«مسأله براندازی را باید جدی گرفت!»

 

امروز خامنه‌ای که از ۱۹دی خفقان گرفته، فسیل ولایت، آخوند جنتی رئیس مجلس خبرگان خود را سراسیمه به صحنه فرستاد تا آژیر قرمز نظام را به صدا درآورد. آخوند جنتی هم ناله کرد: «نگران سال آینده‌ام که چه اتفاقاتی رخ خواهد داد». آنگاه به نفس‌های آخر نظام اعتراف کرد که «برخی باور نمی‌‌کردند (نظام)‌ ۴۰سال سرپا بماند».
 
جنتی علت وحشت را هم در قیام دانسته که: «وضعیت معیشتی مردم بسیار بد است… وقتی وضع معیشتی بد باشد، همین فقرا در خیابان اعتراض می‌کنند» و این‌که امیدی به توقف قیام نیست، چرا که مردم دیگر «نمی‌توانند زندگی را تحمل  کنند!».
 
آخوند جنتی به ناتوانی رژیم برای جلوگیری از حرکت بنیان‌کن قیام هم اعتراف می‌کند که «نمی‌توانیم توقع داشته باشیم صدای اعتراض کسی بلند نشود» و حالا که سرکوب و ایجاد ترس برای جلوگیری از قیام جواب ندارد «قرار شده وزرا و مسئولان با مردم صحبت کنند تا مردم آرام شوند… باید مردم را قانع کرد که اگر هم نتوانستیم کاری کنیم» دست‌کم «تصمیم داشته‌ایم، ولی موفق نشدیم!».
 
آنگاه جنتی وحشت اصلی خامنه‌ای را بازگو می‌کند که این فضای انفجاری در پیوند با «تلاش‌های دشمن» رژیم ولایت‌فقیه «برای ضربه زدن به این نظام» است. همان حرفی که ساعتی پیش از آن،‌ دیگر نماینده خامنه‌ای، با وحشت بیان کرد که اعتراضات، «تحت تاثیر مجاهدین» است که «آنتی‌تز انقلاب‌ (نظام ولایت)»‌ بوده و «تیم‌هایی در دانشگاهها» و حتی «بدنه دولت نفوذ»‌ داده‌اند تا «هدف (براندازی) را رقم بزنند». (مهدی طائب-نماینده خامنه‌ای در قرارگاه ضد عمار-۱۶بهمن)
 
آری، این اعترافها، که از شخص خامنه‌ای که «من هم مسئول هستم» (۱۹دی) تا روحانی که «برای حکومتی که فقط می‌خواهد صدای انقلاب را بشنود، بسیار دیر است» (۱۱دی) و تا امروز جنتی، تنها یک پیام دارد: «مسأله براندازی را باید جدی گرفت!» (جنتی-۱۶بهمن)

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *