اجلاس میاندوره‌یی شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران

اجلاس میاندوره‌یی شورای ملی مقاومت در روزهای چهاردهم و پانزدهم تیر۱۳۹۷با حضور رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت برای دوران انتقال حاکمیت به مردم ایران برگزار شد.

در آغاز اجلاس، خانم رجوی با درود به شهیدان و مصدق بزرگ به مناسبت سالگرد قیام ملی ۳۰ تیر ۱۳۳۱ و سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ گفت: اجلاس شورا در شرایطی برگزار می‌شود که کشور ما در تب و تاب قیامهاست. به‌خصوص قیام سه روزه تهران و قیامهای همزمان در ۱۲شهر دیگر که هرکدام از آنها شایان تبریک است. اکنون موضوع اصلی، سرنگونی نظام غاصب و نامشروع آخوندی است که شورا از ابتدا برای آن تاسیس شده و در سی و هفت سال گذشته در این مسیر با تمام قوا پیکارکرده است.
خانم رجوی با یادآوری مبارزات شورا در پهنه‌های گوناگون افزود: از افشای نقض حقوق بشر در ایران تا بمب‌سازی و برنامه مخفیانه اتمی و از صدور ارتجاع و بنیادگرایی تا افشای تروریسم و نیروی تروریستی قدس و برنامه‌های موشکی رژیم، شورای ملی مقاومت ایران مبتکر، آغازگر و پرچمدار بوده و شرایط‌ِ به‌دام افتادن دشمن مردم ایران را در این میدانها فراهم کرده است.
خانم رجوی هم‌چنین خاطرنشان کرد، ما به دولت‌ها و جامعه جهانی مجدداً یادآوری می کنیم که جایگزین کردن قاطعیت با مماشات در برابر فاشیسم دینی حاکم بر ایران، نه تنها حق و خواسته مشروع مردم ایران، بلکه ضرورت و تضمین صلح و آرامش در منطقه و جهان است.
اجلاس میاندوره‌یی شورا، که به دنبال گردهمایی سالانه مقاومت برگزار شد، اجتماع عظیم ۹ تیر را نمادی درخشان از موقعیت جنبش مقاومت و جوشش یک عزم فراگیر میهنی و مردمی برای سرنگونی دیکتاتوری آخوندی توصیف کرد. اعضای شورا برگزاری پیروزمند این گردهمایی، با حضور صدها شخصیت سیاسی و نمایندگان مجالس قانونگذاری و شهرداران و منتخبان مردم از کشورهای مختلف در پنج قاره جهان را به برگزارکنندگان و هموطنان تبریک گفتند و تأکید کردند در این اجتماع با شکوه، آن چه طنین افکند؛ شعارها و خواستهای قیام سراسری برای براندازی تمامیت رژیم ولایت فقیه و پایان ماجرای مبتذل«اصلاح طلب ـ اصولگرا» و شعبده اعتدال و میانه روشدن رژیم قرون وسطایی بود. جهان در گردهمایی ایران آزاد، بالا رفتن پرچم «قیام و ایران آزاد با هزار اشرف و ارتش آزادی»، «حمایت از شوراهای مقاومت و کانونهای شورشی» و «همبستگی ملی برای سرنگونی استبداد مذهبی» را نظاره کرد.
اجلاس شورا، تلاشهای آشکار و پنهان رژیم را که پس از قیام سراسری به طور مضاعف در صدد بود از برگزاری گردهمایی پاریس جلوگیری کند، بررسی کرد و توطئه تروریستی با شرکت دیپلومات تروریست رژیم در اتریش را مورد بحث قرار داد. اسدالله اسدی سرکرده ایستگاه اطلاعاتی رژیم در اتریش که برای تحویل دادن مواد انفجاری به مزدوران به لوکزامبورگ رفته بود در مسیر بازگشت با پاسپورت دیپلوماتیک درخاک آلمان دستگیر شد. پارلمانترهای اروپایی این اقدام تروریستی را «سقف بی سابقه یی از تروریسم دولتی و جنایت سازمان یافته در قلب اروپا» توصیف کرده اندکه هیچ جایی برای تعلل در بستن سفارتخانه ها و نمایندگیها و لانه های تروریسم و جاسوسی این رژیم درکشورهای اروپایی باقی نمی گذارد.
مقاومت ایران در اطلاعیه‌ها و نامه‌های متعدد و مکرر، بارها و بارها نسبت به تروریسم افسارگسیخته رژیم آخوندی و ضرورت مقابله با آن در کشورهای مختلف اروپایی هشدار داده بود. از این رو، اجرای مصوبه اتحادیه اروپا در آوریل ۱۹۹۷ در مورد اخراج مأموران اطلاعات و نیروی تروریستی قدس، نه تنها لازمه امنیت پناهندگان ایرانی، بلکه لازمه امنیت شهروندان اروپایی در برابر رژیمی است که «پدر خوانده داعش» و «نخستین حامی تروریسم و بانکدار مرکزی آن در جهان» شناخته می شود؛ رژیمی که با سوء استفاده از تسهیلات دیپلوماتیک، بارها و بارها، شهرها و اماکن عمومی در سراسر اروپا را با ترور و انفجار به خون کشیده است.
اعضای شورا یادآور شدند که دیکتاتوری آخوندی درطی سالیان و بزنگاههای سیاسی متعدد، با روی آوردن به کشتار جمعی و قتل عام و بمباران و حملات موشکی علیه مقاومت سازمانیافته، نشانی آلترناتیو و جنبشی را به همگان میدهد که وجود آن را نفی موجودیت خود می بیند. اما این بار، با کشف توطئه بمب گذاری برای برهم زدن گردهمایی ایران آزاد در پاریس؛ توطئه‌ای که دامنه آن در پنج کشور، فرانسه و بلژیک و اتریش و لوکزامبورگ و آلمان، گسترده بود؛ درنده‌خویی رژیم با وضوحی بی سابقه در برابر افکار عمومی اروپا و جهان قرار گرفت و درعین حال، به همگان نشان داد که دیکتاتوری به لرزه در افتاده در برابر مردم و مقاومت ایران، از اجتماع مردم گرداگرد این مقاومت در فاصله چند هزار کیلومتری، تا کجا می ترسد.
درحالیکه گردهمایی ۹ تیر و مجموعه‌یی از کنفرانسهای تشکیل شده در روزهای قبل و بعد از آن در پاریس، سرفرازی و درستی سیاستها و مشی مقاومت ایران و جایگزین دموکراتیک را در معرض قضاوت عمومی قرار داد، درست در همان روزها، سفر رئیس جمهور رژیم به سوئیس و اتریش و شرکت وزیرخارجه اش در کمیسیون مشترک برجام در وین، به صحنه رسوایی و شکست خفت بار روحانی و خامنه ای تبدیل شد. برجام نا فرجام و آویختن آنها به دامن دولت قبلی آمریکا بر سر خودشان آوار شده است. از این رو، در همان حال که مشغول مذاکرات سیاسی با اروپا هستند، تروریستها و مأموران و مزدورانشان با بمب و پاسپورت دیپلوماتیک خاک این قاره را در جستجوی راه‌حل نظامی و تروریستی برای بقای این رژیم، در می‌نوردند.
اجلاس شورا در باره روند خیزشها و اعتصابها و حرکتهای اعتراضی اقشار مختلف مردم به بحث و نتیجه‌گیری پرداخت. نیروهای شرکت کننده در این خیزشها، کارگران،کشاورزان،کولبران، کسبه و مردم غارت شده توسط مؤسسات حکومتی و دیگر زحمتکشان و تهیدستان، یعنی همان نیروهای توفنده قیام سراسری دیماه و کانونها و شهرهای شورشی هستند. تداوم جنبش اجتماعی و برآمدهای ستایش انگیز آن، نظیر اعتصاب بازار، قیام در تهران به دنبال بحران ارزی و گرانی، اعتصاب سراسری کامیونداران، هم‌چنین خیزشها و تپشهای مستمر انقلابی در خرمشهر، آبادان، اهواز، کازرون، اصفهان، بانه و دیگر مناطق کردستان، بر ارزیابی اجلاس قبلی شورا مُهر تأیید می زند که «قیامهای شکوهمند دیماه ۹۶ چنان تحولی در سپهر سیاسی و اجتماعی ایران پدید آورده که دیگر نه جامعه ایران، نه رژیم حاکم، نه روابط این رژیم با منطقه و جهان، به شرایط قبل از این قیامها ـ که از سوی محققان صاحبنظر واجد مشخصه های ”یک انقلاب کامل“ توصیف شده است ـ برنخواهد گشت».
شورا هم‌چنین بحرانهای فزاینده زیست محیطی و اقتصادی و فجایعی مانند بی‌آبی و توفان ریزگردها را مورد بررسی قرار داد. این بحرانها نه تنها کشاورزی و کار و فعالیت تولیدی، بلکه زندگی روزمره و نفس کشیدن را هم در بسیاری از نقاط کشور به خصوص در سیستان و بلوچستان و خوزستان، دشوار کرده است. اعترضات حق طلبانه با شعار پر معنای مردم به ستوه آمده در نقاط مختلف کشور همراه بوده است که فریاد می زنند «دشمن ما همین جاست». به همین دلیل، تنها راه خلاصی از بحرانها و پایان دادن به فجایع ناشی از حاکمیت غاصب آخوندها ، تمرکز تمام نیروها برای قیام و براندازی بدترین دشمن ایران و ایرانی است.
اعضای شورا، در بررسی موقعیت ورشکسته دولت روحانی و تنگناهای همه جانبه یی که رژیم ولایت فقیه را پس از شکست برجام فراگرفته، براین واقعیت تاکید کردند که در شرایط کنونی مهمترین دغدغه این رژیم بحرانزده سرکوب قیامها و خفه کردن صدای اعتراض و حق طلبی مردم به ستوه آمده است. برسر این امر، البته باندها و جناحهای حاکمیت همدست و همراهند و از هیچ ترفند و نیرنگی و هیچ شقاوت و جنایتی نیز فرو گذار نمی کنند. اما پیامد سیاست دستیابی به بمب اتمی و برنامه موشکی و مداخلات جنگ افزوزانه در منطقه، رژیم را با بحران مالی و تحریمهای نفتی و بانکی فزاینده رو به رو کرده و بیش از هر زمان دیگری، به قول خودشان، بر سر دوراهی «مرگ یا خودکشی از ترس مرگ» قرار داده است.
اجلاس شورا نتیجه گیری کرد در چنین شرایطی از درماندگی رژیم و غلیان اجتماعی، این صورت مساله سرنگونی است که برای جنبش مقاومت برجسته میشود. در این باره، اعضای شورا بر آنچه که در پیام شماره ۹ ارتش آزادیبخش ملی ایران، توسط مسئول شورا خاطرنشان شده، تاکید کردند. آنجا که می‌گوید: «سرنگونی و تغییر رژیم وظیفه و کارما، و برعهده ما و مردم و پیشاهنگ انقلابی خلق ماست؛ با کانونهای شورشی و مؤسسان چهارم ارتش آزادی. در این راستا چگونه می‌توان شعله های قیام را به یکدیگر گره زد تا آتشفشانی برانداز و بنیانکن به پا شود؟ پاسخ در”همه باهم“ باسمه یی خمینی در جریان انقلاب ضد سلطنتی نیست. منظور او ”همه بامن“ بود. اتحاد و همبستگی، در میدان عمل برای سرنگونی استبداد دینی موضوعیت پیدا می‌کند و محک می خورد. این به گونه یی درون جوش و قانونمند، صفوف را تصفیه و از شیخ و شاه، از استبداد و وابستگی، و از فرصت طلبی و میوه چینی و موج سواری، پالایش می کند. این چنین، طلای ناب وحدت از بوته آزمایش در میدان عمل عبور می کند. و الا، سره از ناسره هیچ‌گاه تمیز داده نخواهد شد. بنابراین، پاسخ پیشتاز، در جنگ صدبرابر و شورشگری حداکثر است. آنقدر که دشمن را به عقب نشینی وادار کند. آنقدر که بند از بند رژیم بگسلد».

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۸ تیر۱۳۹۷

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *