الجزیره: کشتار در حلب بر اثر بمبارانهای سنگین و جدید روسیه + تصاویر

20161014154332655237661-222

الجزیره روز جمعه ۲۳مهر گزارش داد ۲۴نفر بر اثر بمبارانهای روسیه که بامداد امروز جمعه مناطق متعددی در حلب را هدف قرار داد کشته شدند، آنها همچنین از بمبهای فسفری و خوشه‌ای و سنگرشکن را استفاده کردند.

این منبع افزود: طی ساعتهای شب گذشته نیز مناطق شرقی حلب که تحت کنترل رزمندگان سوری است، شاهد بمبارانهای سنگین هواپیماهای روسی و سوری بود.
فعالان گفتند در مناطق الشعار و جاده الباب و قاطرچی کشته و مجروحان بمبارانها هم‌چنان در زیر آوار قرار دارند… …».

 

 

 
الجزیره: روسیه حلب را با سلاحهای نابودکننده بمباران می‌کند
خبرنگار الجزیره روز جمعه ۲۳مهر از حلب گزارش داد هواپیماهای روسیه سحرگاه امروز جمعه دهها حمله هوایی به محله‌های مسکونی شهر محاصره شده حلب با استفاده از بمبهای فسفری و خوشه‌ای و سنگرشکن انجام دادند، در همین حال در انفجار جدیدی که حومه شمال حلب را هدف قرار داد، دهها نفر از رزمندگان اپوزیسیون کشته و مجروح شدند.
خبرنگار ما افزود که بمباران روسیه تعدادی از محله‌های تحت کنترل اپوزیسیون مسلح از جمله محله المیسر را هدف قرار داد.
فعالان گفتند که بیشتر حملات سحرگاه امروز محله‌های محاصره شده بود که اغلب آنها در قسمت شرق شهر قرار دارند، آنها افزودند که حمله به محله طریق الباب منجر به زخمی شدن تعدادی شد، در همین حال برخی نیز از زیر آوار یکی از ساختمانهایی که هدف قرار گرفته است گیر کرده و در تلاش برای نجات آنها می‌باشند.
الجزیره افزود: روز پنجشنبه نیز در حملات روسیه ۱۵نفر و برخی توسط نیروهای رژیم سوری کشته شدند، و میزان تلفات در حلب طی ۴۸ساعت به ۹۰ کشته رسید، همچنین دهها تن زخمی شدند، حملات دیروز در حومه حلب شامل شهرکهایی مانند حیان، بیانون، کفرناها و عندان بود.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *