دومین مناظره هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ

2016101072424320391021-222

دومین مناظره هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ، دو نامزد اصلی انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا شامگاه یکشنبه در دانشگاه واشینگتن در سنت لوئیز در ایالت میسوری پایان یافت.
مسائل مختلف داخلی از جمله بیمه‌های درمانی و همچنین سیاست خارجی به‌ویژه در مورد سوریه در این مناظره مورد بحث قرار گرفت.

دونالد ترامپ در مورد سوریه تأکید کرد ما در سوریه به نیروهایی نیاز داریم که هم با داعش هم با اسد بجنگند. اسد در سوریه جنگ نمی‌کند بلکه رژیمهای ایران و روسیه می‌جنگند.

هیلاری کلینتون نیز در مورد سوریه گفت: وضعیت در سوریه فاجعه‌بار است. حکومت بشار اسد روسیه و رژیم ایران در حال کشتار مردم هستند.
اگر رئیس‌جمهور شوم منطقه پروازممنوع بر فراز سوریه برقرار خواهم کرد. مسأله رژیم سوریه داعش نیست بلکه حفظ بشار اسد است. بهمین خاطر من قادر خواهم بود در مقابل روسیه بایستم. چرا که روسیه به‌طور کامل در سوریه وارد جنگ شده است.

هیلاری کلینتون در ادامه این مناظره گفت: ما نیاز داریم که مسلمان را در خط مقدم مبارزه با بنیادگرایان افراطی قرار دهیم. آنها باید چشم و گوش ما باشند. مشکل ما اسلام نیست بلکه بنیادگرایان افراطی هستند.

در ادامه این مناظره، دونالد ترامپ توافق اتمی دولت اوباما با رژیم ایران را زیر سؤال برد و گفت: این موافقت نامه احمقانه‌ترین توافق در تاریخ موافقت نامه‌ها است.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *