر زلزله و دیگر سوانح طبیعی آینده.
اینجا می‌توانید به چند عدد و رقم نگاه کنید و بیشتر و بهتر به عمق فاجعه‌ای که در ایران در جریان است پی ببرید.
حوادثی که راهگشای تلفات نجومی در حوادث و سوانح طبیعی آینده هم هست! حوادث و فجایعی که هم اینک پشت در خانه تک‌تک ایرانیان نشسته و برای روز موعود ثانیه شماری می‌کنند! 
آمارها از گزارش خبرگزاری حکومتی ایسنا به تاریخ یکشنبه ۱۴آذر سال ۹۵است که حسن روحانی لایحه پیشنهادی سال ۹۶ دولتش را به مجلس ارتجاع تسلیم کرد.

مقایسه بودجه عمرانی کشور با بودجه حوزه‌های آخوندی
بودجه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی که یک نهاد تروریستی خارج‌کشوری آخوندهاست ۱۸۶میلیارد و ۴۰۲میلیون تومان

مجمع جهانی تقریب اهل بیت که یک سازمان تروریستی – اطلاعاتی آخوندهاست، ۴۱میلیارد تومان.

دانشگاه اهل بیت سه میلیارد و ۷۰۰میلیون تومان.
دانشگاه مذاهب اسلامی ۱۱میلیارد و ۴۷۱میلیون تومان! 

برآورد بودجه سازمان تبلیغات اسلامی مجموعاً ۳۷۷میلیارد و ۵۵۲میلیون و ۷۰۰هزار تومان.

بودجه برآورد شده سازمان اوقاف و امور خیریه ۱۳۸میلیارد و ۸۰۰میلیون تومان.

بودجه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ۱۱۱میلیارد و ۹۰۰میلیون تومان.

بودجه مرکز خدمات علمیه حوزه علمیه ۷۰۸میلیارد و ۳۰۰میلیون تومان.

بودجه برآورد شده شورای عالیه حوزه‌های علمیه مجموعاً ۳۶۷میلیارد تومان

بودجه شورای سیاست‌گذاری حوزه‌های علمیه زنان ۲۲۹میلیارد تومان.

بودجه برآورد شده جامعه المصطفی ۲۶۷میلیارد و ۶۷۳میلیون تومان.

بودجه برآورد شده برای بنیاد بین‌المللی و فرهنگی موسوم به امام رضا (ع) ۸میلیارد و ۶۰۰میلیون تومان.

بودجه کانون فرهنگی و هنری مساجد ۵۸میلیارد و ۸۰۰میلیون تومان.

آمار کل طلبه‌های کشور چیزی حدود ۲۰۰هزار نفر است که در ۵۰۰حوزه آخوندی زندگی می‌کنند (تابناک ۱۴شهریور ۹۴) 

بودجه نظامی آخوندها
بودجه سپاه پاسداران معادل ۲۲هزار و ۲۴۵میلیارد تومان پیش‌بینی شده بود که بعداً بیشتر شد و به میزان ۱۵۰درصد نسبت به بودجه سال گذشته افزایش داشت! 

۲۲هزار میلیارد تومان پاسداران و سایر قسمتهای ماشین جنگ و سرکوب آخوندی بیشتر از ۴۴میلیارد تومان است


بودجه عمرانی کشور
حال همه این عدد و رقم‌های نجومی را داشته باشید و به آمار بودجه عمرانی همین سال نگاه کنید:
به گزارش خبرگزاری حکومتی خانه ملت (یکشنبه ۸اسفند ۹۵) بودجه عمرانی کل کشور معادل ۶۰هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شد.
همه این پولها و بودجه در کشوری خرج می‌شود که به‌شهادت حکومت‌گرانش یک‌سوم جمعیت ایران بد مسکن هستند. (عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی مصاحبه در اردبیل ۲۳آبان ۹۶) 
بد مسکن یعنی کسانی که در خانه‌های کلنگی‌ای زندگی می‌کنند که بنا بر معیارهای شهرسازی و ایمنی شهرداریها، قابل سکونت نیستند.
زمین‌لرزه اخیر چنان‌چه فرضا در تهران اتفاق می‌افتاد بی‌شک فاجعه میلیونی به بار می‌آورد چرا که بیش از سه چهارم شهر تهران را بافت فرسوده تشکیل می‌دهد.
مقایسه بودجه‌های عمرانی و آخوندی
 
در تهران و بسیاری کلان‌ شهرهای دیگر از جمله مشهد، شیراز، اصفهان، تبریز و… بیش از نیمی از شهر را محلاتی تشکیل می‌دهند که نه بر اساس اصول شهرسازی ساخته شده و نه با معیارهای مهندسی بنا شده‌اند. نمونه ویرانی‌های ساختمانهای مسکن مهر در همین زلزله اخیر و در همین تصاویری که تاکنون در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده نشان می‌دهند که حتی ساختمانهای نوساز دولتی هم فاقد حداقل استحکام لازم برای مقابله با زمین‌لرزه می‌باشند. این درحالیست که همگان می‌دانند ایران روی خط زلزله قرار دارد و بایستی تمامی اماکن آن ضد زلزله بوده و با مصالح مناسب و مقاوم در برابر زلزله ساخته شوند.
 
مالیات ایرانیان کجا هزینه می‌شود؟ 
ایمن سازی و نوسازی شهرهای ایران اینک سالهاست که نه یک نیاز توریستی و تزیینی بلکه یک ضرورت ایمنی برای حفظ جان شهروندانی است که مالیات‌هایشان را حکومت آخوندها یا خرج جنگ در سوریه و یمن و عراق می‌کنند یا صرف مخارج آقازاده‌های خودشان و در داخل و خارج کشور می‌کنند و بخش دیگرش را هم هزینه ماشین سرکوبی می‌کنند که سپاه پاسداران و بسیج ضدخلقی نام دارند.
گرچه ایران آبستن زلزله‌ها و زمین‌لرزه‌های اینچنینی دیگری هم هست اما کیست که نداند از فراسوی این‌گونه زمین‌لرزه‌ها، یک زلزله سیاسی نیز در حال رخ نمودن است.

 
نگاهی به بودجه‌هایی که آخوندها رسماً و پیش چشم ملت خرج خود و خانواده‌ها و گارد‌های محافظ پاسدارشان می‌کنند و نگاهی به ویرانه‌های شهرها و فوج مالباختگان و بیکاران که با بدمسکنهای میلیونی در هم آمیزند، تابلوی سیاهی در افق دید آخوندها قرار می‌دهد. تابلوی یک شورش همگانی و میلیونی که هنگام خیزش امواجش، هیچ سیل‌بندی توان مهار کردنش را نخواهد داشت

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *