انتقال زندانی سیاسی افشین بایمانی از بیمارستان به سلول انفرادی

%d8%a7%d9%81%d8%b4%db%8c%d9%86-%d8%a8%d8%a7%db%8c%d9%85%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%b2%d9%86%d8%af%d8%a7%d9%86-%da%af%d9%88%d9%87%d8%b1-%d8%af%d8%b4%d8%aa222

خبرگزاری قاصدان آزادی: زندانی سیاسی افشین بایمانی روز جمعه ۲۶شهریورماه، علیرغم عدم تکمیل دوران درمان به زندان گوهردشت بازگردانده شد و هم اکنون در سلول انفرادی زندان محبوس می‌باشد. زندانی سیاسی افشین بایمانی که بیش از ١۶سال از دوران محکومیت خود را گذرانده از بیماری قلب و نوسانات شدید فشار خون رنج می‌برد.

بایمانی صبح روز دوشنبه ٢٠شهریور به‌دلیل وخامت بیماری به بیمارستان قلب تهران اعزام شد اما نهایتاً ظهر روز جمعه ٢۶شهریورماه در حالی که معالجات وی به اتمام نرسیده بود معالجات را متوقف کرده و او را به دستور مقامات قضایی به زندان بازگرداندند. مسئولان زندان پس از بازگرداندن این زندانی بدون آنکه شرایط جسمانی او را در نظر بگیرند و وی را به محل نگهداری سابق یعنی بند ۴سالن ١٢منتقل کنند، به سلول انفرادی فاقد هر گونه امکانات اولیه منتقل کردند.
این زندانی که با توجه به تأکید پزشکان باید در محیطی آرام و بدون استرس بماند به مأموران زندان شکایت کرده و خواستار جابه‌جایی و بازگشت به سالن ١٢شده است اما مأموران ابراز کرده‌اند که باید یک روز را در قرنطینه زندان و سلول انفرادی بگذرانی و این دستور مستقیم مدیر زندان است.
همبندیان این زندانی ضمن آنکه نسبت به وضعیت افشین بایمانی ابراز نگرانی کرده‌اند، به تمامی سازمان و نهادهای مسئول هشدار داده و خواهان اقدامات لازم در رابطه با رسیدگی به وضعیت این زندانی و سایر موارد مشابه شدند.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *