اعتصاب سراسری رانندگان کامیون + فیلم و عکس

اعتصاب کامیونداران در تربت جام

اعتصاب کامیونداران در تربت جام

در پی فراخوان قبلی رانندگان کامیون در شهرهای مختلف از جمله در کاریز تایباد، بم، ارسنجان، مرودشت، کوار، سبزوار، اصفهان، زرین شهر، بوکان، زرند کرمان، گرمه، گناباد،‌ نوشهر، شهرضا، دهگلان، تربت حیدریه، تربت جام،‌باغملک و انزلی از امروز سه‌شنبه اول خرداد۹۷به اعتصاب سراسری پیوستند.

 

رانندگان در اعتراض به افزایش هزینه‌های لوازم یدکی و لاستیک و عوارض و پایین بودن کرایه حمل اعتصاب کردند و اعلام کرده‌اند در شرایط فعلی با مشکلات معیشتی روبه‌رو هستند.

روز دوشنبه ۳۱اردیبهشت ۹۷، کامیونداران منطقه صنعتی شرق اصفهان در منطقه محمدآباد قهاب، اعتراضشان نسبت به کم بودن کرایه و بلاتکلیفی وضعیت شان، وارد دومین روز اعتصاب خود شدند.

رانندگان اعلام کرده‌اند که در شرایط فعلی با مشکلات معیشتی روبه‌رو هستند و تا زمانیکه مشکلاتشات حل شود به اعتصاب خود ادامه خواهند داد.

هفته گذشته نیز کامیونداران در اعتراض به کم بودن کرایه و بلاتکلیفی وضعیتشان دست به تجمعات اعتراضی زده بودند. این معترضان سالهاست که مشکلاتشان باقی مانده و هیچ رسیدگی نسبت به آن صورت نگرفته است.

بعضا رانندگان باید برای هر نوبت حمل بار تا بیست روز منتظر بمانند. همچنین سازمان مالیات از راننده‌ها برای حمل بار به‌عنوان مالیات اخاذی می‌کند و حتی مالیات بر ارزش افزوده را از رانندگان می‌خواهد.

کارگزاران رژیم در برخی از شهرها از جمله اصفهان برای ایجاد تفرقه و شکاف در بین رانندگان اقدام به بالا بردن قیمت کرایه بار کردند که مورد قبول رانندگان قرار نگرفت.

رژیم در بندر انزلی در یک ترفند برای انداختن تفرقه بین رانندگان؛ یک اطلاعیه را با امضای مدیریت انجمن صنفی رانندگان و انجمن صنفی شرکتها؛ به دیوار نصب کرده که کرایه حمل کالا از امروز به مقصد بندر انزلی به تمامی نقاط تا ۱۲درصد و کرایه حمل محموله‌های فله تا ۱۷درصد افزایش یافته است. که این هم مورد توجه رانندگان قرار نگرفت.

 

 

 

 

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *