اعلام جزئیات تحریمهای آمریکا: تحریم نفتی، بانک مرکزی و بیش از ۵۰بانک دیگر، کشتیرانی و هواپیمایی رژیم ایران

اعلام جزئیات تحریمهای آمریکا

وزارت خزانه داری آمریکا

وزرای خارجه و خزانه‌داری آمریکا امروز دوشنبه ۱۴ آبان۹۷ در اولین روز اعمال تحریمهای نفتی و بانکی علیه رژیم در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک جزئیات بیشتری از شرکتها و نهادهای وابسته به رژیم ایران که در لیست تحریمهای آمریکا قرار دارند را اعلام کردند.

وزیر خزانه‌داری آمریکا علاوه بر بانک مرکزی رژیم، سازمان انرژی اتمی و خطوط هواپیمایی ایران‌ایر را در میان لیست جدید ۷۰۰شرکتی اعلام کرد که مورد تحریم قرار گرفته‌اند.

دو وزیر تأکید کردند در این دور از تحریمها بیش از ۵۰بانک رژیم و همچنین نیز ۲۰۰فرد و کشتی در بخش کشتیرانی رژیم تحریم شده‌اند.

وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد تا کنون بیش از ۲۰کشور خرید نفت از رژیم ایران را متوقف کرده‌اند و رژیم بیش از دو و نیم میلیارد دلار از درآمد نفتی خود را از دست داده است.

وزرای خزانه‌داری و خارجه آمریکا تأکید کردند. شرکتهایی که برخلاف تحریمهای آمریکا عمل کنند مورد تحریم قرار خواهند گرفت.

بازگشت تحریمهای آمریکا علیه رژیم از ۱۸اردیبهشت گذشته به‌دنبال خروج آمریکا از برجام اعلام شد. این تحریمها در دو مرحله آِغاز شدند. در مرحله که از ۱۵مرداد گذشته آغاز شد دسترسی رژیم آخوندی به فلزات گرانبها و خرید و فروش آنها مورد تحریم قرار گرفت. در دور اول تحریمها همچنین دسترسی رژیم به دلار و خرید و فروش ریال در بازارهای جهانی منع شد و صنایع خودروسازی رژیم نیز مورد تحریم قرار گرفتند

دور دوم تحریمها که از امروز آغار شد و وزرای خزانه‌داری و خارجه آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی مشترک خود امروز جزئیات بیشتری از آن را اعلام کردند اصلی‌ترین شریانهای اقتصادی رژیم آخوندی از جمله تجارت نفت و بانک مرکزی و کشتیرانی و هواپیمایی رژیم تحریم شدند.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *