جوانان افغانی در تنور جنگ خامنه‌ای در سوریه

جوانان افغانی در تنور جنگ222

تلویزیون العربیه ۶تیر۹۵ گزارش داد: در کادر حمایت رژیم ایران از بشار اسد رسانه‌های نزدیک به سپاه پاسداران فاش ساختند این رژیم بین ۱۲ تا ۱۴هزار افغانی را برای جنگ در سوریه سربازگیری کرده است و برای آنها بیش از ۷۶میلیون دلار هزینه کرده است “.
العربیه می‌گوید:
رژیم حاکم بر ایران افغانیها و پاکستانیها و حتی دیگر ملیتهای ساکن قاره آسیا را وارد جنگ سوریه کرده است. این افراد بعد از سربازگیری خود را در جنگ سوریه می‌یابند.
رژیم ایران و رسانه‌هایش این موضوع را پرده‌پوشی نمی‌کنند. روزنامه رمز عبور و سایت رجا نیوز نزدیک به سپاه پاسداران در گزارشهای خود فاش ساختند رژیم ایران بین ۱۲ تا ۱۴هزار افغانی را تحت عنوان فاطمیون سازماندهی کرده است تا در کنار نظامیان اسد بجنگند. در میان این شبه‌نظامیان کودکان نیز وجود دارند.

رژیم سالانه برای این شبه‌نظامیان بیش از ۲۶۰میلیارد تومان معادل ۷۶ میلیون و ۵۰۰هزار دلار هزینه می‌کند به این معنی که طی پنج سال گذشته بیش از ۴میلیارد دلار را صرف این سیاست ضدانسانی کرده است.

شبه‌نظامیان افغانی ماهانه مبلغ ۵۰۰ دلار حقوق می‌گیرند.

در کنار این هزینه‌ها رژیم مبالغ بیشتری را برای شبه‌نظامیان عراقی صرف کرده است.

به گزارش روزنامه‌ ایل جورناله ایتالیا شبه‌نظامیان افغانی برعکس عراقیها و لبنانیها تنها برای جنگ در جبهه‌ها سربازگیری شده‌اند و همواره تحقیر می‌شوند.

به نوشته این روزنامه تمامی عناصر شبه‌نظامی افغانی در عملیات سخت و غیرممکن وارد می‌شوند. این شبه‌نظامیان که از عشیره شیعه هزاره هستند، توسط سپاه پاسداران به مدت کوتاهی آموزش دیده‌اند و به سوریه فرستاده شده‌اند.

رژیم به آنها وعده می‌دهد که بعد از بازگشت به ایران به آنها کارت اقامت خواهد داد و خواهند توانست وارد بازار کار شوند.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *