تحریمهای جدید آمریکا علیه رژیم آخوندی: افزایش ۱۱ نهاد و فرد به فهرست تحریمها

دولت آمریکا روز پنجشنبه ۱۱ نهاد و فرد وابسته به رژیم آخوندی را، به اتهام دست داشتن در فعالیت‌های شرورانه سایبری یا پیشبرد برنامه اتمی، تحت تحریم قرار داد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا با انتشار بیانیه‌ای ضمن اعلام این خبر، افزود: «وزارت خزانه‌داری به اقدامات قاطع برای مقابله با تحریکات رژیم ایران، شامل حمایت از نیروی قدس سپاه پاسداران و افراط‌گرایان تروریست، خشونت‌ها در سوریه و حملات سایبری با هدف ثبات‌زدایی از سیستم مالی ایالات متحده، ادامه خواهد داد.»
این بیانیه می‌افزاید: «این تحریم‌ها، یک شرکت متعلق به رژیم ایران که از برنامه موشک‌های بالستیک سپاه پشتیبانی می‌کند، خطوط هوایی که از انتقال نیرو و سلاح به سوریه حمایت می‌کنند و هکرهایی که به نهادهای مالی آمریکا حمله سایبری می‌کنند، را هدف قرار داده است».
در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا هم‌چنین آمده است: دو نهاد مستقر در اوکراین که از شرکتهای هواپیمایی لیست‌گذاری شده حمایت می‌کنند، و هم‌چنین دو شبکه مستقر در ایران که مسئول حملات شرورانه سایبری علیه سیستم مالی آمریکا هستند در فهرست تحریمهای جدید قرار داردند. 
احمد فتحی، حمید فیروزی، امید غفارنیا، سینا کیسار، نادر سعیدی و امین شکوهی ۵ فردی هستند که وارد فهرست تحریمی‌های آمریکا شدند.
شرکت‌های ITSec (امن پردازش خوارزمی) و مهندسی سدید کاران صبا هم، به اتهام حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ترتیب دادن حملات سایبری علیه آمریکا، تحریم شده‌اند.
از میان چهار شرکت تحریم شده، دو شرکت در اوکراین مستقر هستند و آمریکا آنها را به همکاری با هواپیمایی کاسپین متهم کرده، که پیش از این تحریم شده بود.
رویتر گزارش داد، وزارت خزانه داری آمریکا دارایی‌های احتمالی این افراد و نهادها در ایالات متحده ضبط و شهروندان آمریکایی از هر گونه ارتباط تجاری با آنها منع خواهند شد.
سپاه پاسداران در خبرگزاری خود با سوز و گداز نوشت: دولت دونالد ترامپ در روزی که انتظار می‌رود تعلیق تحریم‌های هسته‌ای ما را تمدید کند، تحریم‌های جدیدی علیه نظام وضع کرد

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *