انعکاس فرار آخوند جنایتکار شاهرودی در رسانه های آلمان

 

فرار شاهرودی جنایتکار از آلمان

آخوند جنایتکار محمود شاهرودی، سردژخیم سابق قوه قضاییه رژیم، در وحشت از گرفتار شدن به چنگ عدالت و قرار گرفتن در مقابل دادگاه و قبل از صدور حکم دستگیری از طریق فرودگاه هامبورگ آلمان به طرز خفت‌باری به تهران گریخت.

به گفته شاهدان، صبح پنجشنبه خودروهای سفارت رژیم در آلمان آخوند شاهرودی را از کلینیک بین‌المللی جراحی اعصاب در شهر هانوفر را که سعی می‌کرد چهره خود را با عبا بپوشاند، سوار کرده و راهی هامبورگ شدند.

در فرودگاه هامبورگ ایرانیان آزاده و هواداران مجاهدین از چند ساعت قبل از پرواز این جنایتکار در محل ترمینال پرواز تجمع کرده بودند. شاهرودی که به‌شدت از مواجه شدن با اعتراض کنندگان، می‌ترسید، از یک مسیر فرعی به سمت هواپیما برده شد.

دراین باره روزنامه بیلد نوشت قاضی مرگ فرار کرد.
خبرگزاری رویتر در گزارشی درباره تحقیقات آلمان درباره آخوند شاهرودی نوشت:
یک سخنگوی (دولت آلمان) گفت که مقامات آلمانی به تحقیقات خود مبنی بر این‌که آیا محمود هاشمی شاهرودی مرتکب جنایات علیه بشریت شده است، صرف‌نظر از محل سکونت‌اش، هم‌چنان ادامه خواهد داد.

رویتر افزود: ، شورای ملی مقاومت ایران از آلمان خواست تا یک حکم بازداشت فوری برای شاهرودی صادر کند، پس از آن که متوجه شد که حکومت ایران هفت بلیط پرواز برای روز پنجشنبه، برای او و همراهانش در پروازهای ایران‌ایر رزرو کرده است.

رویتر با اشاره به این‌که حکم دستگیری آخوند شاهرودی باید توسط دادگاه قانون اساسی آلمان صادر گردد. افزود:
این گروه گفت که شکایت رسمی خود را به دادستانها ارائه کرده و شاهرودی را متهم نموده که مرتکب جنایات علیه بشریت شده است و از برلین خواسته است که اجازه ندهد که وی کشور را ترک نماید.

دادستان فدرال گفت هر شکایتی به‌طور کامل مورد بررسی قرار خواهد گرفت. یک سخنگوی دادستانی گفت: ما هم‌چنان به بررسی حقوقی خواهیم پرداخت که آیا شاهرودی مرتکب جنایت علیه بشریت شده است یا خیر.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *