تظاهرات ایرانیان آزاده در آلمان در اعتراض به پذیرش آخوند جنایتکار هاشمی شاهرودی

تظاهرات آلمان

تظاهرات ایرانیان آزاده در هانوفر آلمان در اعتراض به پذیرش آخوند جنایتکار محمد هاشمی شاهرودی رئیس مصلحت نظام آخوندی و سردژخیم سابق قضاییه خامنه‌ای

جواد دبیران عضو کمیسیون خارجه شورا ملی مقاومت ایران در مصاحبه با سیمای آزادی درباره فرار ناگزیر آخوند شاهرودی از آلمان گفت:
دیروز پنجشنبه ظهر حوالی ساعت یک‌و‌نیم بودش که با یک پرواز، آخوند شاهرودی از آلمان به قصد تهران فرار کرد و در واقع با یک طرحی که رژیم از قبل ریخته بود از چنگال عدالت فرار کرد. منتهی این فرار که بسیار خفت‌بار بود یک آبرو‌ریزی جدید را برای رژیم در این‌جا رقم زد به‌طوری که اول از همه, به غیر از اعتراضاتی که هم‌زمان با این فرار در محل خود فرودگاه بود و توجهات زیادی را جلب کرد. ولی بعد از آن موجی از انعکاسات مطبوعاتی و گزارشات مطبوعاتی در این‌جا به‌دنبال خودش داشت و توی این گزارشها در صدر به‌اصطلاح رسانه‌های این‌جا، تیترهای ما به چشم می‌خورد از قبیل این‌که قاضی خونریز ایران سراسیمه از آلمان فرار کرد و در حالی که با اعتراضات بدرقه می‌شد. شخصیتهای سیاسی موضع‌گیریهای فوری کردند. اینرا یک اقدام شرم‌گینانه و یا یک فرار خفت‌بار گفتند ولی همزمان همه روی این تأکید می‌کردند که این یک علامت قوی به همه جنایتکاران مشابه در داخل ایران خواهد داد که خارج از ایران صحنه امنی و محیط امنی برای جنایتکاران علیه بشریت نخواهد بود. هم‌زمان ولی اعتراضاتی هم به دولت آلمان صورت می‌گرفت. شورای ملی مقاومت و هواداران سازمان مجاهدین که اول از همه به این طرح فرار پی برده بودند و در واقع این جنجال جدید علیه آخوند شاهرودی بعد از افشای این طرح فرار در واقع بالا گرفته بود. امروز یک تظاهرات در شهر هانوفر آلمان، محلی که آخوند شاهرودی در آن بستری بود، برگزار شد. این تظاهرات در مقابل مجلس ایالات نیدرزاکسن برگزار شد. تظاهرکنندگان مشخصاً محکوم می‌کردند امروز فرار خفت‌بار آخوند شاهرودی را و تأکید می‌کردیم ما بر این‌که این فرار خودش مبین این است که تا کجا او دست در جنایت علیه بشریت داشته و به همین خاطر در واقع سراسیمه فرار کرده. در عین‌حال تأکید کردیم که دولت آلمان نمی‌بایست تسلیم فشار از طرف رژیم آخوندی می‌شد. و نکته دیگری که مطرح شد این بود که در پی شکایتهایی که از طرف شورای ملی مقاومت، نمایندگی‌اش در آلمان، و همین‌طور از طرف بسیاری از قربانیان علیه آخوند شاهرودی در همین جا شده بود نزد دادستان کل فدرال آلمان به‌خاطر جنایت علیه بشریت. از طرف دادستانی اعلام شد که تحقیقات اولیه در این رابطه شروع شده ما روی این تأکید کردیم که این تحقیقات باید ادامه پیدا کند. این موضع‌گیریها و واکنشها امروز به‌صورت وسیع در مطبوعات منعکس شد تعداد زیادی از رسانه‌ها نیز خبرنگارانشان در محل تظاهرات حضور داشتند و به این پوشش خبری دادند. لازم به ذکر هستش که امروز معاون فراکسیون حزب لیبرال در مجلس ایالت نیدرزاکسن هم در محل تظاهرات حاضر شد و او هم گفتش که این سیاست فعلی در قبال رژیم ایران برای ما هم سوال‌ برانگیز هست و ما هم آرزو می‌کردیم که قبل از این‌که اصلاً او به این‌جا بیاید بایستی تقاضای ویزایش مورد به‌اصطلاح رسیدگی قرار می‌گرفت و مشخص می‌شد که او فرد نامطلوبی در این‌جا هست و اصلاً بهش اجازه ورود به این‌جا را نمی‌دادند. علاوه بر آن امروز دیداری از طرف نماینده جامعه ایرانیان در شهر هانوفر با رئیس گروه پارلمانی حزب دموکرات‌مسیحی وجود داشت، آقای توتفر، که موضع قویی نسبت به این قضیه در زمان حضور آخوند شاهرودی در این‌جا گرفته بود و اون را به‌خاطر اتهام جنایت علیه بشریت محکوم کرده بود و اون نیز به‌اصطلاح حمایت خودش را از اقداماتی که بر علیه این جنایتکار در این‌جا صورت گرفته، ابراز داشت.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *