اعتراض و اعتصاب در اصفهان، اسلام‌آباد غرب، ایلام، پابدانای کرمان، روانسر، سنندج و کرمانشاه

222

اختصاصى

۷ رشته اعتراض و اعتصاب کارگری در هفت شهر برای حقوق به یغما رفته و اخراجهای بی‌حساب در روز چهارشنبه اول اردیبهشت ۹۵ جریان داشت.

کارگران کارخانه کاشی در اصفهان صبح

روز چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ کارگران کارخانه کاشی، به‌دلیل پرداخت نشدن ۵ماه حقوقشان، دست به اعتصاب زدند. حدود ۲۰۰تن در این اعتصاب شرکت داشتند.
خاطر نشان می‌شود اعتراضهای مکرر این کارگران به جان آمده در اسفندماه ۹۴، جز وعده‌های توخالی نتیجه نداشت. این وعده‌ها به‌خاطر بی‌سر و صدا برگزار شدن نمایش انتخابات رژیم در اسفندماه بود.

اسلام‌آباد غرب – تجمع اعتراضی گروهی از کارگران شرکت لبنیات دالاهو مانیزان

صبح روز چهارشنبه اول اردیبهشت ۹۵، در اعتراض به پرداخت نشدن ۴ماه حقوق و حق بیمه برگزار شد. این تجمع در محل این شرکت در اسلام‌آباد غرب (روستای بدره یی) برگزار شد.

تجمع اعتراضی جمعی از کارگران اخراجی شرکتهای تولیدی در ایلام

صبح روز چهارشنبه اول اردیبهشت ۹۵ کارگران اخراجی از شرکتهای مختلف در شهرستان ایلام در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات و رسیدگی نشدن به شکایاتی که از کارفرما داشتند، در محل اداره کار و تعاون رژیم در ایلام تجمع کردند. معترضان که در میدان موسوم به دفاع مقدس گرد آمده بودند خواهان رسیدگی به خواسته‌هایشان شدند.

پابدانای کرمان – تجمع اعتراضی ۵۰۰تن از کارگران معدن هشونی

صبح روز شنبه ۲۸ فروردین ۹۵ کارگران محروم و به جان آمده معدن هشونی که حقوق ماههای بهمن، اسفند و فروردین و همچنین عیدی سالیانه‌شان پرداخت نشده است تجمع اعتراضی برگزار کردند. آنان در اعتراض به این اقدام ضدکارگری و اعتراض به سیاستهای سرکوبگرانه رژیم که کارگران را تهدید به اخراج می‌کنند در محل معدن دست به تجمع اعتراضی زدند و خواهان پرداخت شدن مطالبات و رسیدگی به شکایاتشان شدند.
یکی از کارگران معترض می‌گفت: الآن چند روز است که حتی پول خرید یک قوطی شیرخشک ۲۰هزارتومانی برای بچه شیرخوارش را هم ندارد.

روانسر – تجمع اعتراضی گروهی از کارگران و پرسنل کارخانه آسفالت

 صبح روز چهارشنبه اول اردیبهشت ۹۵ گروهی از کارگران و پرسنل کارخانه آسفالت شهرستان روانسر در اعتراض به پایین بودن دستمزد و همچنین ساعتهای کار اضافه بدون حقوق در محوطه این کارخانه در مسیر جاده پاوه روانسر تجمع کردند و خواهان رسیدگی به مشکلاتشان شدند.

تجمع اعتراضی کارگران ساختمانی سنندج

کارگران ساختمانی سنندج درمیدان آزادی به‌خاطر پرداخت نشدن بیش از دو ماه حقوق و حق بیمه از سوی کارفرمایان در روز سه‌شنبه ۳۱ فروردین تجمع اعتراضی  برگزار کردند.

تجمع اعتراضی گروهی از کارکنان شهرداری کرمانشاه

صبح روز چهارشنبه اول اردیبهشت ۹۵ گروهی ازکارکنان شهرداری کرمانشاه که به‌صورت شرکتی کار می‌کنند در مواجه با اخراج ناگهانی از کار به بهانه تغییر شهردار ناحیه، در محل شهرداری درمیدان غدیر تجمع کردند و خواهان بازگشت به‌کار و تمدید قرار داد خود شدند.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *