انتشار تصاویر مریم رجوی در دانشگاه و سراسیمگی در کشتی توفان زده نظام ولایت فقیه

20161077427910201411-222

وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد رژیم: کانون فارغ‎التحصیلان دانشگاه شریف عکس مریم رجوی را به‌عنوان یکی از افتخارات دانشگاه مطرح کرده است.

انتشار تصویر رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت در دانشگاه نظام بحران‌زده ولایت فقیه را مثل کشتی درهم شکسته‌یی که با توفانی ناگهانی روبه‌رو شود، دچار بی‌تعادلی و ترس و سراسیمگی کرده است

از یک سو شاهد عربده‌کشیهای سرکوبگرانه مهره‌های خامنه‌ای در مجلس رژیم و پلمب کردن انجمن فارغ‌التحصیلان و جمع‌آوری ویژه نامه آنها توسط عوامل امنیتی و پاسداران نظام ولایت فقیه و مقامات فرمایشی و بسیجی در دانشگاه هستیم و از سوی دیگر شاهد ترس و نگرانی از همزمان این رخداد با شروع سال تحصیلی و بالا گرفتن جنبش دادخواهی و اثبات مظلومیت مجاهدین و برملا شدن وحشیگری خمینی جلاد در قتل‌عام ۳۰هزار شهید سربدار راه آزادی که اغلب آنها دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاههای کشور بوده‌اند.

در این میان، انتشار تصاویر متعدد مریم رجوی در ابعاد گسترده در سایتها و رسانه‌های تحت سانسور داخل کشور، شور و شوق جوانان و مشتاقان آزادی و دموکراسی و حقوق‌بشر را در پی داشته و به‌ویژه جوانان به اشکال مختلف این تصاویر را از رسانه‌ها برداشته و نگهداری و توزیع و بازتکثیر می‌کنند و همین امر ترس و نگرانی در کشتی توفان زده ولایت خامنه‌ای را مضاعف کرده است.

مهره‌های رژیم و رسانه‌های حکومتی هم‌چنان از درج عکس مریم رجوی در هفتمین ویژه نامه فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف سوز و گداز می‌کنند و از همزمانی آن با جنبش دادخواهی، تحت عنوان «کلید خوردن مجدد تطهیر مجاهدین»، یاد می‌کنند و نسبت به تاثیرات آن بر جامعه به ستوه آمده از فساد و سرکوب و دزدی آخوندها و پاسداران، و به‌ویژه از تاثیرات آن بر دانشجویان و جوانان و دانش آموزان، ابراز وحشت می‌کنند.

به دنبال مطالب ترس‌آلود مشرق نیوز ۱۴مهر ۹۵، هشدارها و ابرازنگرانیهای مقامها و رسانه‌های حکومتی رو به افزایش است. مشرق نیوز نوشته بود، «دانشگاه شریف در اقدامی عجیب عکس مریم رجوی را در ویژه نامه فارغ‌التحصیلان منتشر کرد! این در حالی است که دانشگاهها در ابتدای سال تحصیلی خود پذیرای دانشجویان جدیدالورود هستند و چنین رویه‌یی ممکن است زمینه فتنه و آشوب را در فضای علمی کشور فراهم می‌سازد» .

از جمله، وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد رژیم در گفتگو با خبرگزاری سپاه پاسداران درباره درج عکس مریم رجوی در نشریه فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف گفت:
کانون فارغ‎التحصیلان این دانشگاه عکس مریم رجوی را به‌عنوان یکی از افتخارات دانشگاه مطرح کرده است، به نظر می‎رسد کسانی که دست‎اندرکار هستند، بی‌حساب تیری در تاریکی رها نکردند بلکه می‎خواستند حساسیت در جامعه را بسنجند و مظلوم‎نمایی مجاهدین را نشان دهند، برخی در کشور می‎خواهند اهداف خودشان را آرام آرام پیش ببرند و اگر موضع‎گیری در قبال چنین رفتارهایی نشود خط سیر ادامه دارد.

هادی قاسمی مدیرعامل خبرگزاری بسیج دانشجویی رژیم موسوم به ایسنا در گفتگو با خبرگزاری حکومتی میزان در ۱۴مهر ۹۵، گفت: متأسفانه درگذشته هم نمونه‌های دیگری از این موضوعات به اشکال مختلف وجود داشته است و ما باید به‌دنبال علت اصلی این اقدامات بگردیم.» «این موضوعات زمانی به وجود می‌آیند که کسانی احساس می‌کنند زمینه‌یی فراهم‌شده که از طریق آن می‌توانند نظرات خود را ارائه دهند؛ باید ببینیم در سیستم وزارت علوم و نظام آموزش عالی ما چه شرایطی باعث زمینه‌چینی این قبیل کارها شده است. … عده‌یی می‌خواهند فضای دانشگاهی ما را ظرفیت سنجی کنند وزیر علوم پاسخ دهد در سالی که منتج به انتخابات ریاست‌جمهوری است چرا در دانشگاه کشور چهره مجاهدین تطهیر می‌شود.

یک رسانه حکومتی با تیتر «پروژه جدید برای تطهیر مجاهدین کلید خورده است» نوشت: عکس مریم رجوی، در ویژه‌نامه جشن فارغ‌التحصیلان دانشگاه شریف به‌عنوان یکی از دانشجویان سابق و از افتخارات این دانشگاه! آمده است… واقعاً مشکل کجاست؟ هویت ملی بانیان این‌گونه کارها مسخ‌شده، غیرت انقلابی و دینی‌شان بربادرفته و یا می‌خواهند پز روشنفکری بدهند؟! دستگاه اطلاعاتی به موضوع انتشار عکس (مریم رجوی) در ویژه‌نامه فارغ‌التحصیلان دانشگاه شریف ورود کرده است. … پروژه جدید برای تطهیر مجاهدین کلید خورده و برای ایجاد ذهنیتی وارونه از مجاهدین در نگاه و تحلیل نسل‌های جدید جامعه ایران برنامه‌ریزی مفصل دارند. امیدواریم که این‌گونه کارهای صورت گرفته یک’خطا’ باشد و نه یک’خط’.

شمار دیگری از رسانه حکومتی نیز با انتشار مجدد مطالب منابع وابسته به ارگانهای امنیتی نظام نوشته ا ند: در اقدامی تأمل‌برانگیز نام و عکس مریم رجوی، در ویژه‌نامه جشن فارغ‌التحصیلان دانشگاه شریف به‌عنوان یکی از دانشجویان سابق و از افتخارات این دانشگاه به چاپ رسید!… .

رسانه حکومتی ایران خبر در ۱۴مهر ۹۵ با درج دو عکس دیگر از مریم رجوی نوشته است:
یک منبع آگاه در دانشگاه شریف گفت: چاپ عکس مریم رجوی در ویژه‌نامه فارغ‌التحصیلان این دانشگاه اشتباهی سهوی بود. افراد چاپ کننده ویژه‌نامه دچار خطا شده‌اند و بدون هیچ قصد قبلی عکس منتشر شده است. در حال حاضر مرکز چاپ کننده این ویژه‌نامه (وابسته به دانشگاه) با دستور مقامات دانشگاه پلمب‌شده است و دیگر اجازه فعالیت ندارد.

سایت خبری ولایت در ۱۴مهر ۹۵ نوشت: دانشگاههای صنعتی کشور در اقدامی جالب با تبلیغ مجاهدین از دانشجویان جدیدالورود استقبال کردند که مشخص نیست با این اوضاع آینده این سال تحصیلی و دانشجویان به چه مسیری گرایش خواهد یافت.

شمار دیگری از مهره‌های رژیم وحشت و هراس رژیم آخوندی را از درج عکس مریم رجوی و تاثیرات این چنین برملا کردند:
سجاد ریحانی یکی از سرکردگان بسیج رژیم در دانشگاهها به رسانه‌های حکومتی گفت: تصویر مریم رجوی… در نشریه مربوط به انجمن فارغ‌التحصیلان به‌عنوان فارغ‌التحصیل درج‌شده است. … این موضوعات یک‌بار در انجمن فارغ‌التحصیلان دانشگاه تهران یک‌بار در دانشگاه شریف دیده می‌شود که نباید به‌راحتی از کنار آن عبور کرد.

به گزارش خبرگزاری نیروی تروریستی قدس، علی امینی از سرکردگان بسیج دانشجویی رژیم در دانشگاه صنعتی شریف گفت: این موضوع (انتشار عکس مریم رجوی) به‌زودی با همکاری سازمانهای اطلاعاتی موردبررسی قرار خواهد گرفت.

داود محمدی نایب‌رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفتگو با خبرگزاری حکومتی میزان، با اشاره به چاپ تصویر مریم رجوی گفت: قطعاً در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس این موضوع دنبال می‌شود. اطمینان دارم که شخص وزیر با این اقدام صورت گرفته قطعاً مخالف است. مطمئناً با افرادی که این اقدام را به‌صورت عمدی و یا سهوی انجام داده‌اند باید برخورد لازم انجام شود.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *