توصیه نامه خزانه‌داری آمریکا در مورد فعالیتهای غیرقانونی و شرورانه رژیم ایران

توصیه نامه خزانه‌داری آمریکا در مورد فعالیتهای غیرقانونی و شرورانه رژیم ایران

توصیه ها برای ممانعت از فریب و دور زدن تحریم ها توسط رژیم ایران

تارنمای وزارت خزانه‌داری آمریکا در سندی که ۱۹مهر ۹۷منتشر کرد نوشت، شبکه مجری قانون جرایم مالی، توصیه نامه‌یی برای کمک به مؤسسات مالی برای کشف و گزارش بهتر معاملات غیرقانونی احتمالی مربوط به رژیم ایران منتشر کرده است. هدف این توصیه نامه‌این است که به مؤسسه‌های مالی خارجی کمک کند تا تعهدات طرف معامله‌های آمریکایی خود را بهتر بفهمند تا در معرض تحریمهای آمریکا قرار نگیرند و بتوانند با خطرات نقض معاهده ضد پولشویی / مقابله با تأمین مالی تروریسم که فعالیتهای رژیم ایران برای نظام مالی بین‌المللی ایجاد می‌کند، برخورد کنند.

این توصیه نامه اطلاعاتی در رابطه با تهدیدهایی که رژیم ایران برای نظام مالی آمریکا و همچنین مؤسسه‌هایی که روابط بانکی با مؤسسه‌های مالی آمریکایی دارند، ارائه می‌دهد، تا راهبردهای مالی فریبکارانه ایکه رژیم ایران برای دور زدن تحریمها استفاده می‌کند را تشریح کند و شاخصهای پرچم قرمز (علائم هشدار) در رابطه با فعالیتها و شیوه‌های بدخواهانه فراهم کند.

سیگال مندلکر، معاون وزیر خزانه‌داری برای امور تروریسم و اطلاعات مالی، گفت، ”این توصیه نامه ابعادی که رژیم ایران از اعمال فریبکارانه استفاده می‌کند از جمله شرکتهای پوششی، اسناد تقلبی، صرافیها، شرکتها و مقامات دولتی ظاهراً قانونی برای به‌دست آوردن درآمدهای غیرقانونی و تأمین مالی فعالیتهای شرورانه را با جزئیات زیاد مشخص می‌کند.

اعمال فریبکارانه ایران نه فقط توسط عناصر دولت آنها مانند نیروی قدس سپاه پاسداران بلکه همچنین توسط مقامات بانک مرکزی ایران که در بالاترین سطح بودند، همآهنگ شده است.

هر کشوری که اجازه بدهد که بانک مرکزی آن درگیر فریبکاری برای حمایت از تروریسم شود لازم است که بالاترین سطح دقت و ریزبینی روی آن انجام شود خصوصاً وقتی که این کشور خودش بزرگترین کشور حامی تروریسم در جهان باشد.

همه دولتها، و انواع مؤسسه‌های مالی در سراسر دنیا بایستی در قبال انواع طرحهایی که در این توصیه نامه توضیح داده شده، در آماده‌باش بالا باشند. علاوه بر این از آنجایی که انتظار می‌رود که رژیم ایران به تلاش برای دور زدن گسترده تحریمها ادامه دهد، مؤسسات مالی باید به پیچیده کردن برنامه‌های تبعیت خود برای جلوگیری از سوء‌استفاده رژیم ایران، ادامه دهند.“

این توصیه نامه با جزئیات تشریح می‌کند که چگونه رژیم ایران با ابزارهای غیرقانونی از نظام مالی بین‌المللی سوء‌استفاده کرده است. به‌طور مثال رژیم ایران نقل و انتقال مالی غیرقانونی را با استفاده از مقامات ارشد بانک مرکزی ایران می‌پوشاند. آنها از ظرفیت رسمی خودشان استفاده می‌کنند تا اسکناس تهیه کنند و نقل و انتقال مالی به نفع نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و گروه نیابتی تروریست آن، حزب‌الله لبنان، انجام دهند…..

بعد از اعمال کامل تحریمها در تاریخ ۵نوامبر ۲۰۱۸، شبکه مجری قانون جرایم مالی انتظار دارد که مؤسسات مالی رژیم ایران، و مقامات آن تلاشهایشان را برای دور زدن تحریمهای آمریکا برای تأمین مالی فعالیتهای شرورانه و تضمین اسکناس دلار برای دولت ایران افزایش دهند.

وزارت خزانه‌داری و دولت آمریکا علاقه‌مند به دریافت اطلاعات مربوط به روشهای جدید دور زدن تحریمها توسط رژیم ایران می‌باشد.

بیشتر بخوانید:

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *