اعتصاب رانندگان کامیون در نهمین روز گسترش یافت

اعتصاب رانندگان کامیون
اعتصاب رانندگان کامیون

رانندگان کامیون امروز چهارشنبه اعتصاب خود را که ۹ روز از آن می گذرد گسترش دادند.

رانندگان کامیون صنایع فولاد همدان و ماشین های سنگین زرند کرمان به اعتصاب سراسری کامیونداران پیوستند.‎

اهواز نهمین روز اعتصاب کامیونداران‎ را پشت سر گذاشت.

ماهشهر و بوکان و مبارکه اصفهان نیز امروز شاهد اعتصاب کامیونداران بودند.

تاکسی داران سنندج در استان کردستان نیز به اعتصاب کامیونداران پیوستند.

 روز گذشته این اعتصاب به بیش از ۲۷۰شهر و ۳۱استان گسترش یافت.

در این روز رانندگان کامیون حمل مرغ در گرگان به اعتصاب سراسری پیوستند.  در ملایر رژیم  آخوندی ۵۰۰مامور ضد شورش و انتظامی را به محل کامیونداران اعتصابی  اعزام کرد تا به رانندگان زحمتکش کامیون‌ها و خودروهای سنگین یورش ببرد.

کامیونداران در شهرهای اهواز و تبریز بطور جمعی اقدام به حرکت در جاده ها کردند.  در تبریز؛ رانندگان شیشه آذر نیز با اعتصابیون پیوستند.

شهرها یکی پس از دیگری به اعتصاب کامیونداران می پیوندند

 روز سه شنبه ۸خرداد۹۷در تهران رانندگان با شعارهای نترسید نترسید ما همه با هم هستیم؛ پایانه حمل بار را تعطیل کردند و از بارزدن خودداری کردند. بسیاری از پایانه‌های حمل بار در سطح کشور و در نقاط مرزی نیمه تعطیل و بی‌رونق هستند.

در هفتمین روز اعتصاب رانندگان نفت‌کش‌ها در سنندج در مقابل شرکت نفت بهاران تجمع کردند. آنها روز یکشنبه نیز در اعتراض به وضعیت دشوار معیشتی خود مقابل این شرکت سفره‌های خالی پهن کردند. در اردبیل رانندگان مقابل شهرک حمل‌‌ و نقل دست به اعتراض زدند. گارد ضدشورش و نیروی انتظامی در برابر آنان صف بستند تا مانع گسترش اعتراض آنها شوند.

در برخی از شهرها تاکسی‌رانان و دیگر زحمتکشان به حمایت از رانندگان کامیون دست به اعتصاب زده‌اند.

گروهی از نمایندگان مجلس رژیم در هراس از عواقب وضعیت وخیم معیشتی رانندگان کامیون اعتراف کرده‌اند:

«بیش از ۵۰۰ هزار راننده در سطح کشور اظهار نارضایتی و بعضاً در بعضی شهرها تجمع» می‌کنند.  

اقدامات فریبکارانه رژیم علیه اعتصاب کامیونداران

ادامه اعتصاب رانندگان سنگین در حالی است که رژیم در روزهای گذشته به اقدامات فریبکارانه و تفرقه افکنانه به منظور پایان دادن به اعتصاب روی آورده است. عبدالهاشم حسن نیا، معاون وزیر راه و شهرسازی در این باره گفت:

«طبق توافق انجام شده رانندگان و کامیون داران از امروز کار خود را در بخش حمل بار ادامه می‌دهند» و افزود «نمایندگان انجمنهای صنفی رانندگان هم ادامه به کار و اتمام اعتصاب را پذیرفتند» و قرار است «بخشی از مطالبات رانندگان و کامیون داران… مورد پیگیری قرار بگیرد» (خبرگزاری حکومتی ایلنا- ۷خرداد ۱۳۹۷).

از سوی دیگر نیروهای سرکوبگر اقدامهای سرکوبگرانه خود را به منظور درهم شکستن اعتصاب شدت بخشیده‌اند. روز گذشته صدها راننده کامیون که در صفی طولانی به سمت شیراز در حرکت بودند و قصد پیوستن به اعتصابگران این شهر را داشتند مورد حمله نیروهای سرکوبگر قرار گرفتند که بر اثر آن دهها تن بازداشت شدند. در کنگاور عوامل اطلاعاتی رژیم و مأموران نیروی انتظامی به ترفندهای مختلفی برای شکستن اعتصاب رانندگان متوسل شدند. در بندرعباس نیز اعمال فشارها و اقدامات سرکوبگرانه نیروی انتظامی به درگیری با اعتصابگران منجر شد. دوشنبه شب در اصفهان صدها راننده اعتصابی در کارخانه سیمان سپاهان از بارگیری کامیونها تحت حفاظت نیروی انتظامی جلوگیری کردند. مأموران نیروی انتظامی با تیراندازی هوایی درصدد پراکنده ساختن اعتصابگران برآمدند.

رانندگان و کامیونداران شریف بی‌اعتنا به ترفندهای رسوای فریبکارانه و اقدامات سرکوبگرانه رژیم هم‌چنان بر اعتصاب و خواستهای خود پای می‌فشرند.

مطالب مرتبط

اعتصاب رانندگان کامیون و معنی و پیام اعتصاب‌های سراسری

پیام زندانیان سیاسی تبعیدی در زندان مرکزی اردبیل به کامیونداران اعتصابی

فیلمهایی از هفتمین روز اعتصاب رانندگان کامیون در شهرهای ایران – ۷خرداد ۹۷

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *