ایران: موج جدید اعتراضات – معترضان خواستار کناره‌گیری خامنه‌‌ای شدند

اعتراضات

– معترضین خواستار کناره گیری خامنه ‌ای شدند

سایت العربیه در گزارشی از تظاهرات ضدحکومتی در ایران نوشته است:‌ معترضان خواستار کناره‌گیری خامنه‌ای شدند.

این گزارش به ابعاد گسترده تظاهرات و رادیکالیزم آن می‌پردازد:

دور جدید تظاهرات با شعار مرگ بر دیکتاتور

با آغاز دور جدیدی از تظاهرات در نقاط مختلف ایران، مردم معترض با شعار‌های مرگ بر دیکتاتور خواستار کناره‌گیری علی خامنه‌ای شدند. در چهارمین روز این تظاهرات شامگاه جمعه ۱۲مرداد ۹۷ مردم شهرهای تهران، مشهد، کرج، قهدریجان اصفهان، اندیمشک و شیراز به خیابانها آمده و علیه حکومت ایران شعار سر دادند. در تهران تظاهرات از چهارراه ولی‌عصر و خیابانهای اطراف آن شروع شد و مردم شعار “مرگ بر دیکتاتور” سر دادند. متعرضان با سر دادن شعار، رهبر رژیم را مستقیماًًً خطاب قرار داده و خواستار کناره‌گیری او از قدرت شدند.

شعار مرگ در دیکتاتور در شمال شرق ایران

ایرانی مرد و زن، حقتو فریاد بزن” #تهران#تظاهرات_سراسری #چالش_دعوت_به_تظاهرات

در کرج نیز صدها نفر از مردم معترض، با شعار مرگ بر دیکتاتور به خیابانهای این شهر آمده و نیروهای امنیتی نیز کوشیدند مانع گسترده‌تر شدن اعتراضات در این شهر شوند.

شعار مرگ در دیکتاتور در شمال شرق ایران و در پارک ملت مشهد نیز شنیده شد. دور پیشین تظاهرات سراسری در ایران از این شهر شروع شده بود.

پیشتر نیز در مطبوعات بین‌المللی به تظاهرات ایرانیان علیه رژیم آخوندی گزارشاتی منتشر شده بود در ادامه برخی از این انعکاسات را مشاهده می‌کنید:

مقابله جویی متهورانه تظاهر کنندگان علیه خامنه‌ای

سی.بی.اس نیوز ۱۳مرداد۹۷، در توییترش نوشت، با توجه به بازگشت تحریمها علیه رژیم ایران، اقتصاد این رژیم ناتوان تر از همیشه است.

با بروز ناامیدی بین شهروندان ایرانی، تظاهراتهای ضددولتی در شهرهای سراسر کشور برگزار می‌شود.

…در یکی از ویدیوها، تظاهر کنندگان در شهر اصفهان فریاد «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند و به‌طور متهورانه به‌طور علنی علیه شخص خامنه‌ای به مقابله جویی بر می‌خاستند. به‌نظر می‌رسید آنها خودروهای پلیس را به آتش کشیده و سنگ پرتاب می‌کنند.

این تجمعات به‌دنبال تجمعات بزرگتری است که در دسامبر شروع شد و در ماه ژوئن هنگامی‌که تظاهر کنندگان در مقابل مجلس تجمع کردند و بازار بزرگ تهران را تعطیل نمودند، شعله‌ور گردید.

ایرانیها با بالا رفتن تورم دست به گریبانند. ارز این کشور سقوط کرده و نیمی از ارزش خود را از ماه آوریل از دست داده.

تظاهرات کنندگان ایرانی با شعار مرگ بر دیکتاتور خامنه‌ای را هدف گرفتند

دیلی وایر ۱۲مرداد ۹۷نیز درباره قیام مردم ایران نوشت، در حالیکه ریال ارز ایران هم‌چنان سقوط می‌کند و در حالی که ایران آماده اجرایی شدن تحریمهای دولت ترامپ در روز دوشنبه می‌شود تظاهراتها علیه دولت نومید و مستبد مذهبی در ایران به سطح جدیدی می‌رسد همراه با تظاهر کنندگانی که مرتباً شعار می‌دهند:

مطالب مرتبط:

گسترش اعتراضات و درگیری با مزدوران به شهرهای مختلف کشور

ایندیپندنت: هزاران نفر برای چهارمین روز پیاپی در ایران تظاهرات می‌کنند

درگیریهای شدید در کرج و اشتهارد و گرفتن حوزه جهل و جنایت آخوندی در اشتهارد

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *