دولت ترامپ باید رژیم ایران را به‌خاطر موج اعدامها مورد حسابرسی قرار دهد

 rohani

هیل نشریه کنگره آمریکا طی مقاله‌یی به قلم علی صفوی از اعضای کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت نوشت: دولت ترامپ باید رژیم ایران را به‌خاطر اعدامها در ایران مورد حسابرسی قراردهد.

در این مقاله آمده است: «حدود یک‌سال بعد از اجرای توافق اتمی با رژیم ایران موسوم به برجام و توهم متعاقب آن که احتمال دورانی از اصلاحات در درون تئوکراسی شکننده باشد، رفتار تهران بدتر شده است.

مهمترین سند محسوس از این وضعیت می‌تواند در رفتارش نسبت به مردم ایران دیده شود. بهر لحاظ وضعیت حقوق‌بشر در ایران به‌طور چشمگیری به وخامت گراییده و سازمان ملل‌متحد رژیم ایران را در دسامبر ۲۰۱۶ برای شصت و سومین بار محکوم کرده است.

این باید دولت جدید آمریکا را ترغیب کند تا نقشی بسا فعالتر نسبت به نقض افسارگسیخته حقوق‌بشر توسط رژیم ایران ایفا کند از جمله قطعنامه‌یی را در دستور کار شورای امنیت سازمان ملل بگنجاند… .»

در ادامه مقاله هیل به قلم علی صفوی آمده است: «در ایران در دوره حسن روحانی بیش از ۲۷۰۰نفر اعدام شده‌اند… بنا‌ به گزارش خبرنگاران بدون مرز رژیم ایران کماکان یکی از سرکوبگرترین رژیمها بلحاظ آزادی اطلاعات است. احمد شهید گزارشگر ویژه قبلی سازمان ملل‌متحد گفته بود با وجود ادعاها که روحانی یک مدره است در مجموع، وضعیت در ایران بدتر شده است.

شوکه‌کننده‌تر از همه، نوار صوتی بود که در اوت منتشر شد و خبر از یک قتل‌عام گسترده داد که طی آن ۳۰هزار زندانی سیاسی در ایران اعدام شدند. بنا‌ به گزارش واشینگتن پست، مریم رجوی پرزیدنت شورای ملی مقاومت ایران از دادستانهای بین‌المللی خواست تا از این نوار صوتی که توسط فرزند آیت‌الله منتظری منتشر شده به‌عنوان سند دیگری از آنچه بر سر زندانیان سیاسی در اواخر دهه ۸۰ آمده، استفاده کنند.

در سپتامبر قطعنامه‌یی در کنگره آمریکا ارائه شد که اعدامهای دستجمعی ۱۹۸۸ در ایران را محکوم کرد و از سازمان ملل خواست تا کمیسیون تحقیق این قتل‌عام را تشکیل دهد.

دولت جدید آمریکا بایستی این فراخوان را منعکس کند به‌خصوص که در شرایطی هستیم که افراط گرایی اسلامی رو به گسترش است و زمان آن است که واشینگتن و جهان، کشور شماره یک حامی تروریزم رژیمی را به‌خاطر جنایات وحشیانه علیه بشریت مورد حسابرسی قرار بدهد و… مورد قتل‌عام مخالفان سیاسی در سال ۱۹۸۸ را به شورای امنیت سازمان ملل ارجاع بدهد.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *