در روشنای رمضان – روز دوم

در روشنای رمضان - روز دوم

در روشنای رمضان – روز دوم

دعا و نیایشی از هشتمین پیشوای تشیع انقلابی، آفتاب خراسان، علی بن موسی‌الرضا علیه‌السلام
 

الّلهمّ العن الظّلمه و الظّالمین، الّذین بدّلوا دینک، و حرّفوا کتابک، و غیّروا سنّه نبیّک، و درسوالآثار و ظلموا علی اهل بیت نبیّک، و قاتلوا و تعدّوا علیهم، و غصبوا حقّهم و نفوهم عن بلدانهم، و ازعجوهم عن اوطانهم، من الطّاغین و التابعین و القاسطین و المارقین و النّاکثین و اهل‌الزّور والکذب الکفره الفجره ، الّلهمّ العن اتباعهم، و جیوشهم و اصحابهم و اعوانهم و محبّیهم و شیعتهم واحشرهم الی جهنّم زرقا.

خداوندا نفرین فرست بر ستمکاران و ستم‌پیشگان؛ آنهایی که آیین رهائی‌بخش تو را تغییر داده و به ستم خود آلودند، کتاب تو را تحریف کردند و سنتهای والای انسانی پیامبرت را برهم زدند، و آثار نیکو را از بین بردند، و بر خاندان پیامبرت ستم کردند، آنان را کشتند و به ‌حقوقشان تجاوز کردند، حقشان را غصب و خودشان را از شهر و دیارشان بیرون کردند، و ناگزیرشان از جلای وطن کردند؛ همان گردن‌کشان متجاوز و کارگزاران آنها، همان ستمگران، پیمان‌شکنان، مرتجعان قشری‌گرا و اهل زور و تزویر و دروغ و همان حق‌پوشان تبهکار.
خداوندا نفرین فرست بر پیروان آنان، بر لشکریان آنها (قوای سرکوبگرشان)، بر همپالکیهایشان، بر یاری‌کنندگان آنها و برآنان که از در دوستی و پیروی با آنان درآمده‌اند. خداوندا آنان را با دوزخ (آتش خدا و خلق) محشور گردان.
 

نقل از کتاب فقه‌الرضا از شیخ صدوق (علی بن بابویه) – صفحه ۴۰۵

 

 

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *