آسوشیتدپرس: تظاهرات چندین هزار نفر از حامیان مجاهدین در پاریس / مصاحبه با شاهین قبادی

آسوشیتدپرس: تظاهرات چندین هزار نفر از حامیان مجاهدین در پاریس / مصاحبه با شاهین قبادی

تظاهرات حامیان مقاومت و مجاهدین در پاریس – ۱۹ بهمن ۹۷

آسوشیتدپرس در دومین گزارش خود از تظاهرات حامیان مقاومت و مجاهدین در پاریس روز جمعه ۱۹بهمن ۹۷ نوشت:‌ چندین هزار نفر از حامیان یک گروه اپوزیسیون تبعیدی خواهان خاتمه یافتن رژیم آخوندی شدند.

آسوشیتدپرس در گزارش دیگری گفت:‌ چندین هزار نفر از حامیان یک گروه اپوزیسیون تبعیدی ایران روز جمعه در پاریس دست به راهپیمایی زدند و خواهان خاتمه یافتن رژیم آخوندی شدند. جمعیت حاضر پوسترهای مریم رجوی رهبر و مسعود رجوی را در دست داشتند. مقر اصلی این گروه در حومه پاریس است و چند هزار تن از اعضایش هم در آلبانی هستند

آسوشیتدپرس در مصاحبه با شاهین قبادی سخنگوی مجاهدین نوشت: شاهین قبادی سخنگوی مجاهدین گفت تا زمانی که ما با یک دولت اصلی حامی تروریسم مواجه هستیم همیشه یک نگرانی هست… اما این هیچگاه ما را متوقف نمی‌کند.

این خبرگزاری نوشت: مجاهدین از سیاست تند پرزیدنت ترامپ در رابطه با ایران و از جمله از تحریم‌های آمریکا علیه ایران حمایت می‌کند.

در گزارش آسوشیتدپرس آمده است:‌ ژان پیر میشل سناتور سابق فرانسه یکی از سخنرانان تظاهرات پاریس بود. وی طی مصاحبه‌یی گفت آمریکا در رابطه با رژیم ایران در مسیر درست است. او اروپاییها را به‌خاطر آنچه وی آن را سیاست نرمتر نسبت به تهران خواند مورد سرزنش قرار داد. ژان پیر میشل ۸۰ساله از حامیان دیرین مجاهدین است. وی سازمان مجاهدین خلق ایران را به‌خاطر داشتن یک زن در صدر این گروه ستود، زنی که می‌گوید خواهان دموکراسی و جدایی دین از دولت در ایران آینده است و امیدوار است یک روز با رجوی از تهران دیدار کنند و گفت این [هدف] مرا زنده نگه می‌دارد.

آسوشیتدپرس همچنین به سخنرانان این تظاهرات اشاره می‌کند و می‌نویسد: مجاهدین خلق که در غرب وسیعاً به‌ام.ئی.کی شناخته می‌شوند با یک ردیف از سخنرانها قبل از شروع راهپیمایی به این تجمع پیوستند. در میان سخنرانها از سیاستمداران سابق و فعلی فرانسه تا نخست‌وزیر سابق الجزایر و یک شخصیت اپوزیسیون سوریه حضور داشتند.

آسوشیتدپرس می‌افزاید: تدابیر امنیتی طی این تجمع و راهپیمایی در ناحیه غرب پاریس شدید بود. تجمع سالانه این گروه در سال گذشته هدف یک توطئه بمب‌گذاری قرار گرفت که با دستگیریها خنثی گردید. یک دیپلمات ایرانی مستقر در اتریش در بلژیک در بازداشت به‌سر می‌برد جایی که پلیس در آنجا مواد بمب را در یک خودرو یک زوج ایرانی تبار پیدا کرد.

روز جمعه ۸فوریه، چند هزار ایرانی در تظاهرات بزرگی در پاریس به‌ مناسبت ۴۰امین سالگرد قیام مردم ایران بر علیه دیکتاتوری شاه برگزار شد شرکت کردند. در این راهپیمایی که از میدان دانفر روشرو تا محوطه باز انولید پاریس صورت گرفت، تظاهر کنندگان با شعارهایی استمرار نقض حقوق‌بشر در ایران، اوجگیری توطئه‌های تروریستی رژیم، ادامه برنامه موشکی و اتمی رژیم را محکوم و از حرکتهای اجتماعی و اعتراضی مردم ایران علیه دیکتاتوری مذهبی ملاها حمایت نمودند.

در ابتدا پیام خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت خطاب به تظاهرات پخش شد که در آن آمده بود: با سرنگونی دیکتاتوری فاسد و شکنجه‌گر شاه، وارثان حقیقی او خمینی و خامنه‌ای سربر داشتند و حالا نوبت سرنگونی ملاهای حاکم است. وی افزود ملت ما دوران تازه‌یی را آغاز کرده است. دوران تازه‌یی از نبرد برای به‌زیر کشیدن استبداد مذهبی. از این رو انتظار دارد که جامعه جهانی این مبارزه – که برای رهایی ایران و جهان از شر فاشیسم دینی است – را به‌ رسمیت بشناسند. در این خصوص دولتهای غرب مسئولیت مضاعف برعهده‌ دارند. زیرا به ‌ویژه در دو دهه گذشته با سیاست مماشات در حفظ این رژیم نقش داشته‌اند.

خانم رجوی تأکید کرد پایان قطعی بحرانهای منطقه در سرنگونی فاشیسم دینی و دستیابی به آزادی است. این قلب راه‌حل مسأله ایران است و صلح و آرامش در منطقه و جهان است و باید حق مردم ایران برای تغییر رژیم و استقرار دموکراسی به‌رسمیت شناخته شود. وی بر ضرورت قرار گرفتن سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات آخوندها در لیست آمریکا و اتحادیه اروپا تأکید کرد و خطاب به کسانی که هنوز در سیاست فرسوده مماشات با آخوندها درجا می‌زنند گفت چرا می‌خواهید رنج و خون مردم ایران و ملت‌های منطقه ادامه پیدا کند؟

خانم رجوی نتیجه‌گیری کرد حرف ما این است که دست آخوندها را از برنامه موشکی و از هر گونه تسلیحات و امکانات قطع کنید. مردم و مقاومت ایران نمی‌خواهند این رژیم نه یک فشنگ در دست داشته باشد،‌ نه یک بشکه نفت بفروشد، و نه یک دلار از دارایی ملت ایران را برای سرکوب و تروریسم خرج کند.

در پایان راهپیمایی قطعنامه پایانی تظاهرات خوانده شد که در آن ضمن محکوم کردن اقدامات تروریستی ملاها علیه مخالفان در اروپا، ادامه برنامه موشکی و هسته‌یی خطرناک رژیم، ادامه سرکوب و کشتار در ایران و در جنگهای منطقه‌ای، از جامعه بین‌المللی خواستار قاطعیت در مقابل رژیم و به‌رسمیت شناختن حق مردم و مقاومت ایران برای سرنگونی رژیم آخوندی گردیدند.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *