دیدار محمود عباس با امانوئل ماکرون

 دیدار محمود عباس

پرزیدنت محمود عباس، رئیس دولت فلسطین، در رأس یک هیأت از مقامات فلسطین وارد پاریس شد. رئیس دولت فلسطین قرار است در این سفر با امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه و مقامهای ارشد این کشور دیدار و گفتگو کند.

محمود عباس که از آدیس‌آبابا، پایتخت اتیوپی، پس از شرکت در اجلاس اتحادیه آفریقا، به پاریس سفر کرده، پس از پایان دیدارش از فرانسه راهی پایتختهای تونس و سپس مصر خواهد شد و با رهبران این کشورها دیدار و گفتگو خواهد کرد.

دیدار محمود عباس و امانوئل ماکرون

دیدار محمود عباس و امانوئل ماکرون

 
بیشتر بخوانید

 

کنفرانس مشترک مطبوعاتی دونالد ترامپ و محمود عباس در کرانه غربی

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا روز سه‌شنبه ۲خرداد ۹۶وارد فلسطین شد و با محمود عباس دیدار و گفتگو کرد. دونالد ترامپ از سوی محمود عباس مورد استقبال رسمی قرار گرفت. محمود عباس در کنفرانس مشترک مطبوعاتی با دونالد ترامپ گفت:‌ ما بر راه‌حل دو کشوری بر اساس مرزهای سال ۱۹۶۷تأکید می‌کنیم. دستیابی به آزاد و استقلال مردم فلسطین کلید صلح و ثبات در جهان است… ما می‌خواهیم تمایل خود را ادامه همکاری با شما در مبارزه با تروریسم در منطقه خودمان و در جهان مجدداً اعلام کنم. من می‌خواهم احترام و قدردانی خودمان در رابطه با اهمیت برگزاری کنفرانس عربی اسلامی و آمریکایی و نتایج و جمعبندی حاصله از آن را اظهار دارم.

محمود عباس افزود:‌ حمله تروریستی هولناک در منچستر را محکوم می‌کنم و به مردم انگلستان تسلیت می‌گویم.

دونالد ترامپ در کنفرانس مشترک مطبوعاتی با محمود عباس خطاب به وی گفت:‌این باعث افتخار است که به شما در بیت لحم شهری که برای مردم سراسر جهان ارزشمند است بپیوندم. همان‌طور که با پرزیدنت عباس در اوایل این ماه در واشینگتن گفتگو کردم، من متعهدم که به یک توافق صلح میان اسرائیلیان و فلسطینیان برسم. من قصد دارم هر آنچه در توان دارم برای کمک به آنها برای رسیدن به این هدف انجام دهم. پرزیدنت عباس به من اطمینان داد که آماده است برای این هدف با ایمان کامل کار کند.

رئیس‌جمهور آمریکا سپس حمله مرگبار در شهر منچستر انگلستان را محکوم کرد و گفت:‌ ما در همبستگی کامل در کنار مردم انگلستان ایستاده‌ایم. جامعه ما نمی‌تواند تداوم این خونریزی را تحمل کند، ما یک لحظه هم نمی‌توانیم کشتار مردم بیگناه را تحمل کنیم. این ایدئولوژی شیطانی باید به‌طور کامل نابود شود و جانهای بیگناه باید حفاظت شود.

دیدار محمود عباس و ترامپ

دیدار محمود عباس و ترامپ 

دیدار محمود عباس با رئیس‌جمهور آلمان

رئیس‌جمهور آلمان، فرانک والتر اشتاین‌مایر در ادامه دیدارهای خود از خاورمیانه‌روز ۲۰اردیبهشت ۹۶ دررام‌الله با پرزیدنت محمود عباس رئیس دولت فلسطین دیدار کرد.

اشتاین‌مایر در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با محمود عباس گفت که اجرای پیشنهادها برای ایجاد دو کشور، اکنون به یک امر اضطراری تبدیل شده است… از نظر ما راه‌حلی به جز، (راه‌حل دو کشوری) وجود ندارد.

پرزیدنت محمود عباس نیز اظهار داشت: ما بر تعهد خود برای صلح بر پایه عدالت، مشروعیت بین‌المللی و راه‌حل دو کشوری… تأکید می‌کنیم.

دیدار محمود عباس و فرانک والتر اشتاین مایر

دیدار محمود عباس و فرانک والتر اشتاین مایر

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *